Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůKomentáře ke článku
"Modrá je opravdu dobrá"


Jméno:Michal
Předmět: Zkušenosti

Sice nemám tento úplně poslední model, ale model předchozí s příkonem 750W, ale od tohoto se liší velmi málo. Je pravdou, že tyto vrtačky jsou téměř k neutahání, ale přece jen bych k ní měl, narozdíl od autora, pár výhrad. Především za tuto cenu bych předpokládal sklíčidlo s rychloupínáním bez nástroje. Hledání kličky je poněkud nepohodlné a ostatní výrobci jimi osazují i nejlevnější modely. Co se týká rozbíjení betonu, jak je zmiňováno v článku, přece jen je potřeba si uvědomit, že se jedná o mechanický příklep, který častějším používáním poněkud ztrácí razanci. U mé vrtačky se ještě navíc stává, že se plynulý chod nerozjíždí úplně od nuly, ale od nějakého minima. Ale to se dá při koupi snadno ověřit. Jinak, co se týká zatracovaného designu, je sice pravda, že někteří výrobci používají líbivé plasty a protiskluzové rukojeti, ale moje Narexka přežila bez nejmenší újmy pád z 8-mi metrů na beton! Je tedy potřeba si uvědomit, že se jedná o poměrně univerzální nástroj s bohatým příslušenstvím, který vydrží, ale na beton lépe s bouracím kladivem a na šroubování zase s akuvrtačkou. Nicméně vřele doporučuji.


Jméno:Pavel
Předmět: Zkušenosti

Používám vrtačku Narex- původní dvourychlostní-a to dosti intensivně, již 35 let a vyžádala si jen výmšnu uhlíků.Mám i novější Narex Protool 850W.Obě vrtačky, mezi jejich datem zrodu je nejméně 3O let měly stejnou vadu. Jsou to "olejničky" Vytékaly mazací náplně. U starší jsem to vyřešil na radu znalých výměnou oleje za vazelínu.U novější zatím ne, moc ji nepoužívám, je na dnešní dobu trochu těžká.Přesto Narex doporučuji, což nemohu říci na př. o zeleném Boschovi


Jméno:Pavel
Předmět: Zkušenosti

Používám vrtačku Narex- původní dvourychlostní-a to dosti intensivně, již 35 let a vyžádala si jen výmšnu uhlíků.Mám i novější Narex Protool 850W.Obě vrtačky, mezi jejich datem zrodu je nejméně 3O let měly stejnou vadu. Jsou to "olejničky" Vytékaly mazací náplně. U starší jsem to vyřešil na radu znalých výměnou oleje za vazelínu.U novější zatím ne, moc ji nepoužívám, je na dnešní dobu trochu těžká.Přesto Narex doporučuji, což nemohu říci na př. o zeleném Boschovi


Jméno:Michael
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Modrá je opravdu dobrá

Provozoval jsem Narexku, dá se řici, od sveho mladi a vydržela cca 25 let. Bydlim v dome z počátku minuleho století (1905) , s furou dřeva - čelní oblouky s vyplni, dřevěne balkony atd.. Všechno zvládla a že to byla porce. Když dosloužila, koupil jsem novou. Absolutně bez problémů. Zatím zvládla nový balkon a pergolu. Pokud se tyka šroubování, i když mám rychloupínací hlavu, je pohodlnější uříznout ze šroubováku dřík s magnetickým držákem nástavců. Má to i výhodu delšího upnutí nástavců. Jinak mám takovou teorii (i moji přátelé), že modrá řada Narex se v podstatě vyrovná profi řadám ostatních výrobců. Potom by cenové srovnání vycházelo výrazně ve prospěch Narexu. Stejnou chválu bych aplikoval pro okružní pilu Narex.


Jméno:Fanda
Předmět: 1958

Vlastním NAREXku z roku 1958 a jediný, co se od té doby měnilo je:
-sklíčidlo
-přívodní šňůra
-2 páry uhlíků

Jinak je vše původní a funkční - používám ji poměrně často(téměř denně)na jakýkoliv materiál kromě zdi, betonu...-nemá příklep
Jenom jsem zaznamenal menší vůli na rotoru, což nic nemění na poměrně slušném výkonu-450W


Jméno:Ivo H
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Nářadí Narex

Opravuji různé značky el.nářadí,ale Narex opravdu je stavěn jednoduše a na co největší výdrž.Všem co dosloužil stroj jiného výrobce Narex doporučuji jako podle mně nejlepší,samozřejmě se poruchy vyskytnou,ale 90% je vinou majitele,hlavně zanedbání kontoly uhlíků a ložisek dle výrobce,pokud jsou ložiska volnější tak začnou více jiskřit uhlíky /špatná komutace/,tím pádem se přehřívá rotor a dochází ke spálení.I H


Jméno:Tom
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Narex

Moje hodnocení modré řady zn.Narex není tak optimistické.Jsem řemeslník a el.nářadí používám skoro denně.Vím že modrá je je Hooby ale Profi trpí podobnými (dá se říci konstrukčnímy)vadamy. EVP513 D- opakovaná závada:vadný vypínač(vypadávají kontakty).EVP 13 C-2H3 -nerovnoměrná reg.otáček,zasekávajícíse vyp. mech.příklep má nízhou životnost,naprosto nevhodně umístněný vyp.příklepu a přepínač rychlostí(při používání se často vypíná ).EBU 230 C -šílená konsrukce vyp.(někdy takřka nemožné zapnout pouze jenou rukou).EKK 35 -je pužitelné jen na vrtání(slabý příklep,naprosto nevhodné uchycení nástrojů které se navíc samovolně rozpadá)atd.


