Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůKomentáře ke článku
"Jak natřít Cu - trubky?"


Jméno:Tomáš Brož
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: natery CU trubek

Domnívám se, že celou věc je třeba rozdělit na více částí:
1. měď jako takovou je třeba pro nátěr připravit, nejlépe důkladně odmastit nitroředidlem. Pokud použijeme korundovou vlnu, tím lépe.
2. Základní nátěr je patrně nejdůležitější a s navrhovaným řešením lze souhlasit. Při koupi základní barvy je třeba dbát i na to, aby byla schopna snést nejen vysoké teploty, ale i poměrně velké tvarové změny vzniklé dilatací materiálu.
3. Krycí nátěr je vhodné volit takový, aby bez žloutnutí snesl teploty alespoň 100 oC.


Jméno:M O H A Č Martin
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Natíráme CU

Mně osobně se nejvíce osvědčil liholak.Mám v koupelně již cca 10 let háčky z Cu pásoviny natřené liholakem,a ještě nezezelenaly ;o)


Jméno:Milan Brož
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Jak na měděné trubky?

Myslím, že to není zas až tak složité a "vědecké". Prostě jsem měděné trubky ústředního topení po rekonstrukci bytu natřel bez jakékoliv chemické úpravy či základovky obyčejným syntetickým emailem (čokoládově hnědá)a drží to perfektně už 4 roky. Teplota vody v topení je do 70 stupňů a s barvou to nic nedělá. (Je pořád krásně lesklá, hladká). Jinak bych asi použil českou základovku na lehké kovy (běžně v prodeji) a barvu na radiátory, teda pokud bych chtěl trubky čistě bílé. Taky vím, že Cu trubky mají speciální povrchovou úpravu už od výrobce, právě proto, aby neoxidovaly zevnitř i zvenku (a nebyly jedovaté - pitná voda), takže se není čeho bát. U čistého měděného plechu je to asi složitjší, ale u trubek jsou obavy opravdu zbytečné. Zeptejte se topenářů a lakýrníků. Ahoj.


Jméno:Petr Jeníček
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: nater Cu trubek

Pokud chcete barevný nátěr, tak Vám bych doporučil trubky nejdříve natřít základní barvou na barevné kovy Formex, a potom emailem na radiátory. Pokud chcete bezbarvý nátěr, zkuste elektroizolační lak, co se používá na impregnaci vinutí motorů. Ten drží na mědi a odolává teplu. Je sice nažloutlý, v tlusté vrstvě i nahnědlý, to ale na žluté mědi nebude vadit.

Ing. Petr Jeníček


Jméno:Zdenek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: nátěr mědi (i jiných barevných kovů)

Koukněte na www.alkyton.cz - Galvinol-je sice dražší, ale má velkou vydatnost, málo kde ho mají, zkuste hobbymarkety nebo speciálky.


Jméno:Mira
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: natěr

Doporučil bych mnou vyzkoušený sintetický základ oknol a po zaschnutí natřít radetem nebo oknolem.U obou oknolu uvadějí že je na dřevo ale na kovu drží a nežlutne,natíraljsemi futra a jsou už 3 rokem krásně bílé.(obyčejná syntetika žloutne).


Jméno:Radek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Hammerite


Já jsem použil speciální barvu Hammerite na radiátory - pouze na CU trubky (deskové radiátory byly nastříkané z výroby ;-)), drží perfektně již 7 let... Spotřeba minimální - jedna malá plechovka na celý rodinný dům, dvě vrstvy...


Jméno:pompeius
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: trubky

je to úplně jednoduché.pořídíte si barvu na radiátory radbal nebo si necháte namíchat vypalovací barvu v jakémkoli odstínu a odmaštěnou trubku natřete. vypalovací barva při prvním zatopení zapáchá a uvolnuje formaldehyd tak větráme.obojí ale drží jako muslimská víra.


Jméno:Milan
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Barva

Před 3 roky jsem použil barvu určenou na radiátory a potrubí firmy Düfa a bez problémů. Podotýkám, že jsem dlouho hledal.Poradit neuměli ani firmy montující topení


Reaguj >>


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038