Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůDokonalý domov - rádce pro vaše bydlení Vytisknout...
Recenze  ->  Literatura  ->  Knihy

Chtěli jste doma opravit starý nábytek, navrhnout schéma osvětlení, doladit kouzlo pokoje různými tkaninami, nebo vyrobit skříňku na peřiny?... To již není žádný problém. Spoustu informací o údržbě a zkrášlování vašeho domu najdete v knize Dokonalý domov.V dnešní době je vybavení, potřebné pro zlepšování vzhledu a útulnosti domova, dostupné takřka každému. Specializované obchody nabízí spoustu nových materiálů, nářadí a dekoračních prvků, takže každý domácí kutil je schopen zvládnout různé přestavby a renovace sám na profesionální úrovni. Ovšem nejen nové materiály a stále se inovující nářadí pomáhají k úspěšnému provedení zkrášlovacích prací. Ke každé činnosti je potřebný nápad, inspirace a základní znalosti. Tyto tři aspekty určitě najdete v knize Dokonalý domov.

Škola hrou
Autoři této knihy přichází se spoustou zajímavých rad a nápadů pro neustálé vylepšování vašeho bydlení; a to nejen z oblasti řemeslné ale i aranžérské. Můžete se tak přiučit vše; od správné kompozice nábytku a barev, až po opravy elektrických rozvodů a pokládání podlah. Vzhledem k široké škále jednotlivých témat je kniha rozdělena do deseti kapitol, které postupně seznámí s různými technikami a postupy. Díky jim se z vás budou postupně stávat specialisté na návrhy osvětlení, opravy stěn, malování, tapetování, obkládání a mnoho dalších. Navíc přehlednost a názornost knihy je podpořena spoustou zdařilých ilustrací a fotografií.

Vypsat zde byť jen stručný obsah všech desíti kapitol, které tato dvětěpadesátipěti - stránková kniha nabízí, by bylo na další knihu, proto zde uvedu stručný obsah alespoň těch nejzajímavějších;

Nápaditost je základem úspěchu
Dokonalý domov se liší od ostatní literatury podobného zaměření hlavně tím, že nenabízí jen čistě pracovní postupy, ale přináší i něco navíc. Díky tomu bude práce spíše výzvou, než povinností.

Například v části věnované malování interiérů vás autoři nejdříve seznámí s teorií skládání barevných odstínů, poté vám představí veškeré druhy barev, k tomu přidají něco málo teorie o potřebném nářadí, upozorní na možné chyby při práci a celé to zakončí zajímavými technikami nanášení. Díky těmto technikám jako je tupování barvy či malování podle šablon, záleží už jen na vaší fantazii, jak nápaditě bude váš pokoj působit. Bojíte-li se toho, že vás nenapadne ten správný motiv, jistě budete potěšeni spoustou vzorových obrázků s motivy již hotovými.

Jiné možnosti k vytvoření příjemného prostředí domova nabízí kapitola věnovaná textilu jako dekoraci v bytě. Tato část, věnovaná víceméně ženám, vám poodhalí, jak postupovat při aranžování závěsů, záclon, polštářků, přehozů a jiných tkanin. Také upozorní na časté chyby, které by mohli vést k dojmu překombinování. Tak jako v celé knize i v této kapitolce naleznete spoustu inspirujících fotografií, takže o nápady na doladění vaši místnosti jistě nebude nouze.

Další kapitoly poskytují informace zaměřené spíše na vaše řemeslné dovednosti. Poradí např. s výběrem typu podlahové krytiny, s její instalací a údržbou, s projektováním či výrobou úložných prostorů, tapetováním, lakování a mnoha jinými.

Na závěr
Po přečtení Dokonalého domova zjistíte, že kniha neslouží jen jako typický rádce a pomocník. Určitě v ní najdete také spoustu inspirace a zajímavých nápadů. Díky své tématické rozmanitosti se určitě stane dobrým pomocníkem v každé domácnosti.

Dokonalý domov vydala EUROMEDIA GROUP, k.s. Cena výtisku je 599Kč.

Autor: Hynek Hrůza Datum: 06.12.2001 17:29:56


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038