Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

Odběr novinek


Dokonalý domov - rádce pro vaše bydlení Vytisknout...
Recenze  ->  Literatura  ->  Knihy

Chtěli jste doma opravit starý nábytek, navrhnout schéma osvětlení, doladit kouzlo pokoje různými tkaninami, nebo vyrobit skříňku na peřiny?... To již není žádný problém. Spoustu informací o údržbě a zkrášlování vašeho domu najdete v knize Dokonalý domov.V dnešní době je vybavení, potřebné pro zlepšování vzhledu a útulnosti domova, dostupné takřka každému. Specializované obchody nabízí spoustu nových materiálů, nářadí a dekoračních prvků, takže každý domácí kutil je schopen zvládnout různé přestavby a renovace sám na profesionální úrovni. Ovšem nejen nové materiály a stále se inovující nářadí pomáhají k úspěšnému provedení zkrášlovacích prací. Ke každé činnosti je potřebný nápad, inspirace a základní znalosti. Tyto tři aspekty určitě najdete v knize Dokonalý domov.

Škola hrou
Autoři této knihy přichází se spoustou zajímavých rad a nápadů pro neustálé vylepšování vašeho bydlení; a to nejen z oblasti řemeslné ale i aranžérské. Můžete se tak přiučit vše; od správné kompozice nábytku a barev, až po opravy elektrických rozvodů a pokládání podlah. Vzhledem k široké škále jednotlivých témat je kniha rozdělena do deseti kapitol, které postupně seznámí s různými technikami a postupy. Díky jim se z vás budou postupně stávat specialisté na návrhy osvětlení, opravy stěn, malování, tapetování, obkládání a mnoho dalších. Navíc přehlednost a názornost knihy je podpořena spoustou zdařilých ilustrací a fotografií.

Vypsat zde byť jen stručný obsah všech desíti kapitol, které tato dvětěpadesátipěti - stránková kniha nabízí, by bylo na další knihu, proto zde uvedu stručný obsah alespoň těch nejzajímavějších;

Nápaditost je základem úspěchu
Dokonalý domov se liší od ostatní literatury podobného zaměření hlavně tím, že nenabízí jen čistě pracovní postupy, ale přináší i něco navíc. Díky tomu bude práce spíše výzvou, než povinností.

Například v části věnované malování interiérů vás autoři nejdříve seznámí s teorií skládání barevných odstínů, poté vám představí veškeré druhy barev, k tomu přidají něco málo teorie o potřebném nářadí, upozorní na možné chyby při práci a celé to zakončí zajímavými technikami nanášení. Díky těmto technikám jako je tupování barvy či malování podle šablon, záleží už jen na vaší fantazii, jak nápaditě bude váš pokoj působit. Bojíte-li se toho, že vás nenapadne ten správný motiv, jistě budete potěšeni spoustou vzorových obrázků s motivy již hotovými.

Jiné možnosti k vytvoření příjemného prostředí domova nabízí kapitola věnovaná textilu jako dekoraci v bytě. Tato část, věnovaná víceméně ženám, vám poodhalí, jak postupovat při aranžování závěsů, záclon, polštářků, přehozů a jiných tkanin. Také upozorní na časté chyby, které by mohli vést k dojmu překombinování. Tak jako v celé knize i v této kapitolce naleznete spoustu inspirujících fotografií, takže o nápady na doladění vaši místnosti jistě nebude nouze.

Další kapitoly poskytují informace zaměřené spíše na vaše řemeslné dovednosti. Poradí např. s výběrem typu podlahové krytiny, s její instalací a údržbou, s projektováním či výrobou úložných prostorů, tapetováním, lakování a mnoha jinými.

Na závěr
Po přečtení Dokonalého domova zjistíte, že kniha neslouží jen jako typický rádce a pomocník. Určitě v ní najdete také spoustu inspirace a zajímavých nápadů. Díky své tématické rozmanitosti se určitě stane dobrým pomocníkem v každé domácnosti.

Dokonalý domov vydala EUROMEDIA GROUP, k.s. Cena výtisku je 599Kč.

Autor: Hynek Hrůza Datum: 06.12.2001 17:29:56


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Politúry na nábytok z včelieho vosku (13 komentářů)

Jak na červotoče? (4 komentáře)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038