Black & Decker Esprit - nová řada, nový přístup

Hynek Hrůza, 4. ledna 2002

V době, kdy je čím dál větší důraz kladen na design a nadstandartní nabídku, je nutné přijít na trh vždy s něčím, co tu ještě nebylo. To platí ve všech oborech a odvětvích. Ve firmě Black & Decker si tuto skutečnost také uvědomili a přichází na trh s novou řadou akumulátorových vrtaček Esprit.

Esprit
Nová řada Esprit má zákazníky přesvědčit o tom, že Black & Decker patří mezi firmy, které mají stále co říci a které jsou schopny přijít na trh vždy s něčím novým. Toto tvrzení dokazuje nejen nový vzhled akuvrtaček, ale i funkce, které posouvají hranici kutilství opět o něco dál.


Pěkná a obratná
Nový design řady Esprit může zklamat jen málokoho a to jak po stránce vzhledové, tak i po stránce ergonomické. Inovované tvary mají přinést také lepší držení a ovládání, k čemu v nemalé míře přispívá i měkká rukojeť s vhodně voleným ovládáním.


Kontrolky, které potěší
Jak již bylo zmíněno, funkce modelů Esprit potěší určitě každého, kdo očekává víc než jen standart. Všechny modely totiž nabízí identifikátor kolmého vrtání, který upozorní na případné vybočení ze směru vrtání a indikátor stavu akumulátoru, jenž po zmáčknutí tlačítka zobrazí, kolik energie ještě aku článek poskytne. Pravý a levý chod je samozřejmostí, stejně jako rychloupínací sklíčidlo.

Pokud máte zájem o řadu Esprit, můžete si vybrat z modelů HP96K, HP12K, nebo HP122K (Jediný typ s příklepem. K nám se ovšem nedováží).

Jednotlivé typy se liší hlavně voltáží akumulátoru a rozsahem otáček.

Typ
HP96K
HP12K
Napětí akumulátoru [V]
9,6
12
Kapacita [Ah]
1,2
1.2
Průměr sklíčidla [mm]
10
10
Max. kroutící moment [Nm]
10
12
Rychloupínací sklíčidlo
ano
ano
Otáčky na prázdno [1/min]
350 - 700
0 - 700
Max. průměr otvoru [mm]: dřevo/kov
20/10
25/10
Doba nabíjení [hod]
3
3
Měkká rukojeť
ne
ano
Hmotnost [kg]
1.8
1.9
Kufr
ano
ano

Hynek Hrůza