Jméno:martin
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: je modra opravdu dobra

po obcasnem pouzivani aku narex(asv 12e) jsem byl nemyle prekvapen kdyz po peti letech najednou shorela nabijecka. Zajimalo by mne kolik vydrzi pri profi zatizeni(coz odpovida cene). Vyplati se kupovat?


Jméno:Josef Bernard
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: narex je dobrý

Zdravím všechny,

mám také tento typ vrtačky. Je to sice model se starším motorem (má tuším jen 550 W), ale i tak dokáže udělat kus práce. Mám ji jen pro běžnou kutilskou domáci práci, nepřetěžuji ji, ale ani ji nijak nešetřím - zkrátka když je třeba, musí zabrat.

Asi největší zápřah měla, když na jeden zátah vyvrtala s příklemem do betonou v paneláku asi 60 děr 10mm vrtákem, aniž by dávala najevo známky únavy.

Broušení materiálů ať už ocelovými kartáči nebo smirkovými koutouči - taky není problém.

Na dělení materiálů (jako úhlová bruska) se použít nedá, na to je dle mého názoru slabá a pomalá. Ale to jí nelze vytýkat, na to dělaná není.

Mám ji asi kolem 15 let a je stále v pohodě. Musím se přiznat (ke své ostudě), že se mi ji podařilo přejet i autem (no, bylo už šero :-)), což přežila bez šřámů na těle i na duši. Byla sice v tašce obalená hadrem, a stará Škoda 100 moc neváží, ale i tak.

Aby tady nepěl samou chválu, jedna věc mi na ní vadí. V celkem pravidelných intervalech se při rozběhu vrtačky z klidu neroztočí plynule od nejnižších otáček k vyšším (tak jak by to odpovídalo stisku a poloze spínač), ale prudce sebou škubne, otáčky přitom vyskočí do vyšších než by měly. Ihned se však vrátí do správných otáček, které odpovídají poloze spínače.

Přibližně 20 rozběhů je OK., při 21. sebou škubne a tak více méně pravidelně se to opakuje. Jako kdyby při těchto 20 rozbězích nasbírala po troškách něco energie, a tuto si pak ulevila při rozběhu 21.

Při vrtání to až tak nevadí, ale při šroubování je to nepříjemné.


V roce 2004 jsem do své stáje přidal i akumulátorovou vrtačku od Narexu (modrá řada), která zatím jede k plné spokojenosti.

Před pořízením této aku vrtačky jsem měl koupenou aku od Fermu, která však nedokázala bez poruchy vyvrtat ani tři dírky 1mm vrtákem do dřevotřísky. Nejednalo se o náhodný výskyt chybného kusu, protože i další dva nové kousky, které si mi jako výměna při reklamaci vrátily, nedopadly lépe. Z 30 dní, kdy jsem vrtačku od Fermu vlastnil, byla 25 na opravách.

Takže já sám za sebe mohu Narex, co do výdrže, jedině chválit, alespoň zatím (doufám, že nebudu muset změnit názor :-) )

Přeji Vám všem co nejvíce dobrých zkušeností a co nejméně problémů s nářadím, ať už používáte nářadí jakékoliv značky.

Bernard


Jméno:jirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Modrá je fakt dobrá

