Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůKomentáře ke článku
"Nářadí značky FERM"


Jméno:Honza
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: reakce na FERM

Reaguji tímto na článek popisující značku FERM.
Před dvěva roky jsem si nechal zaslat od firmy Proma přímočarou pilku JSV 650P. I přes časté používaní zatím bez problémů. Před rokem a půl jsem si objednal vrtačku 850/2 taktéž i přes časté používání, řekl bych i přetěžování funguje zatím k obrazu mému. Nechci nijak firmu Ferm resp. Proma hájit, ale s mým štěstím co jsem koupil u jiných prodejců mě odešlo po několika měsících i po menším používání. Jen co by jsem vyčetl f. PROMA je slabá prezentace výrobků /které mají v katalogu/ u svých prodejců.
Vždyť pokud si chci koupit vrtačku,nebo pás.pilu na kov - což byl můj případ rád by jsem si ji napřed ,,ošahal,,není to levná záležitost, ale bohužel pokud si ji chci předem prohlédnout musím zajet do distributorských center / po republice jsou celkem 4 / to je pro zákazníka trochu odrazující. Ale pokud ji chcete/potřebujete k práci přece jen koupit nezbyde vám nic jiného než koupit zajíce v pytli a až po rozbalení doma uvidíte ten zázrak. Díky bohu, že pila funguje jak má, protože jednak váha už není ledaco / 80 kg/ a táhat se s ní na reklamaci - no nevím.
to je asi tak vše co bych měl k firmám FERM a PROMA.
Honza


Jméno:MiP
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: levné nářadí

Nechci popisovat kvalitu nařadí FERM, spíše moje zkušenosti s levným nářadím, které velmi vřele doporučuji - nebrat!
Jak bylo v článku uvedeno, nákupní cena tohoto nářadí opravdu není více než 10% prodejní ceny.
Koupil jsem levnou flexu průměru 115mm. Vydržela necelých 5 kotoučů a úplně sem očesal ozubené převody. Dalším nářadím je levná příklepová vrtačka. Ta zatím sice ještě funguje, ale jaksi se u ní začíná kývat do stran celá upínací hlava, mému kolegovi uplně odešel příklep. Tohle mně přesvědčilo, že se opravdu nevyplatí příliš šetřit a kupovat to nejlevnější, co je na trhu.
Např. jsem "zdědil" stařičkou vrtačku Narex, které bez jakýchkoliv zásahů (kromě uhlíků) šlape dodnes. Také novou flexu jsem volil značku Narex - ano, stále sice 10x tolik, jak nejlevnější brusky na trhu, ale zatím s ní nemám nejmenší problém. A pokud by se problém objevil, dají se sehnat náhradní díly, což u levných no-name nemáte po záruce šanci.


Jméno:Bořek
Předmět: nářadí FERM

Taky jsem propadl levnému i když v úvozovkách, nářadí typu FERM obstaral jsem si nejprve úhlovou brusku 125mm průměr, hoblík, přímořarou pilku a pod. K napsání článku mě vede zkušenost s firemním servisem této značky, když odešli uhlíky úhlové brusky, což bylo zcela zjevné, postupným ochabováním otáček, nevšiml jsem si že náhradní jsou v krabici přiloženy a brusku jsem zaslal k opravě do výrobního servisu výrobního závodu. Odpověď mě zcela šokovala když mi sdělili, že je vadný motor a orava by stála 900,- Kč coz je plně neefektivní vzhledem k prodejní ceně. Vrácenou brusku ze servisu jsem rozdělal zamontoval nové uhlíky a bruska se opět již asi rok točí. Přístup mají pánové ze závodu opravdu prazvláštní. S vyřizováním reklamace výměnou za nový kus jsem se setkal rovněž u jiných výrobců a je třeba si u prodejce nechat tuto skutečnost s prodloužením lhůty záruky o dobu reklamace nechat potvrdit, jinak budem na laciné, ale pozor i značkové šmejdy doplácet. Zdraví všechny Bořek.


Jméno:Juro
Předmět: FERM

Správa z jedného denníka:

Pozor na vŕtačku!
BRATISLAVA - Slovenská obchodná inšpekcia varuje spotrebiteľov pred nebezpečnou vŕtačkou s názvom FERM FPD - 13/650 T, pretože nevyhovuje bezpečnej a spoľahlivej prevádzke. Spotrebiteľom odporúča, aby ju vrátili. Majú nárok na vrátenie peňazí.


Jméno:qwert
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: FERM

Jak tak koukám musel jsem mít velké štěstí nebo, že by to byla náhoda? Vibrační brusku mám 5 roků, úhlovou brusku s hoblíkem a kotoučovou pilou 4 roky - všechny přístroje pracují bez problému a jediné opravy přestože jsou v provedení hobby. Jediný "problém" je, že to není nářadí pro denní používání, ale kdo něco takového potřebuje může si koupit o něco dražší, ale výkonnější z řady profi.


Jméno:franta
Předmět: Hoblík Ferm

Já jsem teda dost spokojenej s hoblíkem a to ipřes jednu "výměnu" v záruce a to ho nešetřím a mám ho už pátý rok.
asi sem měl kliku


Jméno:Petr Holák
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Je to loterie !

Zdravím všechny,
tak jsem opět po delší pauze zabrouzdal na tento server (škoda je jen to, že je docela málo nových příspěvků především v této sekci recenzí) a chtěl bych se opět trochu zapojit k diskuzi.
Jak vidím z Vašich příspěvků je to opravdu loterie co se týče bezporuchovosti nářadí FERM. Pan Honza si na vrtačku i pásovou pilu nemůže stěžovat či p. Qwert a Franta, si myslím můžou býti rádi, že trefili ten správný kus.
Je to asi tak, že záleží na typu nářadí a vytíženosti nářádí, které si u FERMU kupuji. Jak Qwert píše je to hlavně HOBBY nařadí, a tak se ho snažím šetřit i já(občas vyrobím kousek nábytku, něco málo vyvrtám a připevním do stěny), prostě ho používám pro občasné domácí použití - ono je těžké určit, kde je ta hranice profi/hobby. Obecně bude asi platit že je možné pracovat s tímto nářadím i delší dobu najednou, ale mnohem jemněji než s profi. I když u těch plastových spínačů mám přece jenom výhrady, kdyby tam dali o něco trvanlivější, samozřejmě za mírně vyšší cenu, myslím že by hodně problémů ubylo. Ale i třeba u těch úhlových brusek tam je asi kvalita převodů nízká - zde bych asi nešetřil a koupil nejmíň NAREX, jelikož tam dochází opravdu k velkému namáhání .
Obecně mohu za sebe shrnout to, že je to k naštvání a docela problém, když Vám v polovině rozděláného díla něco odejde, ale jelikož si touto občasnou a levnější domácí "výrobou" tak trochu ušetřím peníze na koupi kvalitnějšího přístroje, koupě tohoto levnějšího výrobku splnila účel v době, kdy jsem prostě nějakých 30-50 tisíc navíc něměl v pěněžence.
Nevím jaký je věkový průměr lidí, kteří tento hobby server naštěvují, ale já jsem v mladších letech a co se týče výše mého platu budu alespoň doufám postupovat výše no a potom si koupím stroje dle chuti, ke svým dřevařským zálibám. Momentálně je to nutnost(kupovat levnější) a naštěstí i dobrý koníček.
Ještě bych chtěl poprosit pana Honzu o krátký popis jak se Vám s pásovou pilou pracuje a co všechno tento stroj zvládne a pana Juru ze Slovenska či ostatních, jestli nemáte nějaké zkušenosti(popř. formou odkazů na WWW) s viceúčelovými kutilskými stroji (pravděpodobně slovenské - http://www.sknet.sk/tomos/) firmy TOMOS typu Stroj IE6009-A (900W) či Stroj SADKO 1.5 SDBN (1500W). Jde mi především o výkonnost stroje zda ten výkon 900 W dostačuje na opracování i větších profilů dřeva či je to systém práce "chvilku pracuji a chvilku čekám až vychladne motor"
Mimoto jsem zakoupil okružní pilu Extol 1200 W(1230,- Kč), takže uvidíme jaké bude toto nářadí).
Zajímavé informace (recenze, testy, rady, varování a nejen z oboru kutilství) je možné najít i na:
http://www.jasnazprava.cz/
http://www.jasnazprava.cz/index.php/article/articleview/386/1/111/
http://www.spotrebitel.cz/

Všechny zdraví P. Holák


Jméno:mrk
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: zmetek designéra ?

Již druhým rokem vlastním přímočarou pilu od Fermu a šlape v pohodě až na "kostku" do které se pilka upevňuje. Je z tak špatného materiálu že nemá šanci vydržet opakovanou výměnu pilek. Bohužel ji nelze zakoupit samostatně jako náhradní díl, jediné co prý pro mě mohou udělat je vymontovat tento díl z kusů na reklamaci. A tak jsem poštou od nich dostal stejný šmejd odkázaný k budoucí výměně.


