Domácí dílna: Český magazín pro kutily

Kladivový vrták Bosch s novou hlavou Quadro-X

tisk.zprava, 20. listopadu 2001

Kladivové vrtáky Bosch s hlavou Quadro-X jsou známé díky svému extrémně rychlému postupu vrtání a klidnému chodu. Nyní přichází Bosch s novým vývojovým a optimalizovaným řešením hlavy Quadro-X. Výsledkem je více než o 30% delší životnost při vrtání do betonu (kvalita B35), stejně jako třikrát vyšší výdrž při navrtání armovacího železa.

Charakteristický znak hlavy Quadro-X Bosch ponechal: čtyřbřitou vrtací hlavu s uspořádáním do X pro rychlejší průnik betonem a velkoobjemovou, dvouchodou šroubovici pro rychlé odvádění vrtné moučky z pracovního místa.
Čím se liší původní vrták od nově vyvinutého: jsou to právě postranní břity, které jsou dvojnásobně široké a lépe zasazené do hlavy vrtáku. To dává vrtáku více stability a lepší vedení. Quadro-X nabízí nyní zvýšenou životnost tvrdokovových břitů. Nové uspořádání postranních a hlavních řezných břitů minimalizuje napětí a vibrace, snižuje tím nebezpečí zlomení tvrdokovu. Optimalizovaný tvar vrtací hlavy podporuje navíc účinnost hlavního ostří na špičce vrtáku a vytváří prostor pro lepší odvod vrtné moučky z pracovního místa.
Vrtáky Bosch s hlavou Quadro-X jsou v prodeji pro upínání SDS-plus v rozsahu průměrů 16 - 30 mm, pro upínání SDS-top v rozsahu průměrů 18- 32 mm a pro upínání SDS-max v rozsahu průměrů 16 - 40 mm (pracovní délka až 800 mm).

Copyright © 2001 Domácí dílna