Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůKomentáře ke článku
"Jak na mezery mezi parketama?"


Jméno:VT
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: moje praxe

Osobně jsem to prováděl takto: tmel na parkety z fa _BI daného odstínu. Větší plochy tmelit rovnou z pistole, do menších vtírat starou kreditní nebo telefonní kartou (skvělá věc, i na sádrování apod.). Přebrousit excentrickou bruskou, v rozích ručně. Přelakovat lakem s názvem Parketol (po natření části plochy jsem přestal používat štětku a začal lakovat válečkem, rozdíl je patrný). Takto celkem 3-4 nátěry.
Podařilo se mi celkem rozumně zatmelit i spáry 1 cm široké, které se dále neotvírají (horší je to s těmi menšími, parkety i po 30 letech stále pracují a někde se po půlroce drobné spárky zvětšily).
Na plochu cca 18qm mne tmel stál cca 400.- Kč a lak cca 600.- Kč (+další náklady, jako je molitanový váleček s miskou, brusný papír, kvalitnější pistole apod.)


Jméno:VT
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: a po roce...

Kontaktoval mne p. Němec, s nímž jsem si vyměňoval názory-jeho postup si dovolím popsat, cituji: "...nechal
jsem si u stolaře vytvořit bukové lišty o šířce od 2 do 10mm. Těmito
lištami jsem vyplnil mezery větší než 3mm. V OBI jsem proto koupil
lepidlo Pattex wood super, drží to hodně pevně :) Zbývající mezery
jsem vytmelil tmelem Soudal - tmel na parkety. Je to hodně pružný tmel, po 24h je
skoro jako lepidlo. Dnes vidím, že to budu muset ještě jednou
přetmelit, v mezerách vznikly menší prohlubně. Myslím, že to bude potom dobré.
Lak jsem koupil od firmy Düfa, lesklý na parkety.".

Osobně jsem po roce dělal druhou místnost (když se koukám na tu první, tak ta je jenom dobrá, tahle se mi povedla mnohem lépe :))=>>
bukové lišty na vyplnění spár jsem bohužel neměl (což je škoda, protože to je asi to nejlepší), takže jsem použil zase tmel z Obi. Tmel na parkety zn. Soudal má nejlepší barvu k parketám, jenže strašně špatně se mi nanášel a do malých spár jsem ho vůbec nedostal (často se zase vytrhával)-tmelí se pomalu, broušení bylo také pomalé, chce zkrátka svůj čas. Největší část plochy jsem dělal tmelem na parkety z Obi-ač je tmavší, lépe se mi s ním pracovalo jak při tmelení, tak při broušení, vytthávalo se ho tak či tak podstatně méně. Kdo má chuť, může si zkusit koupit více značek a zkusit si přetmelit menší plošku-vzhledem k tomu, že tuba stojí kolem 80.- Kč, tak za otestování odstínu a rychlosti práce to stojí.

Mé parkety byly nelakované a zašlapané za dobu 30 let. Excentrickou bruskou jsem oněch asi 15 qm brousil den (a měl jsem dost, ruce z toho pěkně brní) br. papírem 40 a 60. Přetmelit, zahladit. Měl jsem 3 parkety propadlé (jsou zalévány do asfaltu a v něm se utvořila bublina), takže jsem udělal do nich díru, přizdvihl je a nalil pod ně tzv. Knauf Schnellzement z Obi-ztuhne do 5 min, takže jsem lil takřka vodu. Přetmelení mi dalo necelé dva dny práce. Po zaschnutí jsem znovu přebrousil, výsledek je velice pěkný, vytrhl se mi kromě malých spár hlavně ten Soudal-takže přetmelit :) V rozích ruční přebroušení. Nátěr zase válečkem v několika vrstvách, pokud je ho trochu více a dostane se do spár, tak se parkety přestanou pohybovat (zjistil jsem tím, že mám nábytek jinak než kdysi býval, tak se stane, že některé parkety /dříve mimo hlavní cesty/ jsou hodně namáhány a uvolní se-proto je lepší před začátkem si jednu po druhé projít a zkusit odhadnout, co v budoucnu udělá a podlejt ji nebo důkladně utěsnit. Jedna parketa se mi nějak nezdá, takže přemýšlím, co s ní, napadá mne, že ji odvrtám a abych nemusel kupovat celý balík parket, koupil bych bukový práh a ten seřezal na míru (pero do drážky zkrátka nebude).

vt


Jméno:vilda
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: parkety

Dobrý den.Potřebuji poradit vytopil jsem byt parkety nabobtnaly je to samá boule.Jak se jich zbavit. Dekuji.


Reaguj >>


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038