Mám od Narexu (přímočará pila, vibrační bruska, akku vrtačka), resp. od Protoolu (vrtačka, kotoučová pila) několik výrobků a nemůžu na to říct jediný křivý slovo. Nářadí využívám jako kutil (někdy dost intenzivně) a neměl jsem s ním jediný problém. Nově mám akku ASV 12 E se dvěma 1,5 Ah akku a je to bomba. Předtím jsem měl Extol 18V a je to neporovnatelnej rozdíl. U Extolu jsem nabil baterku v sobotu, něco jsem vyvrtal, nebo zašrouboval a ve středu už byla baterka vybitá. Narexku jsem nabil o Vánocích a s občasným vrtáním a šroubováním vydržela nabitá až do začátku února. Taky síla a přesnost převodovky vrtačky hovoří jednoznačně ve prospěch Narexu.
Víc jak pět let mám pásovou brusku od zelenýho Bosche a šlape jak hodinky. Pravdou je, že vibračku, nebo excentrickou brusku bych si od zelenýho Bosche nekoupil - je to na mě moc plastový, ale pásovky (PBS 75 A/AE), nebo hoblíku, vrtačky či horní frézky bych se nebál.
Mezi značky, kterých se nebojím patří i švýcarský Perles. Je to kvalitativně porovnatelný s naším Narexem. Bohužel je to u nás docela neznámá značka a servis je pouze v Praze. Mám od nich horní frézku pět let a zatím paráda.
Zkusil jsem i levný hoblík s falcováním od Guede, mám ho přes tři roky a taky bez problému.
Minulý týden jsem si koupil lamelovací frézku od Einhellu. Přece jenom tohle nářadí kutil nepoužívá tak často a tak mi bylo líto vyhodit 7 - 8000 za Virutex, nebo nějakou jinou značku. Musím konstatovat, že za 15 stovek to není až tak špatně udělaný. Mám jen výhrady k vypínači, který jde příliš ztuha a k tažným pružinám, které jsou na hmotnost frézovací desky dost poddimenzované (měly by ale jít vyměnit za tvrdší).
Závěrem chci jen říct, to, že pokud se člověk k nářadí chová s citem a s ohledem na jeho určení (profi/hobby), tak by mu mělo nějakých pár let vydržet. Pravdou ovšem je, že u čínských výrobků (Ferm, Einhell, Guede, Mannesmann apod.) je to tak trochu sázka do loterie a ne každý kus bude asi to pravý ořechový. Za absolutní kravinu ale považuju kupovat sady nářadí jako je teď např. v OBI (vrtačka, vibračka, flexa a přímočarka) za 999 Kč. Jinak je to všechno otázka peněz, oblíbenosti značky a využití daného nářadí.


Jméno:Věra
Předmět: potvrzuju

Mám taky starší vrtačku této řady od Narexu. Vzhledem k tomu, že v poli domácího kutilství jsem nováček, dala jsem jí z počátku pěkně zabrat, když jsem neuměla správně nastavit a použít její funkce (dostala jsem ji darem, ale bez návodu a bez jakékoliv instruktáže). Přesto funguje jako hodinky. Neměla jsem s ní problém při vrtání do jakéhokoliv materiálu včetně kachlíků v koupelně nalepených na panelové zdi.


Jméno:laikj
Předmět: EV513

Mám také tuto vrtačku asi 18 let a jediné co jsem na ni musel vyměnit bylo ložisko na zadní straně u komutátoru. Používal jsem ji jako brusku s tím , že byla v poloze odspoda nahoru (komutátor dole) a jak padal dřevěný prach tak se zaneslo. Nicméně newbyl problém sehnat jiný ( tenkrát mi ho poslali přímo z Č.Lípy. Nyní jsem koupil i kotoučovou pilu je sice "jetá" z bazaru, ale zvuk, který vydávala po zapnutí se nedá srovnat se zvukem, který vydávají jiné nástroje nové od jiných výrobců (typ Čína a pod.)


Jméno:Marek
Předmět: EVP 13 C-2H3

Nova a po niekolkych dierych do dreva a 3 dierach 8mm do panelu uplne odisla regulacia otacok. :(


Jméno:HT
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: modrá dobrá ale drahá a těžká

Mám dobré zkušenosti s vrtačkou z OBI za cca. 500,- Kč. zn. hanseatic - mohu doporučit. Nevýhodou je menší výkon motoru, ale to se dá vydržet. Narexka může bát klidně dobrá, ale s takhle těžkou vrtačkou bych dělat nechtěl. Předpokládám, že 2 roky bez problémů vydrží, ale pak každá oprava bude stát podle mého názoru min. 600-700 Kč. Já osobně bych si spíše vybral v této cenové relaci BOSCH.


Jméno:lupen
Předmět: makita

asi jste ještě nedrželi v rukách Makitu, lehká, výborně padne do ruky, výkoná, a hlavně máte z čeho vybrat-cena oproti konkurenci není zrovna nejvyšší


Jméno:Radim Bestak
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Narex dobry ale necha si za to zaplatit!

Zdravim

Dobry vrtacky pro profiky jsou:
na kov:Fein
beton sds:DeWalt,Makita,Hitachi,Hilti,Bosch-modry,Metabo

drevo kov: Narex,Bosch-modry,Protool,Hitachi,Hilti,Makita,Metabo

Mozna ze by vam byl prospesny web www.akcni-naradi.cz


Jméno:dokola
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: té chvály je ažaž

nebudu hodnotit jí jako vrtačku, protože s tím jsem problém neměl, ale kdo si s ní zkusil s příklepem do pořádného panelu, tak nezapomene. Nemá právo se nazývat příklepová. Kdyby mi kamarád nepůjčil o něco slabší Metabo, tak bych to vrtal dodnes.


Jméno:meisterXX
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: NAREX

Firma NAREX je naozaj dobra, konstrukcne vydarene vyrobky za dobru cenu, aj ked by sa tam naslo zopar "malych bolesti". Na vrtackach je vyborne to, ze maju hlinikovu prevodovkovu skrinu i upinaci krk, co je vyborne pri upnuti do vrtacieho stojanu.


Reaguj >>


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038