Protool a jeho nová řada vrtaček

Hynek Hrůza, 24. listopadu 2001

Jediný český výrobce elektrického ručního nářadí, firma Narex Česká lípa, stále omlazuje svoji nabídku. Svědčí o tom zbrusu nová řada vrtaček řady Protool, která na trh přichází ve znamení síly, robustnosti a životnosti.

Na trhu s ručním nářadím se objevily nové modely vrtaček Protool s plně přepracovaným designem, který má zlepšit bezpečnost a ergonomii práce. Pozornost je věnována především změkčenému držadlu (tzv. Softgrip), které je z části potaženo příjemným protiskluzovým materiálem, díky kterému je lépe přenášena síla na opracovávaný materiál.


Vybrané typy vrtaček řady Protoool využívají systém "Plug it", což je konektor pro připojení přívodního kabelu na vrtačku. Díky tomuto systému, je možné měnit kabely různých délek na jednom stroji. V základu se dodávají kabely délky 4m. V nabídce jsou i kabely o délce 7,5m.


Dvourychlostní vrtačky se mohou pochlubit přepracovanou převodovkou, která oproti starým modelům umožňuje synchronní přepínání rychlostí, takže lze řadit rychlosti i při doběhu.
U modelů s příklepem je zlepšená cirkulace vzduchu v příklepovém mechanismu, takže se mechanismus lépe chladí. To zvyšuje jeho životnost a posiluje vrtací výkon. Změněny byly také spínací prvky převodovky. Páčky pro přepínání rychlostí a zapnutí/vypnutí příklepu byly více zapuštěny do skříně, která je chrání před poškozením v provozu.

Nové modely vrtaček Protool jsou již v prodeji.

Hynek Hrůza