Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůPVC teoreticky Vytisknout...
Jak na to  ->  Dům  ->  Podlahy

PVC je umělá termoplastická látka, jejíž název je zkratkou pro Poly-Vinyl-Chlorid. Stejně jako u všech podlahových krytin, také u PVC platí, že pokud sní chcete být spokojení, je třeba si uvědomit, kde a k čemu má sloužit.Podle charakteru místnosti, stupně zatížení, požadavků na životnost, odolnost či komfort se vybírá krytina, která nejlépe vyhovuje zadání. Když například do kuchyně nebo do dílny v rodinném domku koupíte levné tenké PVC, můžete očekávat, že moc dlouho nevydrží a ani chůze po něm nebude nejměkčí. Na druhé straně nemá smysl pořizovat drahé homogenní krytiny, které jsou v celé tloušťce probarvené.

PVC je tvrdý materiál určený do místností s velkým provozem. Každý výrobce podává technický list obsahující všechny parametry krytiny - sílu nášlapné vrstvy, celkovou sílu, váhu, stupeň zatížení, hořlavost, antistatické vlastnosti apod. Prodejce by měl tyto údaje znát a doporučit zákazníkovi, co je pro něj nejvhodnější. Piktogramy označují oblast použití - bytová výstavba, občanská výstavba a lehký průmysl, čísla a odpovídající symboly panáčků intenzitu namáhání. Výrobek klasifikovaný pro určitou kategorii použití automaticky splňuje požadavky nižších kategorií v dané oblasti použití. Čím více ochranných vrstev krytina obsahuje a tedy čím je silnější, tím je dražší.

Jako minimální celková tloušťka PVC krytiny se pro domácnosti doporučuje 1,35 mm. Slabší krytinu je třeba brát jako provizorium, protože dlouho nevydrží. Lepší komfort poskytuje krytina o tloušťce 1,5 mm a dá se říci, že pro bytové účely bude ideální tloušťka 1,6 mm, u níž se nabízí velký výběr dezénů, neklade velké nároky na údržbu a prodává se v přijatelných cenových relacích. Pro skutečně měkkou a tichou chůzi musíme volit krytiny o tloušťce 2 mm a více. Vyrábějí se PVC krytiny až do tloušťky 3,2 mm, někdy však může být tloušťka doháněná vzduchem, je-li podklad hodně napěněný.

Pro životnost PVC krytiny je podstatná tloušťka nášlapné vrstvy. Běžný standard je 0,20 mm, silnější nášlapná vrstva už znamená nadstandard. Kupovanou PVC krytinu je nutno dobře prohlédnout, nejlépe ještě v obchodě, v každém případě před položením. Mohou se v ní vyskytnout vady způsobené nečistotami ve válcích při výrobě, zkrabacená fólie apod. Požaduje se ale dodržení všech podmínek pro položení, ošetřování a údržbu, daných výrobcem.

PVC krytiny jsou vděčný materiál. Nabízejí se v mnoha vzorech a barvách, nejsou drahé ani náročné na položení a snadno se udržují. Vyplatí se je nakupovat tam, kde mají širší výběr, vědí, co prodávají, a umějí zákazníkovi poradit.


zpracováno podle Můj Dům

Autor: -Red- Datum: 11.11.2001


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Rekonstrukce podlah - 2. vydání04.09.2008
GRADA: Masivní dřevěné podlahy09.11.2007
Koberce v domácnostech ustupují kvalitnějším a lépe udržovatelným materiálům17.02.2005
Podlaha pro oko i pro chodidla II.07.12.2002
Podlaha pro oko i pro chodidla I.04.12.2002
Vrzající parkety28.11.2002
Dřevěné podlahy02.07.2002
Pokládání podlahového korku11.11.2001
Plovoucí podlaha teoreticky11.11.2001
Koberce teoreticky11.11.2001
Linoleum teoreticky11.11.2001
Laminátová podlaha teoreticky11.11.2001
Práce s obkladovým korkem09.11.2001

 Reakce na článek 1 příspěvek 
Od Téma Datum
Lenka PeškováJiný názor30.11.2014 19:00
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038