Akuvrtačka s příklepem Bosch GSB 14,4 VE-2

TZ, 13. května 2002

Nová akumulátorová vrtačka s příklepem a šroubováním Bosch GSB 14,4 VE-2 je univerzálním akumulátorovým nářadím pro řemeslníka. Vysokovýkonný akumulátorový článek má kapacitu 2,4 ampérhodiny. To je o 20 procent více, než mají předešlé akumulátory.

Robustní motor s průměrem 48 milimetrů a nová planetová převodovka s dvěma rychlostními stupni zajišťují také při tvrdé řemeslné práci vysoký výkon a dlouhou životnost.

První rychlostní stupeň s otáčkami až 500 1/min modelu GSB 14,4 VE-2 poskytuje velkou sílu pro šroubování. Dosahuje při náročném šroubování točivý moment maximálně 50 Nm, při měkkém šroubování až 21 Nm. Proto se nový model může používat pro šrouby o průměru až 8 milimetrů. Druhý rychlostní stupeň s otáčkami 0 až 1750 1/min slouží pro rychlé vrtání. Při vrtání s příklepem je možno dobře vrtat také otvory do tvrdého zdiva. Pracovní rozsah modelu GSB 14,4 VE-2 dostačuje u ocele a zdiva pro vrtání děr do průměru 13 milimetrů, u dřeva do 32 milimetrů.

Točivý moment akumulátorového nástroje je možno jemně nastavovat na 15 stupňů, a tak je možno stejnoměrně zašroubovat i malé šrouby. Doběhová brzda zajišťuje rychlé zastavení vřetena při uvolnění spínače, což zaručuje rychlou a přesnou práci. Rychloupínací sklíčidlo má upínací průměr 13 milimetrů. Ve spolupráci s automatickou uzavírací technikou je možná snadná výměna upínaných nástrojů jednou rukou.

Středová rukojeť s měkkým držadlem zajišťuje u všech prací optimální polohu nástroje. K vrtáni do zdiva, ale také pro náročné šroubování je možno na nářadí našroubovat přídavnou rukojeť.

Kompaktní akumulátorový článek modelu GSB 14,4 VE-2 umožňuje, aby držadlo nástroje bylo úzké a ergonomické. Článek patří do tzv. „O-pack“ řady akumulátorů Bosch a je kompatibilní pro jiné nástroje nového akumulátorového systému Bosch 14,4 voltů. K tomu patří akumulátorové vrtačka se šroubováním GSR 14,4 VE, která až na funkci vrtání s příklepem odpovídá akumulátorovému modelu Kombi GSB 14,4 VE-2. Sériově dodává Bosch model GSB 14,4 VE-2 s 1hodinovou nabíječkou v kufříku.

TZ