Jméno:Hrbek Ivo
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: El.nářadí

Taky přispěji svoji troškou ,sám mám malou opravnu ručního nářadí mimo své zaměstnání rev.technika,dělal jsem nejdříve Narex což je po stránce dostupnosti dílů a hlavně životnosti /,samozřejmě pokud s ním je zacházeno s citem /asi opravdu nejlepší značka na trhu/ ,pak jsem dělal Bosch a když chodili i s levnými značkami tak jsem začal dělat Einhell,/ještě nějaké díly mám/,a ostatní značky takže vím asi jak vypadají vevnitř.Chodili zákazníci s pilami Einhell které mněli i 15 let a řezali hodně a i s pilami Boch které spálili hned po záruce /6 měsíců/,takže je to hlavně o zacházení s nimi,nikdo nemůže čekat od fričky za 500,- že se mu nespálí když bude brusit 8 hodin v kuse.Ale jsou samozřejmě i hodně nekvalitní výrobky,mezi ně hlavně řadím Meistercraft,koupil jsem si od nich el.sponkovačku a když jsem přisponkovával ještě s přiloženým kouskem sponek tak při jednom úderu se odlomila přední část,takže za 1000kč asi deset úderů,záruku neuznali,že prý mi spadla.
Takže přeji hodně uspěchu ve výběru .I H


Jméno:Alfons
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: levné nářadí

Levné nářadí je podle mne výhodné jen pro to, aby si člověk v klidu vyzkoušel, jestli takový typ nářadí potřebuje. Půjčení nářadí je celkem drahé, za několik dní půjčeného kvalitního nářadí můžete mít levné ale vlastní. Naučíte se s ním zacházet a pak, až budete chtít opradu něco kvalitního, budete vědět, na co si dát pozor, co má jak fungovat, co mi stačí atd.. Tím možná ušetříte mnohem víc, než stálo to původní levné.....


Jméno:Major
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: FERM

Vlastním aku vrtačku zn. Ferm. Už jsem ji reklamoval čtyřikrát a stále mám problémy.Laciná věc drahá věc!!!!!!!!!!


Jméno:Arnie
Předmět: 4x reklamace

Při třetí reklamaci máte právo na odstoupení od kupní smlouvy a vrácení peněz. ve Vašem případě bych to udělal. Zítra jdu takhle do Bauhausu vrátit přímočarou pilu Herkules.


Jméno:Tomas
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: FERM

Dobrý den všem,

když to čtu nestačím se divit. Podívejte se prosím všichni pořádně na to, co jste koupili. Když uvidíte z jakého materiálu je vše vyrobené a jaký výkon by to mělo poskytovat, tak musíte uznat, že ten kdo si takovou pěc koupí, musí zákonitě počítat s problémy. Chci říct, že nejsem vyučen, nicméně se živím jako montér. Za roky se takto živím tak už koukám jen po nářadí značek Makita, Hilti, Atlas Copco. Dobré je i DeWalt, samozřejmě vzhledem k cene Makity a Hilti, ale je trošku takové "humpolácké". Když obyčejnou vrtačku tak možná Bosch nebo Black @ Decker z řady profi. To co se běžně prodává v supermarketech jako profi nářadí od Bosche (zelená řada), Narexu, nebo Black @ Decker ani moc profi není. Je to spíše takové pro profi víkendové kutily. Vím že se mnou nebude většina čtenářů souhlasit, ale je to tak. Je mi jasné, že si většina hobby kutilů nekoupí aku vrtačku od Hilti za nějakých 50-60 tis. Kč, ale já vím že mě se i za tuto cenu vyplatí.

Proto bych viděl jako optimální pro drtivou většinu kutilů nářadí od Narexu. Je jasné že je X krát dražší než různé sady ze sámošek, FERM, PERM, Einhell nebo jak se to vše jmenuje. Když se na ti podívaáte pořádně uvidíte, že je to všechno jeden výrobce, a liší se to jen barvou plastů (modrá, zelená, žlutá...)

Tak se mějte, a pamatujte, není kvalitní práce bez kvalitního nářadí.


Jméno:Karel Nový
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Rada

myslím, že nářadí Ferm není až tak špatné, i když na delší používání nebo profi práci není. Pokud ovšem mohu doporučit, tak jsem si zakoupil již 3 výrobky od nové firmy na trhu německé GUDE a tato firma dodává za velmi solidní ceny elektronářadí již i s příslušenstvím a v kufru. Například hoblík GUDE jsem koupil za 1690,- Kc a oproti jiným značkám je s ním možné falcovat do 2 cm. Úhlovou brusku 125cm, 850W jsem koupil za 890,-Kč včetně kufru a sady kotoučů a po cca 14 dnech používání jsem s ní zatím spokojen. Kdo chce tedy ušetřit a nepoužívá nářadí každý den, ale jen pro občesné kutilství, určitě to stojí za zmínku. Záruku na nářadí nabízí také 3 roky, jako FERM. Nabídku najdete na stránkách dovozce, firmy UNICORE nářadí s.r.o. a sice www.unicore.cz nebo na stránkách www.guede.cz

Přeji hodně úspěchů při výběru nářadí a taktéž pohodovou práci bez vztekání se s nářadím.

Karel Nový


Jméno:Emixo
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: sadko sdbn 2

Vážení páni,

prvý krát som na tomto portáli a som rád, že takéto niečo existuje.Zháňam informácie o univerzálnom drevoobrábacom stroji SADKO SDBN 2.Ak niekto má nejaké skúsenosti, alebo ho vlastní,prosím zareagujte.

Dakujem

Emixo


Jméno:zdenek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: jiné stroje ...

...přidávám se svou trochou do mlýna, i když ne o Fermu. Jak již zde byl řečeno je třeba si uvědomit, že levnější stroje nejsou stavěny na velkou zátěž, to si musíme pořídit opravdu něco lepšího. Mám vyzkoušenu flexu (prům.115), vrtačku (obojí v přepočtu kolem 400 kč) a svářečku Mannesmann. Vše jsem dost namáhal. U flexy se uvolnila a následně zničila podložka přidržující rotor k převodům, rozhodně ne příliš šťastné konstrukční řešení. Trochu to poškodilo i zuby v převodovce, nicméně jsem zkonstatoval opravitelnost - je třeba vyrobit nová podložka, zuby ještě nějaký čas vydrží.
Tou dobou jsem náhodou objevil v jednom místním obchodě flexu naprosto stejné vizáže zn. Inspira za 400 kč, nečekal jsem zázrak, ale řekl jsem si potřebuješ něco teď hned a peněz bylo málo. Navíc shodnost provedení byla možností pro eventuální záměnu dílu z té staré. Doma po blžší prohlídce jsem zjistil, že konstrukce je sice shodná, ale použitý materiál je mnohem horší o provedení nemluvě. Celou věc završilo spuštění flexy - chvíli běžela pak v ní zarachotilo, ozvala se rána a vyrazilo to jistič. Co by elektrikář jsem ji opatrně s ohledem na možnou reklamaci rozdělal a udělalo se mi špatně. Převody byly rozšrotovány a příčinou vyražení jističe byl vybuchlý odrušovací kondenzátor, za nějž výrobce flexy sice asi nemůže, ale za špatné převody ano. Flexu jsem smontoval do původního stavu a šel ji reklamovat. Prodavač mi beze slova vrátil peníze a na dotaz, proč mi ji třeba nevymění, řekl, že vracejí celou zásilku, kterou firma pro celou síť svých obchodů obdržela, takže Inspiru asi nebrat!
Nakonec to dopadlo tak, že mi kamarád v Praze koupil Black&Decker CD 115 (za cca 900 kč) a přesto, že někdy dostává dost zabrat je v pohodě. Vrtačkou Mannesmann jsem toho taky nadělal dost, ale nepoužívat příklep, likviduje to uložení převodů (což bude platit i pro další stroje této kategorie). Na dřevo i na kov vcelku v pohodě, jasné je, že když ji budu používat jen na dřevo vydrží mnohem déle, mám ji asi 4 roky. Po elekrické stránce obojí pohoda (měněny 1x uhlíky), akorát u vrtačky se mi ukroutil přívodní kabel.
Svářečku mám mnohem déle odhaduji, že 10 let možná i víc. Je na 230V a má cca 140 A proudu svářecího. Od začátku po cca půl až hodině vypínal termostat a muselo se čekat na vychlanutí. Vše se vyřešilo montáží axiálního ventilátoru prům.120 mm na větrací otvory na zadní straně. 4 hodiny sváření (80-100 A) a neohřeje se natolik, aby vypla. Doporučuji kovový axiál, např. MEZ nebo z cizích Sunon. Měněny jen opotřebené kleště, jinak dobrá.
Bylo zde napsáno i něco o nářadí Meistercraft. Mám mafla MHKS 1050 a přímočarku MPS 500 E a jsem s nimi spokojen, bez problémů. Navíc konkrétně mafl má část, kde je upevněn kotouč (včetně krytu), kovový odlitek, na rozdíl od některých značkových z plechu, nepříliš dobrého provedení.
Vše jsem pořídil v Německu, kde v té době měli širší a lepší sortiment než tady a navíc za cenu šuntu u nás se tam dala pořídit lepší věc (vrácené dph nepočítaje).
Já se občas do Německa dostanu s otcem, který tam jezdí služebně. Je asi neekonomické tam jezdit jen se podívat - pokud nebydlíte někde blízko. Ale pokud máte nějakou možnost, tak to doporučuji. Je stále co srovnávat a rozdíl cen může někdy také dost překvapit. Málo který kutil si koupí vrtačku za 10, 20 nebo 50 tisíc, aby o víkendu vyvrtal pár děr.
Jinak Narex je velmi dobrá klasika na doma i do práce. Doma mám vrtačku EV 410 D, zakoupenou v roce 1980 a měnil jsem jen síťovou vidlici a asi 2x uhlíky, jinou otázkou je dnes poněkud vyšší cena, která by byla u některých věcí úměrná o něco vyšší třídě.
Na odstraňování vrstev starého nátěru ze železa používám copánkový ocelový kartáč do flexy (doporučuji štít na obličej a slušné rukavice), zakoupil jsem Protool za 280 kč (údajně výroba Anglie) a vydrží to samé jako obyčejný - tuším zn. Target z železářství za 125 kč.
Vloni mne také dorazili v prodejně Narexu, když jsem si kupoval nové uhlíky - stály přes 60 kč, na dotaz cože tolik, mi bylo sděleno, že jsou myslím švýcarské či jaké a Protool - Narex si teď hraje na ISO. Vyrábějí se i na Slovensku ve stejné kvalitě za cca pětinu ceny, ale Slováci nemají ISO.
Rozhodně je hloupost si myslet, že když má firma ISO tak musí být kvalitní - omyl. Názorně jsem to viděl na firmě, u které jsem před cca 5 lety pracoval. Jednou do roka když měla přijít komise pro ISO tak se všude uklidilo udělalo se pár vzorových výrobků a to se jim ukázalo, spokojeni odešli a pak se vše vrátilo do původních kolejí kvalita nikoho nezajímala, prémie byly jen za kvantitu. Po čase jsem shledal, že jsou i firmy z jiným přístupem k věci a tak nastala změna....


