Domácí dílna: Český magazín pro kutily

Pro rychlé řezy do hloubky až 66 milimetrů:

TZ, 20. dubna 2002

S ručními okružními pilami PKS 66 a PKS 66 CE představuje Bosch své špičkové modely pro domácí kutily. Model PKS 66 má motor o příkonu 1200 W. Robustní konstrukce s hliníkovým ochranným krytem a tříbodovým uložením poskytuje přesné řezy a dlouhou životnost.

Ruční okružní pily Bosch PKS 66 a PKS 66 CE
Kompaktní a z hlediska nízké hmotnosti optimalizovaná konstrukce zajišťuje, že nástroj váží pouze 4,8 kg. Je to nejlehčí pila ve své třídě.

Jako již u menších modelů PKS 46 a PKS 54 zajišťují také u modelu PKS 66 ergonomické držadlo a spínač s oboustranně obsluhovatelným blokováním zapnutí příjemnou práci. Pro lepší vedení má druhá ruka místo na přídavném držadle. Rychloupínací pákou nastavuje uživatel hloubku řezu na jeden pohyb. Maximální hloubka řezu je 66 milimetrů. U řezů pod úhlem 45 stupňů je to 48 milimetrů. Zajištění vřetene usnadňuje výměnu pilových kotoučů.
Kromě toho optimalizovala firma Bosch odsávání prachu. S pomocí univerzálního odsavače, nebo s prachovým sáčkem je možno pracovat bez prachu.

Okružní pila PKS 66 vybavená pilovým kotoučem Bosch Speedline-Wood (průměr 190 milimetrů) řeže čistě a velmi rychle. Tento pilový kotouč z tvrdého kovu je vyroben z tvarově stálé, laserem řezané oceli a má střídavě dva zuby pro rychlý řez a jeden plochý zub pro účinný odvod třísek.

Elektronická verze PKS 66 CE má navíc jemný rozběh a funkci Constant-Electronic. Tato funkce udržuje zvolené otáčky při zatížení na konstantní hodnotě. Příkon motoru je 1300 W. Plynulé nastavování otáček umožňuje správnou práci s materiálem, což napomáhá zejména při řezání plastů nebo hliníkových profilů. Teplotně závislá ochrana pro přetížení zvyšuje životnost ruční okružní pily.

Oba nástroje mohou pro obzvláště přímé řezy bez vytrhávání materiálu používat vodítko, které je zahrnuto v rozsáhlém programu příslušenství nástrojů Bosch. Přitom se hloubka řezu zmenší pouze o pět milimetrů.

Copyright © 2001 Domácí dílna