Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůElekričtí pomocníci domácího kutila Vytisknout...
Aktuality  ->  Nářadí

Pomalu, ale jistě přechází podzim v zimu. Pomalu, ale jistě se i kutilové uchylují z prosluněných provizorních dílen na volném prostranství do místností, předem k tomuto účelu určeným. Po dobu, kdy bude naše domovy, naši plochu pro realizaci kutilských nápadů, pokrývat sněhová plocha, je dobré některé práce provádět již přes zimu v dílně, anebo i realizovat různé nápady na zvelebení interiéru domu či bytu, zimních zahrad.Tuto, někdy mravenčí práci, lze v současné době provádět velmi komfortně a pohodlně. Například pomocí elektrických pomocníků pro kutilovy šikovné ruce. Díky různým technologiím se kutilství coby koníček přiblížilo široké veřejnosti, protože se mu mohou věnovat i ti, kterým do vínku nebyla dána přílišná zručnost. Elektrické nářadí by rovněž nemělo chybět v žádné domácnosti.


Pokud vezmeme pod drobnohled různé typy elektrického nářadí, tak v první řadě by neměla v kutilské dílně chybět vrtačka. Ti zvídavější či náročnější volí mezi dvěmi druhy: silnější příklepovou vrtačku a menší akumulátorovou vrtačku, s kterou se dá pracovat i na místech, kde není dodávka elektrického proudu. Nová generace vrtaček, která je úspornější jak na spotřebu, tak na uživatelský ruch, usnadňuje výměnu vrtáků a různých typů násad jednoduchým pootočením anebo stlačením sklíčidla, takže budete moci zapomenout na věčný problém - kam se zase poděla klička. Akumulátorové vrtačky se většinou vyrábějí pro oboustranné směry vrtání. Poslouží jak ke sešroubování, tak k uvolňování šroubů či vrutů. Vrtačky se staly díky lehkému výměnnému mechanismu velmi univerzálním nástrojem. K různým typům se dají dokoupit násady s pryžovým talířem a s pomocí smirkových kotoučů získáte všestrannou a výkonnou brusku.

Nejenom přivrtat a tudíž spojit je náplní kutilského řemesla. Velmi často využívanou činností je naopak rozdělování. K tomuto počinu nám může posloužit elektrická pila. Nikoliv robustní motorová pila. Z představy práce s tímto nástrojem mnohým naskakuje husí kůže. Pro domácí kutilství je na velmi časté rozdělení vhodná tzv. pila ocaska. Pokud patříte mezi domácí truhláře, je výhodnější pila přímočará. I mezi pilami existuje univerzální nástroj. Jedná se o tzv. multipilu, jejíž výměnné listy umožňují vyřezávání nebo odvětvování. Jinak s ní zkrátíte třeba okapový žlab nebo odříznete vyčnívající ocelovou trubku přímo u zdi. Dříve nemyslitelné se nyní stává skutečností. Nespočet táhlých pohybů vykonal každý z nás, kdo chtěl z nepěkného a drsného dřeva vytvořit hladkou desku. Tuto únavnou ruční práci již vystřídala elektřina a nyní se elektrický hoblík stal nezbytným pomocníkem například při výrobě zahradního nábytku. Vyjma "uhlazování" dřeva ulehčuje tvarové opracování různých trámků, hranolů a veškerých ostrých ploch.

Výroba nových typů elektrického nářadí má jednu nespornou výhodu. Velmi nám ulehčuje domácí práci. Na dnešním trhu můžete najít nářadí velmi univerzální, kde jedním cvaknutím se hlavice přemění ve vrtačku, šroubovák anebo vibrační brusku. Kdybychom zde měli popisovat veškeré nářadí, které se dá za již přijatelný peníz koupit na tuzemském trhu, zabrali bychom tím mnoho času, který se dá využít například vyzkoušením jednoho či onoho typu elektrického pomocníka. Každý si nyní může pořídit přesně ten typ, ten druh nářadí, které potřebuje ke své práci.

Autor: Miroslav Loup Datum: 16.10.2003


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Parketové podlahy I.29.01.2003
Předvánoční úklid dílny07.12.2003
Renovace dřezových baterií05.12.2003
Jak dokonale vyčistit lampy? 30.11.2003
Údržba sekačky na trávu20.11.2002
Příprava domu na zimu10.11.2001
Jak vybírat vrtačku07.02.2008
Nářadí značky FERM16.02.2003
Protool a jeho nová řada vrtaček24.11.2001
Kladivový vrták Bosch s novou hlavou Quadro-X 20.11.2001
Optimální otáčky při vrtání13.11.2001

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038