Jméno:standa
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Ferm

Na nářadí Ferm si nemohu stěžovat. Od značky Ferm vlastním: vrtačku, mafla tedy okružní pilu, přímočarku, hoblík a horní frézku. Všechno toto nářadí jsem koupil v železářství Rousek v Praze 4. S tímto nářadím jsem postavil dřevěnou chatu 5 x 6 m s podkrovím. Pochopitelně se občas nějaká závada vyskytla ale vše v mezích. Z těchto všech nářadí se rozbil vypínač u okružní pily a to po více než roce stálého používání, u hoblíku praskl závit nastavování výšky záběru a to po pádu ze stolu. Vše bylo ovšem promptně opraveno a odstraněno většinou do 14 dní. Ostatní nářadí slouží bez problémů a mám okružní pilu a hoblík 3 roky, vrtačku 2,5 roku, přímočarku 2 roky jen horní frézku 1 rok. Opravdu s nářadím pracuji každý víkend od pátku do neděle. Při koupi nářadí v této cenové relaci nemůžete chtít např. hoblovat celý týden v jednom kuse 8 hod. Chce to mít cit s nářadím a nechat jej občas odpočinou a dělat s ním jen takové práce na které stačí výkonem.
Takže jako u všeho to chce mít i trochu štěstí na výrobek.
Jinak tímto přeji Fermu hodně tak spokojených zákazníků jako jsem já.
Čau všichni
Standa


Jméno:Jarda
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Nářadí PROMA

Musím reagovat, dříve prodávala PROMA nářadí Interkrenn. Když už to nikdo kvůli kvalitě nechtěl kupovat, tak začali v PROMĚ prodávat nářadí Fermi. Vše je stejná značka /spolu s Einhell atd./. Vyráběno v Thajsku, Litvě apod.
Ve velkých zásilkách za pár šupů to choí do Německa. Tam si 3000 kusů koupí Ferm, 3000 Einhell atd, všichni nalepí své značky a jede se na trh.
S pásovými pilami je to to samé. Nejvíce se pobavím když na veletrhu vidím ceny pásových pil i pilových pásů - tam je to hrozné. Vše předrařeno. Za pás v kvalitě nástrojářská ocel zaplatíte tolik jako za pásy bimetalové.To je prostě katastrofa Ale proti gustu žádný dišputát. Kdo chce ať to kupuje. Já tedy ne.


Jméno:Fanda
Předmět: Kvalita ručního nářadí

U Flexy Ferm 600w jsou od počátku problémy se spínáním a uhlíky původní vydrželi při občasném používání tak jednou za měsíc necelý rok. Po výměně za nové byly tyto ubroušeny za 20 minut chodu. Přitom rotor ani vedení uhlíků není poškozeno. Vypadá to spíše na špatnou kvalitu.
Celý život pracuji jako tesař a za život mi prošlo mnoho ručního nářadí různých značek. Nejlepší zkušenosti mám s maflem Narex který snesl mnohem víc než BlackDecker, Bosh nebo Festo. Jedinou slabinou je stolek z lehké slitiny, který v pravo od kotouče v prostřed praská.
Úhlová bruska BlackDecker vydržela do prvního kousnutí a zastavení na necelou vteřinu znamenalo spálení rotoru. V opravně mi sdělili, že rotor stojí 1800 kč. Ani při koupení značkového výrobku nemáte žádnou jistotu, že kupujete kvalitu.
Potřeboval jsem nové uhlíky do vrtačky Narex 513 D
Navštívil jsem značkovou prodejnu Narexu v Karlíně a cena 170 kč. Děkuji nechci!!


Jméno:Fanda
Předmět: Kvalita ručního nářadí

U Flexy Ferm 600w jsou od počátku problémy se spínáním a uhlíky původní vydrželi při občasném používání tak jednou za měsíc necelý rok. Po výměně za nové byly tyto ubroušeny za 20 minut chodu. Přitom rotor ani vedení uhlíků není poškozeno. Vypadá to spíše na špatnou kvalitu.
Celý život pracuji jako tesař a za život mi prošlo mnoho ručního nářadí různých značek. Nejlepší zkušenosti mám s maflem Narex který snesl mnohem víc než BlackDecker, Bosh nebo Festo. Jedinou slabinou je stolek z lehké slitiny, který v pravo od kotouče v prostřed praská.
Úhlová bruska BlackDecker vydržela do prvního kousnutí a zastavení na necelou vteřinu znamenalo spálení rotoru. V opravně mi sdělili, že rotor stojí 1800 kč. Ani při koupení značkového výrobku nemáte žádnou jistotu, že kupujete kvalitu.
Potřeboval jsem nové uhlíky do vrtačky Narex 513 D
Navštívil jsem značkovou prodejnu Narexu v Karlíně a cena 170 kč. Děkuji nechci!!


Jméno:Pavel
Předmět: FERM - NEBRAT

Taky jsem měl uhlovou brusku ferm a po cca deseti použitích jsem ji musel odnést na reklamaci. Dopadla pro mě docela špatně: REKLAMACE NEUZNANÁ Z DŮVODU - ŠPATNĚ JSEM JI PO POUŽITÍ ČISTIL. Ale jak ji mám čistit zevnitř když ji nemůžu rozdělat? Poslal jsem ji znova na reklamaci a ze servisu mi přišlo pro změnu jiná odpověď, že mi odešel ROTOR. Oprava 800,00 Kč. Tak jsem se rozhodl. FERM NIKDY A JEŠTĚ JEDNOU NIKDY!!!


Jméno:Ferm China
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Ferm FFZ 400 R

Tak jí jdu za 2590Kč zkusit držte mi palce :-(.


Jméno:M.Hoky
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Ferm

Zdravím všechny kutily!Chtěl bych se zeptat jestli někdo nemá zkušenosti s úhlovou bruskou značky Ferm FAG-125/1400W.Mám ji dva dny a ještě jsem neměl příležitost pořádně ji zahřát na provozní teplotu a jak sem si to tu pročítal tak se toho i bojím :-),ale snad budu mít štěstí na dobrý kus.Výrobce tvrdí cituji: "Úhlová bruska je vhodná pro profesionální činnost."


