Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůNezbytné formality k zahájení stavby rodinného domku II. Vytisknout...
Jak na to  ->  Legislativa

V druhé části tohoto seriálu se opět podíváme, jaké důležité dokumenty si musíme opatřit ještě předtím, než se půstíme do stavby rodinného domku.Pro vlastní projektování rodinného domu je nutné zadat zpracovateli projektové dokumentace jasné požadavky a pravidla. První, co by měl zákazník vždy uvádět, je účel budoucího domu, zda-li bude sloužit pouze k bydlení nebo současně k bydlení i podnikání. Druhým závažným a rozhodujícím faktorem je množství finančních prostředků, které hodlá zákazník do novostavby investovat, čím určí i velikost fantazie projektanta. Nutné je také uvědomění si již méně závažných okolností. Zákazník si musí uvědomit, kolik osob bude dům užívat, jaké má rodinné zvyklosti, co se týče bydlení – zda-li tráví převážnou část pobytu v kuchyni, obývacím pokoji; jaké jsou nároky jednotlivých členů rodiny a v neposlední řadě, jaká je perspektiva užívání domu. Je dobré se o těchto závažných otázkách poradit s někým, kdo této oblasti rozumí a nejlépe je v daném oboru autorizována. Seznam takových lidí lze získat na kterékoliv komoře ČKAIT – Česká komora autorizovaných inženýrů a techniků činných ve výstavbě. Všechny následné navržené materiály a způsoby musí odpovídat platným nebo doporučeným ČSN.

Tyto doklady jsou nutné pro kolaudační řízení. Jelikož v dnešní době je na trhu nespočet výrobků a materiálů shodných vlastností a technických parametrů, je nutné dbát na ekonomickou stránku, tedy porovnat cenové hladiny u více stejných nebo podobných výrobků či materiálů. Není totiž problém narazit na projektanta, který pobírá provize od dovozce právě toho nejdražšího zdiva a než si to člověk uvědomí, má to již zanesené v projektu.

Celé toto podrobné přípravné snažení musí vést k zajištění pravomocného stavebního povolení na rodinný dům. Od projektanta musíte získat zpracovanou prováděcí dokumentaci. Jedná se o cílový soupis určující veškeré detaily a materiály bez jakýchkoli pochybností. Nikdy by zákazník neměl dopustit, aby projektant zpracoval dokumentaci pouze pro stavební řízení, protož takto zpracovanou dokumentaci sice dobře použije pro stavební řízení, ale již velmi špatně či vůbec pro vlastní realizaci stavby a tím se ocitne opět na začátku. Vždy by měl zákazník trvat na zpracování dokumentace pro stavební řízení v úrovni prováděcí dokumentace. Pouze taková je velmi přesným podkladem pro propočítání rozpočtu dané stavby, který je nezbytně nutný pro detailní ocenění a označení záměru a pokud stavbu nakonec svěříte do rukou profesionální stavební firmy, tak tato dokumentace rovněž slouží jako podklad pro kontrolu průběhu stavby.

Pokud si zákazník odbude toto velmi zdlouhavé a puntičkářské vyřizování vlastní stavby „na papíře“, může se směle pustit do nákupu materiálu, kopání základů a do vlastní stavby rodinného domku.

Autor: Miroslav Loup Datum: 01.12.2002


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Nezbytné formality k zahájení stavby rodinného domku I.28.11.2002
Zateplování domu IV.17.11.2002
Zateplování domu - III.22.10.2002
Zateplování domu - II.15.10.2002
Zateplování domu - I.08.10.2002
Stavba kamenného krbu VI. - 4. etapa13.01.2003
Stavba kamenného krbu V. - 3. etapa08.01.2003
Stavba kamenného krbu IV. - 2. etapa01.01.2003
Stavba kamenného krbu III. - 1. etapa19.12.2002
Stavba kamenného krbu II.27.11.2002
Stavba kamenného krbu I.22.11.2002
Výroba Malty07.11.2001
Stavět ano. Ale již po "evropsku", aneb novinky ve stavebním zákoně II. 28.11.2003
Stavět ano. Ale již po “evropsku”, aneb novinky ve stavebním zákoně I. 27.11.2003

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038