Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůZeptejte se odborníka
Máte zásadní problém, týkající se péče o váš dům, byt či zahradu? Napište nám na adresu odborníka. Z vašich dotazů vybereme nejzajímavější, který uveřejníme i s odpovědí v této rubrice. Rozsáhlejšími dotazy se budeme zabývat v obsahu jednotlivých článků.

oddělení: Odborník radí
 Domácnost
 Dřevo
 Izolace
 Jak se ptát?
 Komín
 Koroze
 Koupelna
 Natírání
 Nářadí
 Okna
 Podlahy
 Projektování
 Řezání
 Střecha


K motorové pile patří i kvalitní výbava
Kvalitní řetězovou pilu by chtěl mít doma asi každý majitel chaty, chalupy, rodinného domu, ale i zahrady. Prodej motorových pil u nás tomuto tvrzení odpovídá. V čem ovšem zaostáváme, to je další nutné vybavení, které by každý uživatel měl používat.

Vrzající parkety
Dobrý den, bydlím v bytě, kde máme dřevěnou parketovou podlahu, která hodně vrže. Podklad pro podlahu je ze škváry. Nechci do opravy podlahy investovat velké částky, protože dům je na prodej. Prosím tedy o radu, jak na tento problém. Moc vám děkuji. Martin Baier

Vlhnutí zdi bytového jádra
Dobrý den, chtěla bych požádat o radu, týkající se plísní. Před čtyřmi měsíci jsme přestavěli v panelovém bytě jádro - původní umakartové jsme nahradili poforixem. Koupelna je celá obložená a z druhé strany koupelnové stěny je umístěna kuchyňská linka. V kuchyni je obložena pouze část mezi kuch. linkou a horními skříňkami, zbytek vylíčen primalexem. Zjistili jsme, že zadní stěny horních skříňek linky příléhající ke zdi koupelny plesniví. Plesnivá je samořzejmě i zeď. Z jakého důvodu se plíseň objevila? Kuchyňská linka je nová a v bytě je suchý vzduch. Je možné, že protéká vodoinstalace, zeď je vlhká a plíseň se objevila v mistě, kde zeď nemohla "dýchat"? Jak máme zeď ošetřit? Předem děkuji za radu. S přáním hezkého dne, Petra Čechová

Aby lak nezežloutl...
Korpus skrinky mám z drevotriesky s povrchom "smrek" a dvierka z masívu. Kým sú dvierka ešte nenatreté, tak odtieň je takmer rovnaký ako tej drevotriesky. Ale keď natriem dvierka dvomi vrstvami bezfarebného acetónového matného laku na drevo, tak chytia žltý nadych a už to nesedí s korpusom. Existuje nejaký lak na drevo, ktorý bude naozaj bezfarebný (prosím bližšiu špecifikáciu)? Ak nie, ako a čím ošetriť drevo a pritom nezmeniť jeho farebný odtieň? Ďakujem. S pozdravom, Pavol Kollár, Košice.

Jak na vestavěnou skříň
Dobrý den, potřebovl bych malou nápovědu jak postupovat při stavbě vestavěné skříně. Skříň bych chtěl umístit do předsíně mezi dřevěný nosný podhled a keramickou podlahu. Předem děkuji, Miroslav Koza.

Úprava dýhovaného čela postele
Vážení, jako laik v tomto oboru využívám možnosti zeptat se odborníka na následující problém. Hodlám si zrekonstruovat starší dvoupostel asi z padesátých let. Je vyrobena z laťovky, dýhována zřejmě jasanovou dýhou a natřena bezbarvým lakem, nyní již zvětralým a popraskaným. Postel má vysoké čelo u hlav a nižší u nohou. Čelo u nohou je navíc ukončeno oblouky. V rámci modernizace chci snížit čelo u nohou. Ptám se tedy jakým způsobem lze uvedenou konstrukci uřezat, aby byla co nejšetrnější a nevyštípala se dýha. Děkuji za odpověď a přeji hezký den. S pozdravem Jiří Tabery, Přerov.

Obnova rámů oken
Dobrý den, jaký je nejoptimálnější postup při obnově dřevěných rámů oken - nejvíce mne zajímá, jakými nátěry a barvami ošetřit rámy po odstranění původní barvy, aby tyto rámy dále vydrželi co nejdéle. Děkuji mockrát za odpověď. S pozdravem Roman Kýbus

Jak na rýhy v konferenčním stolku?
Dobry den, mam doma male dite, ktere stale necim tluce do naseho svetleho dreveneho konferencniho stolku. Tim padem na nem jsou ryhy po tomto tluceni. Mam na Vas prosbu mohu zakoupit nejaky vosk, kterym bych tyto ryhy prekryla? Da se s tim neco delat? Dekuji za radu s pozdravem Alice Kubickova

1 2 3 4 5 Další >>


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038