Jméno:Petr
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Ferm

Zdravím všechny domácí kutily!
Po přečtení těchto příspěvků jsem došel k názoru,že zmiňované značka zrovna nebudí důvěru.Mám druhým rokem hoblíka a při občasném používání jsem zatím spokojen.Rád bych si zakoupil vykružovače na dřevo a taky stojan na "fričku",ale dělají ho buď na 115a125mm,nebo 180a230mm.Vlastním 150 od Narexu a tak se vás ptám,jestli nemáte zkušenost s kval.stojanu a zda lze některý pro 150 použít.

Kutilství zdar a dík za odpověď

Petr


Jméno:Dan
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Ferm-spokojenost

Ahoj všem, čtu si tady diskuzi a mám pocit, že Ferm je úplně hrozná značka. Musím to trochu vyvrátit. Vyrábím repliky historického nábytku a trochu jsem i klasický truhlář. Přesto, že mě prodavač při každém nákupu upozorňuje, že s Fermem nemám dělat jako profík, že to není pro trvalou zátěž, vždy ho koupím. A když se k těm strojkům chovám jako řemeslník a ne jako pomocná síla nulové inteligence, vydrží.A to potřebuju. Mám několik kousků, od vrtačky, přes hoblík, přímočarku, pásovou brusku po akunářadí různého druhu a podivte se, nemám problém. Kromě drobností jako jsou uhlíky a od prachu špinavé vypínače, neřeším nic zásadního. Výjimečně reklamuju něco u dodavatele, pokud to vymění na místě, je to fajn, jinak si tak 7-10 dní počkám. Nezblázním se, protože bych taky mohl čekat 30 dní podle zákona a bylo by to v pořádku.

Četl jsem tady cosi o Interkrenu, znám to, taky jsem s tím před 10 lety dělal a na tu dobu to bylo dobré. Dnes bych to nechtěl, Ferm je mnohem lepší. I když je asi z Číny. Nakonec moje Nokia taky :-)

Tak se mějte, jdu něco dělat.


Jméno:Josef Bernard
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: FERM - nebrat

Zdravím všechny příznivce domácího kutění,

i já bych se rád podělil se špatným zážitkem od Fermu. V polovině roku 2004 jsem sháněl nějakou aku vrtačku pro domácí občasné použití. Utratit cca 4000 Kč a výše za Narex, Bosh apod. mi připadalo zbytečné (říkal jsem si, že tolik toho zase neudělám) a dávat cca 800 Kč za vrtačku ze supermarketu jsem taky něchtěl (aby se za dva dny rozpadla). Našel jsem střední cestu u Fermu. Tabulkové parametry a vlastnosti (dle návodu k obsluze) jako u Narexu, cena poloviční cca 1500 Kč. Říkám si, když vydrží plovinu toho co Narex, tak se to vyplatí. Ale ouha.

Celý natěšený z nové hračky jsem se dal do práce a při vrtání třetí díry 1 mm vrtákem do měkkého dřeva odešla el. regulace otáček. No smůla, náhoda, jdu reklamovat. Čekám 14 dní, mám nový kus. Vyvrtám 4 dírky průměru 1 mm do dřeva, chci zašroubovat vrut do této dírky a rup, regulace otáček opět fuč. Buď se netočí vůbec, nebo jede na maximum. Opět reklamace, dalších 14 dní čekám, mám opět nový kus. Do práce se nepouštím, jen chvíli naprázdno nechám vrtčku točit, a lehce přibrzdím rukou. Regulace opět rupla, znovu reklamuji, dostávám peníze, prodavač se na mě dívá jako na naprostého vola.
Už nevím přesně typové označení výrobku, proto přídávám popis: aku vrtačka, 14,4 V, 3-5 hod nabíjení, 2 akumulátory, kufr, el. regulace otáče, brzda, 2 rychlosti, asi 17 stupňů nastavení kr. momentu, (nemá otočný akumulátor)cena kolem 1500.

Hned po vrácení peněž jsem si (pro jistotu už v jiném obchodě) koupil český Narex (modrá řada) a už rok jsem naprosto spokojený.

Tak nevím, asi je lepší si připlatit a taky mít štěstí na dobrý kus.


Jméno:Luboss
Předmět: ferm kupa

Sam osobne nemam skusenost so znackou Ferm, snad az na dnesok:
Nezavazne som si siel omrknut nejake uhlove brusky do 3.000 a natrafil som na Ferm.
Ake bolo (a nielen moje) prekvapenie, ked mi ju pani predavacka isla predviest a cuduj sa svete nesla. Asi vypinac ci elektronika v cavese.
Nahoda???
Neviem, kazdopadne po tom co som tu cital to moc k tej nahode nesmeruje.
Netvrdim, ze som sa apriori rozhodol NIE pre Ferm.
Kazda kupa je jedna velka zhoda okolnosti.


Jméno:Garažija Jaroslav
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Ferm- kvalita odpovídá ceně

Mám 5 let horní frézu od fa.FERM.850W.Dnes ta samá má 1050W či 1020W.(nevím jistě)Podnikám v oboru soustružení dřeva.Horní frézu nepoužívám každý den.Je však pravdou,že pokud ji použiji "jede"někdy celý den a to upnutá ve stole,používaná jako spodní fréza.(tento typ má vypínač s aretací,nový již ne)Za celou dobu provozu se vyskytuje jeden a ten samý problém s vypínačem.Jak jsem se dočetl,zmiňujete tu samou závadu velice často.Vypínač přestane fungovat vždy po zanesení jemným prachem a dá se jednoduše rozebrat a vyčistit a zase nějaký čas plní svou funkci.Fréza má nízký výkon a proto se musí šetřit.Při přetížení (úběr hrubší tříšky) se ihned projeví podezřelým zvukem a nadměrným jiskřením na uhlících.Pokud toto při práci sledujete fréza skutečně spolehlivě pracuje celý den.Po mých zkušenostech z horní frézou od fa. FERM,mohu tuto vřele doporučit pro kutilské práce v provedení 1050W.Cena okolo 1600Kč včetně sady základních fréz je velice příznivá a pokud budete naslouchat zvuku elektromotoru a budete volit variantu:"radši mělčí hloubku vícekrát,než hlubší najednou",myslím, že budete s výrobkem spokojeni.
Samozřejmě pokud máte dostatek peněz, chcete vsadit na jistotu a mít pouze potěšení z práce NAREX je NAREX!!!


Jméno:Tomáš
Předmět: Ferm

Já mám pocit, že u Fermu jde skutečno o to, jaký kus se Vám dostane do ruky. Vrtačka (810) mi odešla cca po měsíci. Bez problémů mi ji vyměnili a od té doby cca 2 roky jede bez problémů. Hoblík, přímočarka a malá 115 bruska taky fungují. Jediné co mi odešlo, byla okružní pila a zde mi neuznali reklamaci z důvodu přetížení (a to jsem řezal palubky). Přes několikero rozhovorů a dopisů nedošlo k dohodě, tudíž Ferm ztratil jednoho stálého zákazníka.


Jméno:Hupso
Předmět: pre tých kto chceli ifo o Sadko SBDN 2

Univerzálny drevoobrábací stroj
<a href="http://www.drevene-parkety.sk/stroje/">Sadko SBDN 2</a>pre domácich majstrov dováža a v SR i ČR predáva a servisuje firma Status Alfa s.r.o Nitra. Bližšie informácie získate prostredníctvom <a href="http://www.drevene-parkety.sk/">www.drevene-parkety.sk</a>


Jméno:libor2121
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: reakce na ferm

Chci reagovat na značku ferm, já mám vrtačku už 2 roky /810/ a bez problémů, kotoučovou pilu 4 roky bez problému, hoblík 1 rok bez problému, flexu /710w/ taky bez problému už 5 let, jediné co jsem vimšnil jsou uhlíky a to tento rok, flexu /2000w/ přes rok taky bez sebemenšího problému, všechno toto nářadí je hodně namáháno a to doslova celý rok. Při oprave automobilu u mího kamaráda, který je karosář měl půjčenou /710/ a šlapala týden od rána do večera. takže ferm mohu klidně doporučit.


Jméno:Petr
Předmět: levna koupe

Pred lety jsem taky naletel na "levnou okruzni pilu FERM". Bylo to jen o cene. Ergonomie zadna, kvalita provedeni strasna. Rikal jsem si, ze na tech par rezu je zbytecne platit vic, tak jsem ji vzal. Je pravda, ze mi vydrzela asi 2 roky bezneho pouzivani, ale prace s ni byla za trest. Ted kupuju jen znackove nastroje u kterych je zaruka 3 roky k smichu. Mam treba 8 let primocarou pilu Festool u ktere jsem nemel zadny problem a to same plati o naradi BOSCH, ktereho mam vetsinu. Myslim, ze pro domaciho kutila je zelena rada nad hlavu i kdyz je pravda, ze mam i par "modrych" kousku, ale to jen proto, ze se v zelene treba 2-koutoucova bruska nedela.
Chapu, ze je lakave si koupit treba za par stovek vrtacku do panelu, ale chtit od toho nejake srovnatelne vykony se strojem, ktery stoji ca 20x tolik je jako srovnavat oltcita s jaguarem. taky to ma 4 kola a volant, ale ...


