Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůVánoční ozdoby z dílny domácí Vytisknout...
Jak na to

Co více si přát, než ozdobit vánoční stromeček vlastními výtvory. Ozdoby prodávané v obchodech jsou ve skrze stejné a není nadto pokochat se originálně ozdobeným symbolem vánoc. A propo, různé druhy uměle vytvořených dekorací si dovede každý koupit, ovšem nikoliv vyrobit. Buďte originální. Buďte jedineční. Buďte sví. Vyrobte si vlastní vánoční ozdoby. Zapojte do nich svůj cit k vánocům a svou představivost.Vraťte se o nějaký ten rok zpět, kdy adventní doba nebyla ve znamení šíleného shánění vánočních dárků, leckdy kýčovitých, jenom abychom pro své blízké a známé něco měli. Vraťte se do doby, kdy v klidu domova, při svitu svíček a v pohodě rodinného kruhu děti a dospělí vyráběli ozdoby na stromek, protože to, jak vypadal, bylo náplní a posláním vánočních svátků našich babiček a dědečků. Že je výroba náročná? Ale kdeže. Postačí kousek drátu, vatové koule či kousek jutového provazu.

Sortiment dnešních obchodů nabízí širokou škálu zdobených, pozlacených, postříbřených, či jinak zbarvených drátů, nemusíme se tedy bát kovové chladnosti. Na výrobu koulí se nejlépe hodí vatové koule, které se dají díky svému měkkému povrchu dobře formovat, a také v nich drží různé připínáčky či drobnější ozdoby. Krásně například vypadá modrá koule umělecky omotaná zlatým drátem. Touto kombinací vynikne jak drát, tak koule a právě díky formovatelnému povrchu koule drát perfektně drží. Drobné odchylky můžeme upravit připíchnutím malého špendlíku.

Na koulích se můžeme barevně nádherně vyřádit, protože se prodávají v základní bílé barvě. Pro nanášení různých druhů barev postupujeme stejně, jako bychom natírali například železo. Dobré je nanést základní temperovou barvu a tu po zaschnutí překrýt hezkou akrylátovou metalízovou barvou, čímž docílíme krásného lesku při svitu vánočních svíček nebo prskavek. Koule můžeme ozdobit i jinak, než-li omotáním zlatého či jiného drátu. Pomocí špendlíčků a malých "šupinek" nastříhaných z lesklého papíru uděláme "rybí kouli", nalepením několika druhů látek docílíme "strakaté koule", a takto bychom mohli pokračovat celý advent. Výroba vlastních vánočních dekorací má jednu nespornou výhodu. Zde se meze nekladou a touto prací člověk opravdu nemá téměř co zkazit.

Dalším dobrým nápadem mohou být kruhové ozdoby z jutového provazu. Ten nastříháme na stejně velké kousky, oba konce lehce svážeme drátem a slepíme, nejlépe, tavným lepidlem. Po zaschnutí můžeme základ nové ozdoby obalit zlatým drátem, který je v barevném odstínu provazu nejlépe vidět. Ten zase můžeme obohatit o další dekorační drobnosti, kterými může být imitace lístků, malé vánoční stromečky a jiné. Ovšem nesmíme zapomínat na vyváženost celé ozdoby, proto v tomto případě platí, že méně znamená více.

Jedno staré pořekadlo praví, co hlava, to názor. A přesně tato říkačka se hodí k výrobě vánočních ozdob. Zde je pouze několik málo rad, jak lehce a rychle vytvořit vánoční ozdobu. Každý z nás má mnoho nápadů, kterými může přispět k opravdu rodinně vyhlížejícímu vánočnímu stromku. O to hřejivější pocit potom budeme mít na Štědrý večer, při rozsvíceném pravém symbolu vánoc, když se v jeho záři budou třpytit výtvory z naší domácí dílny.

Autor: Miroslav Loup Datum: 14.12.2003


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Přírodní vánoční svícen16.12.2003
Zhotovení adventního věnce29.11.2002

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038