Domácí dílna: Český magazín pro kutily

Úhlová bruska - Váš pomocník

-Red-, 20. března 2008

Úhlová bruska je ideálním pomocníkem k dělení plechů, a to i složitých profilů. Při řezání nedochází k deformaci původního tvaru. Bruska spolehlivě poslouží i při řezání trubek nebo kovových úhelníků. Při broušení svarů oceníte vynikající ovladatelnost a lehkost dnešních brusek. Poradíme Vám jak vybrat tu správnou úhlovou brusku.

Motor s vysokým příkonem si lehce poradí s řezáním velkých ocelových profilů. Velký kotouč spolehlivě prořízne i silné materiály. K bruskám lze dokoupit celou řadu hrubovacích a dělících kotoučů, které jsou k bruskám optimálně přizpůsobeny. Práce je bezpečná a efektivní. V případě nasazení diamantového kotouče hravě upravíte dlaždici nebo obklad na požadovaný tvar. Řezy jsou velmi rychlé a přesné, hrany dlaždic zůstanou nevyštípané.Úhlové brusky umožňují snadné a bezpečné dělení, broušení, hrubování, i odrezování.

Při práci s bruskami je třeba nezapomínat na bezpečnost práce. Je třeba nosit ochranné brýle a pracovní rukavice, při řezání kamene je nutno používat vodicí saně.Správně zvolená poloha ochranného krytu ochrání váš obličej nebo oděv před odlétajícími jiskrami.

Jak tedy vybírat úhlovou brusku ?

Při výběru brusky je třeba brát ohled na řadu parametrů.Vysoký výkon zaručuje rychlé a plynulé řezání. Dvouruční držení pak zaručuje přesné vedení brusky v řezu. Při broušení svarů, připravě před svařováním, srážení hran nebo odbrušování materiálu oceníte vynikající ergonomii a nízkou hmotnost brusky. Silný motor neztrácí výkon ani při větším zatížení.

Copyright © 2001 Domácí dílna