Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  KontaktJak vybudovat pod chalupou saunu? Vytisknout...
Zeptejte se odborníka  ->  Projektování

Zdravím Vás a prosím o radu, jak si ve sklípku pod chalupou vybudovat domácí saunu. Sklípek je pod chalupou ve svahu, je tam velice nízký strop, podlaha hliněná, betonové stěny a strop, ale asi bez nějaké izolace /koupili jsme starší dům/,není tam velký prostor. Jde mi hlavně o to jestli je potřeba nějaké izolace, aby se tam netvořila plíseň. Děkuji za radu Marie EliášováOdpověď:

Zbudovat saunu v nevyhovujícím prostředí je dle našeho názoru zbytečná investice. Z popisu situace jsem usoudil, že sklípek nemá vůbec žádné izolace (jak tepelné tak i proti vodě). Zaizolování stěn by muselo probíhat následovně: na betonové stěny by se musela dát izolace proti vodě a před ní by se musela přizdít cihelná zeď, která by mohla částečně sloužit i jako tepelná izolace. Podlaha by se dala zaizolovat proti vodě také položením izolace mezi 2 betonové konstrukce. Bohužel strop by se musel odkopat a zaizolovat zhora. Z otázky ovšem nevyplývá jak velký prostor ve sklípku je. Předpokládám, že je malý. Problém je také s tepelnou izolací, jelikož při provozu sauny prostupuje částečně stěnami teplo a za saunou může při špatných tepelných izolacích kondenzovat voda. Vlhkost pak způsobí hnilobu tepelných izolací a dřevěných prvků.

Rada: Vzhledem k tomu, že pořízení sauny není levná investice, měl by mít uživatel naprostou jistotu, že saunu umisťuje do vyhovujícího prostředí. Předejde tak tomu, aby ze sauny nebyl zklamán. Zákazník by neměl zapomínat, že saunu lze instalovat také jako samostatně stojící na zahradě, např. jako srubovou saunu, nebo saunu vestavěnou do zahradního domku. Samotný domek pak může uživatel používat jako sklad nářadí.

Pavel Dostál

A-pool, s.r.o.
Bazény, sauny
Potocká 7, 623 00 Brno
05/47250510, 0603/377036
www.apool.cz, e-mail: brno@apool.cz


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Politúry na nábytok z včelieho vosku (13 komentářů)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038