Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

Odběr novinek


Unikátní desky bez formaldehydu Vytisknout...
Aktuality  ->  Materiály

Unikátní novinku představila na Stavebních veletrzích firma Kronospan ČR, spol. s r.o. Jde o desky OSB SUPERFINISHŸ ECO, které nejsou lepeny formaldehydem. Vyznačují se vysokou kvalitou, jsou vyráběny především z domácích surovin a stoprocentně recyklovatelné.OSB SUPERFINISHŸ ECO jsou ekologickou variantou desek OSB, vlajkového produktu jihlavské společnosti, která je součástí stejnojmenné nadnárodní skupiny a patří k největším výrobcům velkoplošných materiálů na bázi dřeva v Evropě. Desky se vyrábějí ze dřeva převážně z certifikovaných lesů PEFC, které respektují zásady trvalého ekologického obhospodařování lesů. Jsou z 95 procent tvořeny z přírodního dřeva.Používají se při výstavbě dřevěných domů nebo jako konstrukční prvky. Rovněž je možná jejich aplikace v nábytkářském průmyslu jako kostry pro čalouněný nábytek, výplně dveří a další nábytkové prvky. Z ostatních oblastí stojí za zmínku výstavnictví (např. na konstrukce prodejních a výstavních stánků, pódií, výrobu billboardů a velkoplošných reklam), scénografie, výroba obalů, palet, přepravních kontejnerů s vysokými technickými nároky a ve skladovém hospodářství (regály, ploty, apod.).

„Vlastnosti této novinky předurčují desky k nejširšímu použití v exteriéru i interiéru. S jejich rostoucí popularitou se počet vhodných aplikací se stále rozšiřuje. Ve stavebnictví se uplatňují zejména při suché výstavbě obytných domů, dřevodomů, nízkoenergetických, pasivních a ekologicky ohleduplných budov. Vhodné jsou i pro bytové nástavby, hospodářské objekty a rekonstrukční práce všeho druhu,“ uvedl marketingový manažer společnosti Vít Šidlák. Připomněl, že desky jsou vyvinuty a vyráběny zcela v souladu se současným požadavkem zdravého bydlení. K tradičním dřevinám na výrobu OSB SUPERFINISHŸ ECO patří smrk, částečně se využívá i borovice. Oproti výrobě klasických desek se používá výhradně pojivo na bázi polyuretanových pryskyřic, které neobsahují žádný formaldehyd. Obsah této látky je tak na úrovni, která je obsažena v dřevní hmotě v přírodě.Kronospan ČR navazuje na tradici dřevařské výroby v Jihlavě, kterou na území stávajícího závodu založil v roce 1883 Julius Schindler. V roce 1957 zahájily tehdejší Jihlavské dřevařské závody jako jedny z prvních v Evropě výrobu dřevotřískových desek. V roce 1978 byla v Jihlavě instalována největší linka na produkci dřevotřískových desek v tehdejším Československu. Tato produkce se stala základem dnešní jihlavské společnosti Kronospan. Skupina Kronospan začala s bývalými Jihlavskými dřevařskými závody kooperovat v roce 1994. V současnosti vyrábí dřevotřískové desky, které dále zpracovává na laminované dřevotřískové desky a pracovní desky.

Autor: -Red- Datum: 08.05.2008


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Politúry na nábytok z včelieho vosku (13 komentářů)

Jak na červotoče? (4 komentáře)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038