Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  KontaktJak vybírat vrtačku Vytisknout...
Jak na to  ->  Nářadí

Vrtačky dnes umožňují obzvlášť snadnou práci. Účinné tlumení vibrací a promyšlená ergonomie nabízejí nejvyšší komfort v každé pracovní situaci. Jak vybrat tu správnou?Vrtačky je možno použít pro přesné a čisté vrtání do většiny známých stavebních materiálů. Na vrtání do cihlové nebo betonové zdi je třeba použít vrtačku s příklepem. Příklepová vrtačka díru bezpečně vyvrtá aniž by porušila strukturu zdiva.

Vrtačky mají velice široké uplatnění. Kromě základní funkce vrtání se vrtačky mohou využít také ke šroubování, broušení s brusným nástavcem nebo míchání řidších materiálů. Za pomoci brusného talíře můžete obrusit dřevěné povrchy , zatímco s využitím drátěného kotouče se odrezují kovové konstrukce. Dnešní příklepové vrtačky jsou vybaveny rychloupínacím sklíčidlem dorazovou tyčí a mají ergonomický tvar, který při práci velmi oceníte.

Jak tedy vybírat vrtačku ?

Rozhodující při nákupu vrtačky je její výkon. Modely se 450 watty zvládnou kupříkladu vyvrtat otvor v betonu o průměru třinácti milimetrů. Naproti tomu takové 1000wattové vrtačce nečiní potíže ani dvoucentimetrová díra. U příklepových vrtaček je samozřejmostí možnost vypnutí příklepu, které je nutné při vrtání do dřeva či kovu. Výhodný je rovněž přepínač pravého a levého chodu, jenž pomůže při zaseknutém vrtáku, ale i při povolování či utahování šroubů a vrutů. Zájemce by rozhodně neměl pochybovat, byť jen na chvíli, o přednostech rychloupínacího sklíčidla. Vrtačky s tímto upínadlem nepotřebují žádnou přídavnou kličku, stačí vrták pouze vložit a klapnutím, respektive otočením je připevněn. Plynulou regulaci otáček řídí u příklepových vrtaček elektronika, s její pomocí může uživatel podle vrtaného materiálu měnit požadovanou rychlost. Specialitou je možnost nastavení kroutícího momentu, označovaného jako Power control, kterou lze využít při sériovém šroubování nebo při řezání závitů.

Autor: -Red- Datum: 07.02.2008


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Elekričtí pomocníci domácího kutila16.10.2003
Nářadí značky FERM16.02.2003

 Reakce na článek 4 příspěvky 
Od Téma Datum
donaku vrtačka22.05.2018 21:26
ondraDoplnění23.03.2016 12:02
ondraAKU vrtačka23.03.2016 12:01
Petr SivákInjektáž19.02.2014 13:25
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Politúry na nábytok z včelieho vosku (13 komentářů)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038