Jméno:Lojza Teleman
Předmět: Jak co....

Záleží na tom na co to nářadí kdo potřebuje a co od toho očekává. Jedno, ale vim jistě - mam 20 let starou Narex vrtačku - postavil jsem s ni barak - navrtal nespočetně děr do betonu, cihel, železa - kromě uhlíků žádný problém... proto Narex považuji za kvalitni nářadí. Jednou sem si koupil takovou tu supermarket flexu za 600 ,- na dodělání práce, protože sem zrovna přišel o svou AEG. První co mě na ni hned zklamalo bylo, že stěží přeřízla kachličku, po asi tak 1 měsíci odešly ložiska - tak jsem je vyměnil a po chvily odešel celej rotor... Nakonec jsem si šel koupit Narexu a jsem naprosto spokojen ...


Jméno:Lucie
Předmět: Vibracni bruska

Pridavam k vyctu povedeneho naradi od Fermu jeste vibracni brusku. Na rozdil od vyse uvedeneho naradi ji neodesly ani tlacitka, ani motor, jenom zacala probijet :-)


Jméno:Endrych Aleš
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Pila Ferm

Muže me nekdo napsat adresu kde bych sehnal nahradni dil k el.pile ferm -praskl me držak na pilku dekuji


Jméno:jato
Předmět: chvála levného nářadí

Kupuji ty čínské šunty a používám je profesionálně. Když nevydrží vyhodím a koupím další a jasně vidím, že se čína učí. Srovnávali jsme vrtací kladivo s hiltim a bošem nedopadlo to z hlediska rychlosti vrtání do betonu pro snobské značky vůbec dobře. Životnost je sice malá,ale za to se nekradou a to je velké plus. U rozbrušovaček od boše jsme zjistili východní výrobu podstatně nekvalitnější, než laciných rozbrušovaček a velkou neochotu při reklamaci, což u hypermarketových výrobků neznám. Nedávno jsem koupil dvě vrtačky inspiry s tím, že povrtám a vyhodím. Pravda, jedna má dost měkké sklíčídlo, ale jinak pracují převážně ve stojanech s velkými vrtáky a nejdou spálit. Stály mne obě 400 Kč i s daní. Máme i narex, ale od koupě má problémy se spínačem, který spíná podle počasí i když nevím podle jaké země. Reklamace není pro mne zadarmo a trvá měsíc a stejně něčím musím dělat.


Jméno:Jirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Ferm, Bosh

Měl jsem už spoustu nářadí od různých výrobců a mohu vám říct, že největší poruchovost ma značka bosh.
Na to že je tak drahá, tak má stejnou spolehlivost jako ferm.
Tak nevím, ale asi mám štěstí. Mám od Fermu horní frézu ( 1050W ), dělám s ní již dva roky a stále bez problémů.
Měl jsem kdysi utahovačku Bosh a ta odešla po 5 měsících, reklamoval jsem ji 3x, potom mi vrátili peníze.
Nakonec jsem koupil Aku vrtačku Ferm a ta mi šlape jako hodinky, pokud máte trochu citu, tak lze nářadí Ferm použít místo nářadí Profi.
Podle mého názoru má lepší kvalitu, než bosh.
Měl jsem flexu 115 Bosh a na té se napřed pokazil vypínač po 1 měsíci a týden po opravě rozpadlo ložisko na konci rotoru a ten se díky tomu spálil.
přes všechny rady bych si už BOSH NIKDY NEKOUPIL, radši Ferm.


Jméno:Johnny
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: levne, proc ne

Moje vrtacka stala 249 Kc! nejaka Inspira, s priklepem. Koupil jsem si ji, abych si vyrobil chladice do pocitace (jen na vyvrtani 4 otvoru), Chladice by me vysli asi na 3 stovky. Takhle jsem je mel za plus minus 249, ale vrtacka mi zustala, tuhle jsem s ni zkousel po roce necinnosti vrtat panel, vrtakem do kovu to neslo. Nicmene jsem koupil kvalitni vrtak za 50 Kc B&W do betonu a s nim to slo jako po masle.


Jméno:SADAM
Předmět: Vibrační bruska FERM

Koupil jsum v akci v jednom hyperkrámu vibrační brusku značky Ferm. Cena 900,- a záruka 3roky. Ještě v prodejně jsem si prostudoval návod, kde bylo napsáno, že výrobek je určen k "profesionálnímu použiti". Po cca 2 hodinách ne příliš náročné práce bruska "něpremáva"?!?!?! Brusku jsem vyfoukal tlakovým vzduchem, naleštil přípravkem k čištění kokpitu aut. Jaké bylo mé překvapení, když jsem ji zapojil do el. sítě. Bruska se zase rozběhla. To mne ale nezvyklalo a vydal jsem se brusku vrátit do hyperkrámu. Protože vypadala jako nepožívaná, v zákaznickém centru mi paní po předložení účtenky vrátila peníze, přivolaný prodavač brusku bez jakekoliv kontroly uložil do prodejního regálu. Já jsem přidal k vráceným 900,- ještě 1400,- a kopil si vybrační brusku BOSCH. S tou jsem natočil prozatím asi 50 motohodin a šlape jako hodinky!!!!!!


Jméno:pekra
Předmět: re: SADAM

Taky jsem si koupil vybrační brusku BOSCH ještě
za DM byla ve slevě ze 150DM na 70DM dělal jsem podkroví. Po vybroušení sádrokartonu v jedné standartní místnosti se mi zadřelo ložisko a přestal fungovat vypínač , sám jsem si opravil - netroufám si pomyslet kolik by to stálo ??
Od těch dob kupuji zásadně neznačkové zboží ve velkoobchodech - pokud nejsem spokojen zboží
vracím zatím jsem se nesetkal s negativním postojem.Kaufland Vám vrátí peníze aniž by krabici vůbec otevřel nebo dá druhý výrobek.
Například vysavač jsem vracel 4x vždy asi po půl roce - tak mám vlastně stále nové - to by se mi ve specializovaných prodejnách asi nestalo,snaha
řešit reklamacemi je zdlouhavá a ůnavná.


Jméno:Petr Kaleta
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: nářadí

Mám horní frézku Ferm FBF-1050E(asi rok)a nemám s ní žádné problémy,mám úhlové brusky Einhel 125 a 230(asi 2 roky)a taky s něma není žádný problém,hoblík Budget(asi tak se nějak jmenuje firma) je taky bez problémů-ten mám asi taky 2 roky,ale koupil sem si okružní pilu od Narexu a do tří týdnů mi odešly ložiska a asi 2 měsíce po opravě se mi stalo totéž.Měl jsem vrtačku od Narexu( asi 500w) a po roce se mi zlomil ten spojující šnek mezi rotorem a sklíčidlem.Takže já osobně spíš nemám rád Narex.


Jméno:Petr
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Naradi

Dobry den
Co se tyce naradi, mam tyto zkusenosti. Mam jiz asi pet let uhlovou brusku Ferm 115 mm a slape jak hodinky, a to jsem ji nikdy nesetril.
Naopak jsem potreboval uriznout nekolik zamkovych dlazeb a koupil si v Makru uhlovou brusku 230mm znacky Assist a pri prvni vymene kotouce odesla aretace, naopak od teto znacky mam pneumaticke kladivo 750 W a i pres mnoho odvedene prace spokojenost.
Ted jsem se nechal zlakat v Makru cenou a koupil uhlovou brusku Bugdet 125 mm a uz ji jdu podruhe reklamovat - ale stala jen 300,-Kč, to jsem mohl cekat. Nyni jsem videl, ze ma Makita v akci uhlouvou brusku 125mm 9558NB za 1990,-Kc, tak si ji jdu koupit. Rikam si, ze uz nejsem nejmladsi, tak si zacnu kupovat "opravdove" naradi....:-)
Z vrtacek mam tri Narexy - spokojenost. U jedne (dedictvi po dedeckovi) po dvaceti letech odesel vypinac a ve znackovem servisu chteli za opravu 900,-Kc, takze jsem koupil za 80,- Kc v elektru jiny, vymenil si ho sam a vrtacka jede zase jako nova. Zde me zarazi politika Narexu, ale asi hresi na to, jake maji jmeno.
Opravuji dum a potreboval jsem obrousit omitky, bylo mi lito zaprasit Narexku, tak jsem koupil vrtacku Black&Decker 710 W, obrousila stovky metru omitek a slape jak hodiny.

