Domácí dílna: Český magazín pro kutily

Rozbrušovací stroj STIHL rockovou hvězdou

-Red-, 19. června 2008

U příležitosti uvedení nových rozbrušovacích strojů STIHL TS 410 a TS 420 na americký trh byly vyrobeny i speciální elektrické kytary renomované značky Peavey vyrobené ve stylu těchto přístrojů STIHL. Ty mají oranžovo-šedivé barvy a tvarem připomínají rozbrušovací stroje. Kytary Peavey pokračují v tradici dvou speciálních motocyklů Harley-Davidson vyrobených při premiéře rozbrušovacího stroje TS 700 a motorové pily MS 441 Magnum v USA.
Oba modely rozbrušovacích strojů jsou dostupné i v České republice. Firma STIHL je v současnosti nejen na pomyslném prvním místě mezi výrobci motorových pil, ale zároveň kraluje i mezi rozbrušovacími stroji. Rozbrušovací stroje byly vyvinuty speciálně pro tvrdé podmínky na staveništích. Přístroje se vyznačují výrazně delšími intervaly údržby, servisu a nekompromisní spolehlivostí. Dále dobrou ovladatelností a robustní konstrukcí. Snižují tím provozní náklady a přispívají k větší hospodárnosti.

Jednou z hlavních novinek je STIHL 2-MIX, nebo-li pístem řízený předvýplach spalovacího prostoru čerstvým vzduchem. Výsledkem je pak skutečnost, že motor již dnes splňuje emisní limity, které v Evropě začnou platit až v roce 2012. Dále je to především cyklónové předčištění nasávaného vzduchu do motoru, které podstatně prodlužuje servisní intervaly ve srovnání s konkurencí. Stroje se vyznačují ergonomickým tvarem rukojeti, která zajišťuje při práci velmi dobrý komfort při řezání ve všech polohách. Novinkou je ochranný kryt z hořčíkové slitiny, který přispívá ke snížení hmotnosti a zvýšení bezpečnosti při práci. Velkou předností je antivibrační systém skládající se z tlumících prvků, které výrazně snižují přenos vibrací z motoru na ruce a paže. To má za následek úsporu sil při řezání a menší únavu při práci.

Technická data:

STIHL TS 410 – cena 31.900 Kč
Zdvihový objem: 66,7 cm3
Výkon: 3,2/4,4 kW/k
Hmotnost: 9,4 kg
Průměr rozbrušovacího kotouče: 300 mm
Maximální hloubka řezu: 100 mm

STIHL TS 420 – cena 32.600 Kč
Zdvihový objem: 66,7 cm3
Výkon: 3,2/4,4 kW/k
Hmotnost: 9,6 kg
Průměr rozbrušovacího kotouče: 350 mm
Maximální hloubka řezu: 125 mm

Copyright © 2001 Domácí dílna