Rekonstrukce podlah - 2. vydání

-Red-, 4. září 2008

Dům, to jsou stěny, strop a – podlaha, na níž vyrůstá celý byt. Proto ať už pokládáte podlahu novou, nebo hodláte opravovat tu stávající, je třeba vše důkladně zvážit a promyslet. Je to krok na další desítky let. Základem je získat co nejvíce informací, aby vaše rozhodnutí bylo správné. Nechte se proto autorem této knihy (Danielem Cehulou) provést jednotlivými druhy podlah, seznamte se s jejich skladbou a materiály vhodnými pro každou vrstvu podlahy.

Dřevěná podlaha, plovoucí podlaha, dlažba nebo linoleum - se získanými znalostmi snadno zvolíte ten nejvhodnější z doporučených postupů pro opravu, rekonstrukci či renovaci podlahy ve vaší domácnosti. Zjistíte, podle čeho zhodnotit stav podlahy, jak si počínat při sanaci vlhkosti, pokládce tepelné a zvukové izolace… Spolu s autorem tak můžete postupovat krok za krokem – od přípravné fáze až po finální úpravu. Pokud si na opravu netroufáte sami, zvolte dodávku na klíč.

V knize se dočtete, na co si dát pozor při výběru dodavatelské firmy, ale i zda je třeba k provedení podobné rekonstrukce stavební povolení.
Opomenuta nezůstala otázka financování rekonstrukce ani rady pro případnou reklamaci. Základní informace získá i zájemce o renovaci historických podlah v památkově chráněných objektech.

V knize dále najdete:
 hodnocení stavu podlahy z různých hledisek
 nářadí pro práci s podlahami
 doporučení pro podlahové vytápění
 přehled užívaných značek a piktogramů
 upozornění na důležité dokumenty a normy

Véce informací: http://www.erag.cz/era/kniha.asp?NEW_ID=195

-Red-