Z "neznackovych! vyrobku mam jeste aku vrtacku (z Bauhasu za 750,-Kc se dvema bateriema) a za ctyri roky dostala hrube do tela a stale jede jak nova, svarecku a kotoucovou pilu Einhel, a vibracni brusku Ferm a vse bez problemu.

Na zaver bych skrome uvedl svuj nazor, ze zalezi asi kus od kusu, nebot k tem neznackovym vyrobkum se chovam tak, abych z nich dostal maximum - v horsim pripade koupim jine, a stale jedou bez nejmensiho problemu.

Mejte se P.


Jméno:J.Danys
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Nářadí značky Ferm

Velice pozorně jsem si zde přečetl o zkušenostech s používáním nářadí FERM. Nebudu dělat nikomu reklamu, ale chci objektivně vyjádřit svůj názor. Podotýkám, že nestraním žádné značce a některé zde uváděné články považuji spíše za antireklamu FERMu. Ruční elektrické nářadí používám 30 let a to jako kutil fanatik. V minulosti jsem často nakupoval značky renomovaných výrobců - vrtačky BOSH, BD aj. - flexy, přímočaré pily, hoblík a pod.Doba se ale mění a na trhu se vytvořily dvě naprosto oddělené skupiny výrobků ( alespoň se tak tvrdí ) a to hoby a profi. Zde mohu jednoznačně potvrdit, že pokud budete používat jakékoliv nářadí pro svou osobní potřebu a nikoliv pro výrobu či řemeslnou činnost, pak perfektně dostačuje kvalita hoby. Dnes už se prostě až na výjimky vrtačka za 350-500 Kč neopravuje, jelikož náhradní díly jsou nepoměrně dražší a výrobci tak nutí spotřebitele ke koupi dalšího zboží ( podotýkám, že se to týká oprav např. rotoru vrtaček, kotev a nikoliv prkotin ) Moje zkušenosti a nejen moje jsou takové, že hoby nářadí i renomovaných výrobců se ničí a jejich náročnější opravy jsou dražší než nový výrobek. Takže generalizovat, že je špatné to či ono nářadí od FERMu je holý nesmysl, jelikož stejné problémy budete mít u daleko věhlasnějších značek. Ono totíž záleží na způsobu používání a zacházení s nářadím. Jsou jedinci, kterým dát do rukou jakoukoliv značku je hazard, na druhé straně jsou kutilové, kteří i s nejlevnějším nářadím zacházejí jako se super drahým a vydrží jim velice dlouho. Takže moje rada na závěr - kupujte to na co se cítíte, na co máte a podle toho co s tím budete dělat. Zapomeňte na to, že vše je za všech okolností opravitelné, protože by vás to mohlo stát balík. A ostatně by jste tak v praxi zcela popírali rozdíl mezi hoby a profi nářadím.
Přeji hezký den a právě jsem přišel na hezké motto - Kutilové všech značek spojte se .

J. Danys


Jméno:nemec
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: nářadí

Přidal bych nějaké zkušenosti s elektronářadím neboť s ním pracuji a občas ho i opravuji. Zjistil jsem, že je jedno jestli je to Ferm nebo jiná značka, protože existují určité typy, které jsou kopiemi amerických nástrojů vyráběných zhruba před 5 až 10 lety. Ferm i ostatní podobné firmy jsou samozřejmě čínské, v Evropě mají jen kanceláře, eventualně servis. Když obchodmík kupuje dejme tomu 1000 vrtaček, dodají mu jich 1050 za cenu 1000, s tím že nechtějí slyšet o reklamaci. Kvalita je velice rozdílné, některé kusy vydrží neuvěřitelně mnoho, jiné skoro nic. Setkal jsem se s tím, že pásová bruska stejného vzhledu a provedení měla uvnitř v jednom případě všude kuličková ložiska a kovové ozubené převody, ve druhém případě na místě ložisek plastová pouzdra a plastová kolečka. Rozdíl v ceně byl asi 500, rozdíl ve výdrži je jasný. Co mně zarazilo, nalezl jsem v akumulátorové vrtačce Makita za šílené peníze stejný čínský elektromotorek jako ve vrtačce za 500 a navíc stejné čínské akumulátory na asi tak 10 nabití. Jak je vidět, nákup tohoto nářadí je spíše otázka loterie. Mimochodem Narex má v akumulátorových vrtačkách taky čínské motorky. Mám jednu takovou čínskou vrtačku, slouží už 5 let, ale koupil jsem ji za 500 po 5 nabitích koupil za 1000 akumulátory, abych je nezničil tak za 800 nabíječku a mám vystaráno. Stálo mne to jako vrtačka od slušné firmy a ještě jsem si užil plno legrace. Takže každá rada v tomto směru je drahá.


Jméno:Jiří Bouška
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Ferm je dobrá

Dobry den
Co se tyce naradi, mam tyto zkusenosti. Mam jiz asi pet let uhlovou brusku Ferm 115 mm a slape jak hodinky, a to jsem ji nikdy nesetril.
Prosim poradte kde sehnat uhliky(kraj.KV)
mozno i dobirkou


Jméno:Tomáš Chmel
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: ruční nářadí

Proboha lidi!!!Jestli si chcete koupit ruční nářadí alespoň na 4 roky,tak to nekupujte za míň jak 4.OOO,-."Nejsme tak bohatí,aby jsme si kupovali levný šmejdy".Myslete!!!
P.S. nejsem žádný prodejce,ale od černý řemesla.


Jméno:Honza
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Nářadí - můj postup

Nářadí o kterém vím, že budu potřebovat déle kupuju v bazarech a zastavárnách a zatím jsem se ani jednou nespletl. Profi vrtačku Bosh - místo 11.000 - 3.000 Kč, Brusku Makita místo 6.000 - 1.500, akušroubovák DeWalt místo 7.000 - 2.500. Vždy to byly jetý věci (o původu ani nemluvě) ale například ta vrtačka je r.v. dokonce 1990 a jede a jede a jede - dodnes - "líp než dobře namazenej stroj" jak by řekl klasik rocker. Tento způsob chce ale trpělivost a známý kteří ví co sháníte a nejsou líný vám brnknout když na něco kápnou. Poslední úlovek TONA - gola místo 6500,- rovný dva litry (půl roku stará a komletní). Honza


Jméno:Petr
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: stolní pila Herkules TK 1800UV

Prosím Vás, neví někdo, kde je servis na tyto pily ?? Odešly uhlíky u motoru a Bauhaus se chová jako mrtvý brouk. Děkuji za případnou zprávu.


Jméno:Marek
Předmět: Aku 24V

Zdravim všechny kutily, asi před rokem a čtvrt jsem si koupil aku vrtačku 24V s příklepem od Fermu. Šel jsem tehdy na brigádu na likvidaci starých sklad takže sem jí fakt dával za uši a tohle léto jsem prozměnu upravoval koupený sklad a sdělal jsem s ní už asi tak dvacet pytlů betonu - zvládne to míchat úplně bez problémů a dělám s ní tedˇ všechny jiný možný práce a nijak ji nešetřim a běží jako hodinky, nedám na ni dopustit:)


Jméno:Radek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: levné nářadí

Ahoj všichni,
rád bych reagoval na lévné nářadí. Vždy jsem byl zastáncem nářadí značkového a kvalitního. Otec má vrtačku od NAREXu už asi 15 let a stále funguje. Ale o tomto nářadí se dá uvažovat(beru normálního čecha s průměrným příjmem a rodinou) jen když potřebujete jednu věc a nebo se tím nařadím živíte, protože je asi 6x dražšší než nářadí neznačkové(př. horní freza NAREX cca 6500 a od FERMu 1500). Vzhledem k tomu že jsem před dvěma lety začínal stavet chatu a potřeboval jsem téměř vše, tak jsm své přesvědčení lehce přehodnotil. Protože je rozdíl dát za 5ks různého nářadí 10 000 a nebo 40 000. Když budu mít smůlu a něco odejde po záruce(u FERMu 3 roky tak si to koupím nové a mám cca na 12 let vystaráno a po této době by odešlo i kvalitní nářadí.


