Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůMotorové pily STIHL si z 28. Mistrovství světa v dřevorubeckých disciplínách odváží 23 medailí Vytisknout...
Aktuality  ->  Soutěž

Celkem 39 medailí bylo připraveno pro světové dřevorubecké špičky začátkem října na Mistrovství světa v dřevorubeckých disciplínách. Soutěž se konala v rakouském zábavním parku Tripsdrill, nedaleko města Heilbronn (Baden-Württemberg). Ze všech vybojovaných medailí připadlo celkem 23 na konto závodníku s pilami STIHL. Mezi nimi byla i nejcennější zlatá medaile pro celkového mistra světa v kategorii profesionálů. Závodníci s pilami STIHL obhájili zlatou a stříbrnou medaili také v juniorské kategorii. Sedm z deseti zlatých medailí v individuálních disciplínách se stalo kořistí závodníků, využívajících přístroje z německého Waiblingenu.Na letošním 28. Mistrovství světa v dřevorubectví, které se konalo 3. - 5. října v Tripsdrillu, soutěžilo celkem 115 závodníku z 29 zemí. Mezi nejvýraznější účastníky patřil německý tým, ve složení: Gerhard Briechle, Marco Trabert a Wolfgang Heidemann, který mistrně obhájil své výsostné postavení a se 48 získanými body získal zlato a předstihl tak týmy ze Švýcarska a Lichtenštejnska. Mistrovství světa přilákalo téměř 7000 diváků, které čekala vskutku vzrušující podívaná, neboť rozdíly mezi vítězem a poraženým byly často otázkou setin sekundy. Během soutěží bylo zpracováno více než dvě stě krychlových metrů dřeva.

Medaile za jednotlivé disciplíny

S pilou STIHL MS 440 předvedl virtuózní zručnost švýcarský závodník Balz Recher, který za svůj výkon získal titul celkového světového šampiona. Kromě toho také obhájil zlatou medaili v disciplíně „odvětvování“, v níž porazil svého velkého konkurenta z Německa Wolfganga Heidemanna. V tomto souboji rozhodlo o vítězi pouhých 0,03 sekundy. Zlato tedy získal Recher, druhý byl Heidemann, bronz si odváží slovenský závodník Jaroslav Pervek.

Výměna řetězu - rozdíl mezi stříbrem a zlatem se rovná 0,08 sekundy
Tři závodníci STIHL se dostali mezi celkových prvních pět. Vítěz Gerhard Briechle z německého regionu Allgaeu se rozhodl závodit s řetězovou pilou STIHL MS 460, druhý skončil Karl Ennemoser z Itálie a třetí Robert Rittlinger z Maďarska také s pilou STIHL MS 460.

Pila STIHL MS 460 však brala zlato i v disciplíně „kombinovaného řezu“, kde s její pomocí zvítězil Rakušan Martin Moosbrugger. Se stejným modelem získal zlato v „přesnosti řezu“ Martin Eggenberger z Lichtenštejnska.

Neméně vzrušující závod juniorů
Ve 4. ročníku Mezinárodní dřevorubecké soutěže juniorů soutěžilo celkem 25 účastníků, z toho čtrnáct s pilami STIHL. I v tomto klání byly k vidění bravurní výkony.
Titul mistra světa získal norský závodník Ole Harald L. Kveseth, s celkovým počtem 1606 bodů, následoval ho Orlando Lerch ze Švýcarska se ziskem 1600 bodů (oba závodili s pilou STIHL MS 460). Na třetím místě za nimi byl Patrik Sjöberg ze Švédska.

Detailní výsledky najdete na http://www.ialc.ch/index.php/wm-2008-deutschland_en.html

Autor: -Red- Datum: 23.10.2008


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek 3 příspěvky 
Od Téma Datum
VojtaPila10.02.2015 14:41
NeuvedenoMíchačka z bazaru03.08.2014 07:31
BlankaDěkuji02.08.2014 16:19
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038