Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůoddělení: Tipy a triky  -  sekce: kuchyně

Robert Marik12.03.2002
Připalném hrnci pomuže i to, když se v něm nechá povařit a potom odstát SAVO. Případně opakovaně.

Karel Suchomel04.03.2002
V jednom článku jsem zde četl o odmrazování ledničky pomocí fénu či horkovzdušné pistole. Já používám jiný, ještě rychlejší, bezpečnější způsob, který pracuje ale na stejném principu. Do mrazáku či na výparník "honím" vzduch z vysavače. Proč? Vzduch má totiž velmi malou konstantu, která se jmenuje "měrné teplo". A proto v tomto případě nerozhoduje ani tak teplota vzduchu, ale jeho množství. A velké množství vzduchu o teplotě 20st bohatě stačí. Já vyndám z vysavače papírový pytlík (aby toho vzduchu prošlo vysavačem opravdu co nejvíc), nepoužívám hadici, ale rovnou podržím vysavač v rukou u otevřených dveří mrazáku. 45L mrazák je odmražen za cca 3-5 minut. Největší problém je rychle vytékající voda, pokud to tedy dělají dvě osoby najednou, je to jednodušší.

Ivan14.01.2002
Pripalene nadoby sa lahko ocistia ked navlhcime a posypeme praskom do mycky minimalne zalejeme vodou ,po chvili je dno znova ciste.

Iveta20.08.2001
Napečené nebo připálené potraviny odstraníme z kastrolů, hrnců a pánví tak, že nalejeme do nádoby asi 2 cm vody a zahřejeme(povaříme).Zároveň vařečkou zbytky potravin odstaňujeme.Po chvilce se všechny nečistoty odloupnou a vy se vyhnete nepříjemnému drhnutí drátěnkou.

Pepa27.07.2001
Expesní odmrazení mrazničky: 1) Mrazničku vypneme 2) Uložené zmrazené potraviny naskládáme do krabice, přepravky nebo jiné nádoby, zakryjeme (aby rychle nerozmrly) 3) Mrazničku odmrazujeme pomocí fénu, kterým neustále pohybujeme a ofukujeme nejvíce namrzlé části mrazničky. Možno též použít horkovzdušnou pistoli, ale pozor: horký vzduch nesmí působit delší dobu na plastové části mrazničky, nebezpečí nevratného poškození plastu. 4) Průměrně velikou mrazničku po půlročním provoze lze takto odmrazit za 15-20 minut. Po rozmrazení ledu mrazničku vytřeme do sucha a naskládáme zpět potraviny, které za tak krátkou dobu nestačí vůbec rozmrznout.

P.S.11.07.2001
Čištění porcelánového nádobí. Do přiměřeně velkého smaltovaného hrnce nalijeme vodu a přisypeme sodu na praní. Po zahřátí naložíme nádobí určené na číštění.Po asi 3-5min nádobí vyndáme a opláchneme.Je jako nové. Silněji znečištěné necháme déle.

herman03.03.2001
Nikdy nemyjte v myčce na nádobí stříbro a nerez dohromady. Takový postup poškozuje stříbro.

Janickax07.02.2001
Na cisteni spiraly rychlovarne konvice staci ocet ! :o)

1 2 3 Další >>Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038