Jméno:slava
Předmět: hoblik

dobry den vsichni.pred 2 dny jsem zakoupil hoblik FERM. vydrzel 2 hodiny provozu.je na reklamaci. tak uvidim az se vrati.makal 1 hodinu jako vetra pak slus.nazdar


Jméno:STUDNA
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Horní frézka Ferm FBF-850E

Vážení kolegové kutilové,
rád bych se s vámi podělil o svou nedávnou zkušenost s koupí uvedené horní frézky.
Pro tento model jsem se rozhodl zejména pro to, že lze odejmout motorovou část od podstavce a využít jí jako přímou brusku. Tuto možnost většina frézek jiných značek nemá. Kromě příznivé ceny mě pak motivoval i výkon 850 W, který, pro domácí práce, řekl bych, postačuje.
Po krátkém testování jsem však k mému údivu zjistil, že vřeteno s kleštinovým pouzdrem hází! Nejlépe bylo toto patrné při upnutí cca 10 cm dlouhé přesné ocelové kulatiny 8 resp. 6 mm do kleštiny a sledování rozkmitu na jejím konci. Rozkmit byl patrný pouhým okem jak při spuštěném přístroji, tak při pomalém otáčením rukou a činil cca 1.5 mm! Na konci frézovacího, cca 3 cm dlouhého, nože to dělalo 0.3 mm (měřeno digitální šuplerou).
Pro porovnání jsem tuto vlastnost testoval u jiného kusu téhož modelu a sice se stejným výsledkem. Naopak frézka od Bosche se točila zcela přesně v ose.
Frézku jsem odeslal zpět prodejci a dohodl se s ním na výměně, případně na vrácení peněz. V tomto směru problém není. Jde mi o to, zda někdo z vás na podobný problém náhodou rovněž nenarazil, resp. zda házivost vřetene v této míře může mít viditelný vliv na výrobek. Je totiž možné, že zkrátka za tuto cenu se musím se sníženou přesností práce smířit a chápat mírnou házivost vřetene jako obecnou vlastnost této kategorie nářadí.

Na vaše komentáře se těší

Martin Studenovský


Jméno:David
Předmět: levné nářadí

Zdravím,

letos jsem potřeboval při rekonstrukci domu hodně bourat zdi, komíny a vrtat s příklepem. Původně jsem zvažoval, že si půjčím nějaké profi kladivo v půjčovně, ale pak jsem narazil na levná kladiva do 2000 Kč a koupil kladivo Einhell Global. S kladivem jsem boural zdi i mnoho hodin denně a musím říct, že zatím naprostá spokojenost. Vrtání s příklepem do železobetonu zvládá také bez problémů (cca 500 hmoždinek při zateplování). Když si spočítám, že za 4 dny půjčení bouracího kladiva bych zaplatil ty stejné peníze, tak jen za tuto sezónu je to kladivo několikrát zaplacené a uvažovat o tom, že bych si snad koupil vlastní Narex nebo Hilti za desítky tisíc, no to už by bylo lepší si na všechno pozvat firmu ... díky levnému nářadí


Jméno:Mirek
Předmět: Ferm

Asi před 2 lety jsem koupil stojanovou vrtačku a ruční pásovou brusku Ferm. Zatím jsem ani s jednou z těchto věcí neměl žádné problémy. Je tedy pravda,že je používám ke kutilským účelům. V zaměstnání však máme el.hoblík této značky a používá ho kdekdo (a ne každý je k nářadí zrovna ohleduplný). Přesto pokud vím zatím je v pořádku.


Jméno:kuba.Kubisto
Předmět: dobrá koupě

Zdravím vás lidi....

Jelikož jsem zde asi poměrně mladý(je mi 20) tak si troufám říct, že mám docela zkuženosti s nějákým tím nářadím a mohu porovnávat.....

Od svách asi patnácti let chdím s tátou na stavby, kde děláme rozvody elektriky.... táta má flexu Makita(červ. řada) Od tý doby, co jí má, tak na ní akorát přibejvají škrábance od kamínků... mimochodem už když jsem jí dostal poprvé do ruky vypadala zašle. od té doby má chod pořád stejný, nijak ji nečistíme a šlape jako swatch watches(švýc. hodinky) řežeme s ní drážky do mater. itong(taková ta bílá křída) až po železobeton. Bod pro makitu.

Od stejné doby si pamatuju, že táta kupoval vrtačku s příklepem Bosch(zelená řada) cena cca 5000,- SDS sklíčidlo. vrtámě díry do betonu o průměru 5mm, a pak máme takovej dlouhej vrták(cca 40cm) s tim vrtáme skrz oranžový poro cihly díry, vrtačku nešetříme, když se zakousne, tak jí kladivem vymlátíme ze zdi ven. Tady u tý vrtačky si nepamatuju jedinou závadu.... taky už vypadá docela "zajetě" pět let provozu v prašném prostředí vytvářeném makitou(dohlednost v místnosti cca 1,5 m. a běží. Bod pro Bosch

Pak má táta tu samou dobu Akuvrt. Budget cena cca 699,90 Kč tu jsem si od něj pujčoval celkem často, a za pět let taky nebyla závada, baterka je už cca 150x nabitá a když jsem převázal posledně spínač drátem, tak se ještě asi po 40 min. pořád točila se sametovym zvukem 14,4V motorku :-) bod pro Budget.

Na učňáku sme měli pár modrejch vrtaček Narex výkon cca 400W(nezkoumal jsem ale odhaduju....
Během tý doby kdy s ní pracovalo nezávisle na sobě 60-90 lidí jich odešlo co vim aspoň deset... jediný co vim, že tam vydrželo celý tři roky byl El. Hoblík od GUDE...ale tohle udělátko používal jenom mistr...
Bod pro budget a pro narex taky, protože vydržet mezi takovou kopou puberťáků je úctyhodnej výkon.

No a dostávam se do současnosti, K vánocům sem dostal Aku šroubovák PRO WORK ASJ 14,4-1/2 denně vybiju v práci obě baterky co kní byly dodaný a běží už tejden zatim bez problému, a až odejde tak pujdu do hyperkrámu a tam mi jí s radostí vymění za novou, nebo vrátí peníze a já si jí kopim jinde a budu mít i nový bity a vrtáčky co tam za 699,- dali... mimochodem vrtáky už vyvrtali každej asi deset děr a ošoupala se jenom černá barva co byla navrchu a vynořily se z nich ocelový šmejdy, ale za dva měsíce až se ztupí stejně dostanu nový.... :-) i kdybych jí měl nějak zničit, protože v hyperkrámech to stejně nezkoumají a mění rovnou za nový, protože paní co si na pultíku zalejvá kitičky a krmí tam svojí myšku asi nebude umět posoudit vadu....

závěrem.... nářadí vždycky funguje podle toho jak se k němu chováme i když je celkem pochopitelný očekávat od vrtačky za 500 menší a déle se vytvářející věci(díry do betonu) než od několikanásobně dražší.

Kupujte levný věci a chovejte se k nim jako k levnym věcem a oni vám nějákou dobu vydrží.


Jméno:antabe
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Horní frézka FBF-850E

Reaguji na příspěvek od Studny. Mám stejný problém, díky kterému jsem tuto frézku totálně zdemoloval. Díky házení vřetene a velikým vibracím došlo cca po 5 min nejdříve k poruše aretace nastavení výšky řezu. Po malé úpravě došlo po asi 5 min k poruše regulace otáček. Protože u frézky byla prošlá záruka, dlouho ležela nepoužívaná v dílně, tak jsem ji rozebral a zjistil jsem, že se díky vibracím utřásl potenciometr na nastavování otáček a vytrhl i kousek tištěného spoje. Takže jsem regulaci otáček vyřadil a zapojil frézku jenom na zapnutí a vypnutí. Šlapala další asi 3 minuty. Po novém rozebrání jsem zjistil, že díky vibracím je "načatej" vypínač. Po malé úpravě frézka jela opět asi jenom dvě minuty. Znova jsem frézku rozebral a zjistil, že vypínač je díky vibracím naprosto nepoužitelný. Takže jsem zapojení frézky zcela rozpojil. Úplně jsem vyřadil vypínač, propájel vodiče, takže frézka šla zapnout pouze zastrčením vidlice do zásuvky. Frézka poté šla snad pouze minutu. Teď je v dílně, kam jsem ji zatím hodil a až budu mít zase chvíli chuť a náladu, tak se podívám co se utřáslo nyní. Samozřejmě všechny úpravy, které jsem prováděl od poškození regulace otáček a dále, jsem dělal jenom proto, že byla již prošlá záruka a nasledné jednání se servisem o možné opravě jsem viděl jako velmi nereálné a drahé. Takže jem jel " na doraz" . Frézka byla vždy upnuta ve stolku BX-1 a použita jako spodní. Proto doporučuji každému kdo podobnou závadu zjistí, ať okamžitě takový kus vrátí nebo reklamuje, protože jak vidno, následuje jenom totální destrukce takového výrobku.
Jenom by mě zajímalo, jestli by do stolku BX-1 pasovala nějaká jíná frézka, ale od jiného výrobce. Třeba i dražší, ale kvalitnější. Tuhle už asi kupovat nebudu. Jinak souhlasím s názorem, že asi u těchto výrobků záleží na štěstí a kvalita je kus od kusu jiná. Co bychom taky za 1500,- Kč chtěli, že?


