Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůTipy a triky
Víte o nějakém zlepšováku, díky kterému se dají věci udělat lépe a rychleji? Pak neváhejte a podělte se s ostaními. Můžete tak učinit prostřednictvím e-mailu nebo tohoto jednoduchého formuláře.

oddělení: Tipy a triky
 bydlení
 koupelna
 krby
 kuchyně
 malování
 montáž
 rozvody


David Kozák17.02.2005 09:45:14
Koberce dlouhou dobu patřily zejména v obytných místnostech k samozřejmosti. Měly však celou řadu nevýhod - především se hůře udržovaly. V současné době proto stále častěji ustupují kvalitnějším a snadněji udržovatelným materiálům - zejména dřevěným dekorům.

Igor Sorge02.06.2003
Nikdy nepoužívajte kyselinu soľnú na odstránenie vodného kameňa tam, kde sú plasty - naleptáva ich (napr. umývadlo s plastovou výpusťou a sifónom).

Mirek04.03.2003
Veškerý vodní kámen (varné konvice, umyvadla, vany, toalety atd.) lze velice rychle vyčistit kyselinou solnou. Stačí nanést na hadříku, nebo přímo nalít. Je to velmi rychlé, ale pozor! Nepoužívejte tento prostředek na chromované věci! Litr stojí cca 20Kč, působí okamžitě a vydrží dlouho. V toaletě stačí nalít 1/4litru do vody a štětkou rozetřít.

Jiří Procházka21.02.2003 12:44:50
Reaguji na příspěvek Tadeáše Litavce který šel na mravence s acetonem. V poslední době byl v naší republice proti mravencům registrován přípravek BIOFORMATOX . Nemusíte jej však kupovat, protože jeho účinné látky máte určitě doma. Je složen z 75% hydrogenuhličitanu sodného (zažívací soda, soda bikarbona) a 15%cukru.Tento přípravek tak nezapáchá jako výše uvedený aceton a je šetrnější k životnímu prostředí.

Antonín Suk29.12.2002
V koberci, na kterém je umístěn nábytek, se působením jeho hmotnosti postupně vytlačí prohlubně. Pokud se rozhodneme nábytek přemístit, vytlačená místa po nábytku v koberci zůstanou. Podlaha tak stále nese nevzhledné stopy. K odstranění těchto nevzhledných míst přitom postačí obyčejná kostka ledu, kterou položíme na požkozené místo. Stačí přitom velikost, jakou používáme například k chlazení nápojů. Led necháme pozvolna roztát a vzniklou vodu vyschnout.

Miroslav Brychta08.08.2002
Špatně očištěné obkladačky od spárovací hmoty po obkladači neškrábejte,ale použijte Cillit na rez a vodní kámen,podle síly znečištění případně opakovaně.

Tadeáš Litavec27.03.2002
Ak Vás v byte, či na chate otravujú mravce, nezabíjajte ich drastickými prípravkami (aj tak sa po istom čase objavia znova). Kúpte si acetónove rozpúšťadlo C6000 a postriekajte miesta vyskytu (rozprašením, alebo injekčnou striekačkou)a mravce sa odsťahujú behom 1-2 dní. Funguje to na 100%. Čistý laboratórny aceton nezaberá.

Robert Marik12.03.2002
Připalném hrnci pomuže i to, když se v něm nechá povařit a potom odstát SAVO. Případně opakovaně.

1 2 3 4 5 Další >>


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038