Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna

pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

Odběr novinek


Komentáře ke článku
"Jak natřít Cu - trubky?"


Jméno:Tomáš Brož
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: natery CU trubek

Domnívám se, že celou věc je třeba rozdělit na více částí:
1. měď jako takovou je třeba pro nátěr připravit, nejlépe důkladně odmastit nitroředidlem. Pokud použijeme korundovou vlnu, tím lépe.
2. Základní nátěr je patrně nejdůležitější a s navrhovaným řešením lze souhlasit. Při koupi základní barvy je třeba dbát i na to, aby byla schopna snést nejen vysoké teploty, ale i poměrně velké tvarové změny vzniklé dilatací materiálu.
3. Krycí nátěr je vhodné volit takový, aby bez žloutnutí snesl teploty alespoň 100 oC.


Jméno:M O H A Č Martin
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Natíráme CU

Mně osobně se nejvíce osvědčil liholak.Mám v koupelně již cca 10 let háčky z Cu pásoviny natřené liholakem,a ještě nezezelenaly ;o)


Jméno:Milan Brož
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Jak na měděné trubky?

Myslím, že to není zas až tak složité a "vědecké". Prostě jsem měděné trubky ústředního topení po rekonstrukci bytu natřel bez jakékoliv chemické úpravy či základovky obyčejným syntetickým emailem (čokoládově hnědá)a drží to perfektně už 4 roky. Teplota vody v topení je do 70 stupňů a s barvou to nic nedělá. (Je pořád krásně lesklá, hladká). Jinak bych asi použil českou základovku na lehké kovy (běžně v prodeji) a barvu na radiátory, teda pokud bych chtěl trubky čistě bílé. Taky vím, že Cu trubky mají speciální povrchovou úpravu už od výrobce, právě proto, aby neoxidovaly zevnitř i zvenku (a nebyly jedovaté - pitná voda), takže se není čeho bát. U čistého měděného plechu je to asi složitjší, ale u trubek jsou obavy opravdu zbytečné. Zeptejte se topenářů a lakýrníků. Ahoj.


Jméno:Petr Jeníček
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: nater Cu trubek

Pokud chcete barevný nátěr, tak Vám bych doporučil trubky nejdříve natřít základní barvou na barevné kovy Formex, a potom emailem na radiátory. Pokud chcete bezbarvý nátěr, zkuste elektroizolační lak, co se používá na impregnaci vinutí motorů. Ten drží na mědi a odolává teplu. Je sice nažloutlý, v tlusté vrstvě i nahnědlý, to ale na žluté mědi nebude vadit.

Ing. Petr Jeníček


Jméno:Zdenek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: nátěr mědi (i jiných barevných kovů)

Koukněte na www.alkyton.cz - Galvinol-je sice dražší, ale má velkou vydatnost, málo kde ho mají, zkuste hobbymarkety nebo speciálky.


Jméno:Mira
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: natěr

Doporučil bych mnou vyzkoušený sintetický základ oknol a po zaschnutí natřít radetem nebo oknolem.U obou oknolu uvadějí že je na dřevo ale na kovu drží a nežlutne,natíraljsemi futra a jsou už 3 rokem krásně bílé.(obyčejná syntetika žloutne).


Jméno:Radek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Hammerite


Já jsem použil speciální barvu Hammerite na radiátory - pouze na CU trubky (deskové radiátory byly nastříkané z výroby ;-)), drží perfektně již 7 let... Spotřeba minimální - jedna malá plechovka na celý rodinný dům, dvě vrstvy...


Jméno:pompeius
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: trubky

je to úplně jednoduché.pořídíte si barvu na radiátory radbal nebo si necháte namíchat vypalovací barvu v jakémkoli odstínu a odmaštěnou trubku natřete. vypalovací barva při prvním zatopení zapáchá a uvolnuje formaldehyd tak větráme.obojí ale drží jako muslimská víra.


Jméno:Milan
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Barva

Před 3 roky jsem použil barvu určenou na radiátory a potrubí firmy Düfa a bez problémů. Podotýkám, že jsem dlouho hledal.Poradit neuměli ani firmy montující topení


Reaguj >>


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Pěstujeme papriky (8 komentářů)

Pěstování rajčat (14 komentářů)

Stavba kamenného krbu I. (3 komentáře)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038