Překrytí skvrn od vody

-Red-, 12. března 2002

Dobrý den, mám na vás několik dotazů. Vymalovali jsme obývací pokoj a malba na stropě nepřekryla skvrny vzniklé od vody. Poraďte prosím nějaký vhodný výrobek, který by nežádoucí skvrny překryl. Dále bychom potřebovali poradit nějaký vhodný tmel na spáry u dřevotřískových desek. A s tím souvisí ještě jeden dotaz, jestli se může na podlahu z dřevotřískových desek rovnou pokládat linoleum či koberec. Děkuji předem za odpovědi. Jana, Pardubice

Odpověď:
Stran dotazu na překrytí skvrn od proteklé vody nepíšete, čím jste strop přemalovala. Pokud je to barva na bázi hlinky, bylo by nejlepší ji oškrábat, aby dále nevytvářela separační vrstvu. Dále doporučuji použít jeden nátěr Filtračním základem Caparol. Po jeho důkladném zaschnutí lze přetřít jakoukoliv disperzní vnitřní barvou (Caparol Extra, Capafix, Malerit a pod.)

Ohledně spár v dřevotřískových deskách nelze jednoznačně odpovědět, záleží jak jsou desky použity, tedy zda jsou jako podkladní podlahové, obkladové na stěnách, podhledy stropu a podobně. Všeobecně lze ale říci, že žádný tmel nedokáže spolehlivě překrýt větší pohyb ve spojích desek.

Ohledně pokládky lina: pokud nechcete uzavřít desky proti prášení a emisím z pojiva, lze lino pokládat přímo na tyto desky, samozřejmě pokud to nebrání požadavkům ze strany výrobce lina.

-Red-