Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůTepelná technika Vytisknout...
Recenze  ->  Tepelná technika

V časech rychle rostoucích cen fosilních paliv zažívají solární zařízení konjunkturu. Jak účinně pracuje takové solární zařízení závisí zejména na solárních kolektorech. Důležitý není jenom samotný výkon kolektorů, ale také montážní technika. Jednoduchý montážní systém šetří namáhavou práci montážníkům ve výškách a výrazně snižuje cenu montáže. Všechny tři varianty slunečních kolektorů Buderus dosahují špičkových parametrů a současně jsou velmi příznivé z hlediska montážně.Vysoce výkonný kolektor Logasol SKS 4.0 byl vyvinut pro současný ohřev teplé vody a podporu vytápění. Vynikající výkon je zajištěn zejména kvalitním bezpečnostním solárním sklem, které zajišťuje vysokou propustnost a měděný celoplošný absorbér s vysoce selektivním povrchem. Technická jedinečnost tohoto kolektoru spočívá v uspořádání potrubí do dvojtého meandru na zadní straně absorbéru.

Paralelní vícenásobné uspořádání potrubí do tvaru „S“ dobře přenáší teplo i při malých průtocích solární látky. S touto konstrukcí lze kolektory spojovat do řad Až s 5-ti kolektory a připojení přitom realizovat pouze z jedné strany. Hermeticky těsné spojení rámu a krycího skla zabraňuje vstupu vlhkosti dovnitř kolektoru. Výhoda: Kolektor se nemlží a tak i v ranních hodinách ihned dosahuje max. výkonu. Kromě toho je tímto chráněn absorbér od znečištění a povětrnostních vlivů. Prostor mezi sklem a absorbérem je naplněn Argonem, který zamezuje teplotním ztrátám.Vakuové trubicové kolektory mají označení Vaciosol CPC6 a Vaciosol CPC12. Dvě modelové řady s různou šířkou modulů s 6ti a 12ti vakuovými trubicemi umožňují flexibilní vytváření kolektorového pole. Kolektory lze umístit na šikmou nebo plochou střechu, případně na svislou stěnu - fasádu. Speciálně tvarovaná CPC (Compound Parabolic Concentrator) zrcadla s keramickým povrchem jsou umístěná pod samotnými trubicemi a mají optimalizovanou geometrii pro dopadající sluneční paprsky. Tím je umožněno efektivní využití difúzního záření, tzn. maximální zachycení slunečních paprsků a následně jejich odraz na vakuovou trubici. Vakuové trubicové kolektory jsou konstruovány na osvědčeném a jednoduchém principu termosky: dvě do sebe vsunuté skleněné trubice jsou vyrobené z vysoce kvalitního borokřemičitého skla a jsou na koncích dohromady spojeny zatavením. Mezi trubicemi se nachází vakuum, které sice propustí sluneční paprsky dovnitř, ale žádné teplo ven. Vysoce selektivní povrch absorbéru je umístěn uvnitř vakua na vnější straně vnitřní skleněné trubice. Tím je absorbér dokonale chráněn proti povětrnostním vlivům.Deskový kolektor Logasol SKN 3.0 je zejména určen pro ohřev teplé vody. Velmi příznivý je u tohoto kolektoru především poměr cena/výkon. Kolektor se dále vyznačuje robustní technikou, která byla již v mnoha instalacích prověřena v předchozím typu Logasol SKN 2.0. Měděný „šupinovitý“ absorbér je opatřen povlakem z černého chromu a je sám o sobě velmi odolný vůči povětrnostním vlivům, při dlouhodobě zachovávané účinnosti.Deskové kolektory Logasol SKS 4.0 a Logasol SKN 3.0 jsou vyráběny ve svislém nebo vodorovném provedení. Při délce 207 cm, šířce 114,5 cm a hloubce 9 cm váží pouhých 46 resp. 41 kg. Tato velmi příznivá hmotnost byla dosažen na použitím rámu z kompozitních materiálů (plast se skelnými vlákny). Tento materiál kromě nízké hmotnosti vyniká také tuhostí, stabilitou a odolností proti UV-záření.

Odborná montážní firma nepotřebuje k montáži kolektorů zvláštní nářadí. Kolektory Logasol SKS 4.0 se spojují nerezovou spojkou, kolektory Logasol SKN 3.0 se propojují solární hadicí certifikovanou TÜV.Také montáž držáků kolektorů je velmi snadná. Vše je z výroby již přemontováno a připraveno. K samotné montáži se použije pouze jedna velikost klíče – vnitřní šestihranný imbus.

Více informací : http://www.bosch.cz

Autor: -Red- Datum: 17.07.2008


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Kvalitní a rychlý servis elektrického nářadí09.11.2007
Akuvrtačka s příklepem Bosch GSB 14,4 VE-2 13.05.2002
Pro rychlé řezy do hloubky až 66 milimetrů:20.04.2002
Nová excentrická bruska PEX 27005.04.2002
Kladivový vrták Bosch s novou hlavou Quadro-X 20.11.2001

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038