Snadné utahování šroubů a vrtání, dokonce do betonu:

-Red-, 7. srpna 2008

Přibíjení, vrtání a utahování pomocí jediného elektrického nářadí: to umožňuje inovativní multifunkční zařízení Uneo od firmy Bosch. Toto nářadí s třemi funkcemi je správným akumulátorovým vrtacím kladivem s pneumatickým příklepem, ovšem o velmi malých rozměrech a o hmotnosti jen 1,1 kg. Toto akumulátorové nářadí je veliké asi jako list DIN A5, obzvlášť snadno ovladatelné a koncipované pro komfortní práci.

Nezávisle na tom, zda upevňujete záclonovou tyč, zavěšujete světlo, montujete kuchyňský nábytek nebo sestavujete regál: při provádění jakékoliv změny v bytě dnes potřebujete různé elektrické nářadí. Akumulátorový šroubovák, pro smontování dílů, vrtačku pro otvory ve dřevě nebo kovu a nakonec vrtací kladivo, když musíte vyvrtat otvory pro kolíčky do tvrdých betonových zdí. To jsou tři různá nářadí, která jsou většinou velká a těžká a potřebují dostatek místa na uložení.Nové zařízení Uneo od firmy Bosch bravurně zvládne všechny vrtací a utahovací práce: otvory pro kolíčky v betonu až do průměru deseti milimetrů vyvrtá stejně tak snadno jako otvory o stejném průměru do dřeva. Nakonec utáhne ještě šrouby pro držáky ve zdi pro závěsné skříně. Uživatel se při práci ani nemusí hnout ze žebříku, neboť má vždy to správné nářadí po ruce.

Navíc mu při práci nepřekáží žádný kabel, neboť nářadí Uneo pracuje pomocí integrovaného lithium-iontového akumulátoru o napětí 14,4 Voltů. Tím poskytuje všechny výhody této moderní akumulátorové technologie: nízkou hmotnost a malý objem, minimální efekt samovolného vybíjení, s možností neomezeného nabíjení. S jedním nabitím akumulátoru můžete například utáhnout 100 šroubů (5 x 50 mm). Aby mohl uživatel kdykoliv zkontrolovat stav nabití baterie, je nářadí vybaveno červenou a zelenou diodou LED. Svítí-li zelená je nářadí dostatečně nabité, rozsvítí-li se červené světlo, je načase, abyste baterii brzy znovu nabili. Dvě zelené šipky LED Vás informují o nastaveném směru otáček, například při utahování šroubů.

Jedinečné nářadí Uneo od firmy Bosch obsahuje mnoho inovací, především pneumatický příklep o neobvykle malých rozměrech. V kombinaci s výkonným motorem Bosch je zaručeno vysoké využití síly na minimálním prostoru. Síla jednotlivého úderu - 0,9 Joule při 4800 úderech za minutu – mluví sama za sebe.Také upnutí vrtáku pro beton je novinkou: systém SDS-Quick. Vrtáky s malými křídly u upínání se rychle a komfortně zasunují, právě tak, jak to znáte u systému SDS-plus: vrták jednoduše zastrčíte a zajistíte, hotovo. Můžete používat ale také všechny vrtáky nebo bity pro šrouby s šestihrannou hlavou (1/4").

Inovativní multifunkční nářadí Uneo nabízí firma Bosch v sadě s dvěma vrtáky na kámen (šest a osm milimetrů), dvěma univerzálními vrtáky na dřevo a kov (pět a šest milimetrů) a se čtyřmi dlouhými bity pro šrouby různých typů. Uneo bude ve specializovaných obchodech k dostání od podzimu 2008.

-Red-