Jméno:Jirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Lidi nekupujte šmejdy

Lidi neblbněte a nekupujte šmejdy. Tímhle stylem, kterej významně podporuje plýtvání surovinami na týhle zeměkouli to můžeme za chvíli zabalit. A neříkejme si, že já to přece zachránit nemůžu... Je vždycky lepší přišetřit a koupit kvalitu třeba na celej život než koupit šmejd často jen na pár minut.
Já uznávám, že kupovat lenvé čínské nářadí (ať už jde o jakoukoliv značku) má smysl jen, když takové nářadí využiju jen občas (třeba taková lamelovací frézka).


Jméno:Josef Starý
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Moje zkušenosti s FERMem

Toto nářadí jsem si pořídil na práce, kde se používá asi 3 - 5 hodin měsíčně. Byl jsem příjemně překvapen hlavně plynovou pájkou, která mi slouží už 2 roky při retušování vad na povrchu nábytku. Předchozí profi pájce Nimrod odešlo těsnění už po roce.

Frézka na lamely má velice nekultivovaný chod a přesností frézování mě velice zklamala. Po půl roce provozu jí praskl nastavitelný stolek a po opravě už ji používám jen na lamelování šuflátek a opravy smolníků ve dřevě.

Další mašinkou od FERMu byla 14 V dvourychlostní aku vrtačka. První rok vše bez problémů, ale potom odešly oba akumulátory. Před každou prací je bylo nutno dobít a vydržely s bídou dva dny (bez používání). Záruka na baterie je ovšem půl roku, takže jsem vrtačku věnoval synovci. Je škoda, že Ferm dodává tak nekvalitní akumulátory, protože jinak je to fajn mašinka (Předchozí aku vrtačky podobných parametrů vydržely 2 - 3 roky)

Nedávno jsem zakoupil 450 W vibrační brusku s regulací (Už 9 let šlapající Makita potřebovala vyměnit ložisko) a byl jsem velice spokojen s výkonem motoru a kvalitou broušení srovnatelnou s profi stroji. Jenomže... Po přibližně 3 hodinách začal vypadávat brusný papír. Pružiny které ho přidržovaly u brusné desky "vyměkly" a bruska jela na reklamaci.
Celkový dojem z FERMu - poměrně slušné nářadí odpovídající ceně, dá se s ním něco menšího vyrobit, ale zázraky nečekejte. Mě se s podobnou značkou (Einhell) podařilo rozjet podnikání a vybavit se profi stroji bez úvěrů a půjček. Dnes ho používám hlavně na montážích, v místech kde by značku ukradli ještě než vystoupím z auta.


Jméno:Risa
Předmět: Nářadí

Podle mnoha komentářů vše nasvědčuje tomu, že levným "výrobcům/překupníkům/obchodníkům" záleží hlavně na ceně. Někdy nakoupí slušnou kvalitu, jindy šrot. Značkovým výrobcům se totéž stává podstatně méně často a obvykle jim více záleží na jméně, které si vybudovali...

Já kupuji kvalitu (když na ni mám), jinak levné věci (Gude, Kinzo), které když na sebe vydělají nahradím kvalitními. Nedám dopustit na DeWalt, Protool, Narex, Festool, Hilti.

Pozor: Hilti vždy není Hilti a Makita Makitou - už jsem se setkal s nabídkou na pohled zdařilých padělků za podezřele nízkou cenu od Poláků, naštěstí jsem předtím zavolal známémů z půjčovny Hilti....

Einhell ani zadarmo...


Jméno:Risa
Předmět: Nářadí

Kvalitní věci se dají nakoupit na eBay.de, za dobrou cenu, zvláště pokud máte možnost nechat si je zaslat na adresu známých v Německu, kteří vám je pak přivezou....


Jméno:Risa
Předmět: Nářadí

Za docela slušnou hobby (dříve i profi) značku považuji Skil (nyní patří firmě Bosch), mám s ní lepší zkušenosti než se zelenou řadou Bosch......


Jméno:joe
Předmět: FERM

mám FAG-125 uhlovou brusku už 4 roky a nikdy se nic nestalo.když bych si měl koupit novou určitě zase FERM.


Jméno:Richard Stehík
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: názor

Mám několik výrobků Ferm a i několik reklamací, ale vždy jsem dostal původní záruční list pouze s napsaným číslem nového výrobku. Je pravda, že vymění kus za kus, ale který se nevyplatí opravit. Jinak je i opravují.


Jméno:Wasil
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Nářadí FERM

zdravím všechny, reaguji na recenze nářadí zn. Ferm. Mé subjektivní a odzkoušené hodnocení je následující: Aku vrtačku 14 V mám od r. 2001 (používání je na urovni farmářského) a jede do dnes - i po těch letech jsem zrovna včera byl "líný" zapojovat el. vrtačku a tak jsem tři 6 mm díry do 6 mm silného plechu vrtal aku vratačkou - BEZ PROBLÉMU. Rovněž tak hoblík od fermu maká skoro obden a bez problému. Jediná reklamace nářadí od fermu byla uhlová bruska 115, opět bez problému - výměnou za nový kus a navíc ještě o stupeň lepší model. Stejně tak když jsem se obrátil přímo na pracovníky společnosti PROMA - vždy vstřícné a bezproblémové jednání. JÁ OSOBNĚ NÁŘADÍ TYPU HOBY A FARMÁŘSKÉ, doporučuji značku Ferm. Ideální kvalita za přijatelnou cenu. PS: I když by mohlo být levnější, to je pravda... Zdraví Wasil, Louny


Jméno:Karel
Předmět: Ferm 125

V roce 1998 jsem koupil úhlovou brusku 800W. Za dobu užívání jedny uhlíky, opotřebovaná ale funkční aretace, zadírající se vypínač opravil prostřik Silikalem. Poslední rok oběhané talířové kolo, chyběl zoubek. V tuto chvíli už konečně porucha! Prostě, bez komentáře.


Jméno:jirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: vercajk

ahoj,jako zacinajici zivnostnik jsem zacinal s naradim znacky Asist a podobnych znacek.Po ruznych zavadach jsem premyslel o necem lepsim.Nasel jsem v letaku vyrobky znacky Ferm,tak jsem si koupil pasovou brusku.Za ty penize pracuje dobre,obcas je potreba vycistit odsavani.Nasledovala horni frezka 1200W.tu jsem musel reklamovat kvuli strzeni zavitu na upevneni frezovacich stopek.Bez problemu vymena kus za kus.Potom jsem si koupil priklepovou vrtacku ,kterou pouzivam na mychani samonivelacni sterky,je dost dobra bez problemu.Ted jsem mel konecne penize na profi naradi znacky Dewalt a mohu rict,konecne mam poradny vercajk.
s pozdravem jirka


Jméno:majklik
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Ferm

Zdravím

Značka Ferm je opravdu ale opravdu, jen pro kutila(nemyslim tim kutila CESKEHO, cesky kutil je poloprofesional).
Myslim tim cloveka, ktery naradi vytahne jen cca 10x za rok.Pro tyto ucely naradi Ferm staci.
Ale aktivni kutit( stavba rodineho domu a podobne), na to Ferm opravdu neni.
Mel jsem uhlovou brusku 3 x reklamovat, aku vrtacky 2x.Takze jsem z Fermu vylecen...
Byl jsem pritomen predvadecce firmy DeWalt.A zkusil jsem odnich aku vrtačku a úhlovku, je pravda ze jsem za ne dal jednou tolik,ale mohu rici ze se mi investice vyplatila.
Jinak jeste jedna rada zkusil jsem nakupovat prez internetovy obchod www.akcni-naradi.cz , a muzu rici ze ceny jsou vprůmeru o proti kamenymu obchodu o 15% nize a vyber je giganticky a zbozi chodi celkem brzy a v poradku.

Muj nazor je si priplatit a mit jistotu a kvalitni naradi!


Jméno:Ota
Předmět: Ferm - nechápu !!!

Nechápu, jak se někomu tohle vůbec vyplatí vyrábět!!! Je to zcela jasně čínská obchodní taktika. Zaplavit svět zcela záměrně nekvalitním zbožím. On to naivní zákazník za tu směšnou cenu koupí, i kdyby to nepotřeboval. V obchodě to takhle funguje. Obrat je na světě... Ferm nepovažuji za značku, mám osobní zkušenosti, a leccos jsem už viděl (rozebrané - opravuji co jde, tohle prostě nejde!) Hodně lidí si toto nářadí kupuje proto, aby ho "měli". A ještě se smějou, že někdo za vybavení vyhodí i desítky tisíc, a oni to samé mají přitom taky! A za pár stováků, tak jsou chytří! Pravda jen do doby, než potřebujou něco udělat, pak sranda končí. Taky jsem kdysi dávno naletěl na vibrační brusku Ferm za 1200,-Kč. No nekupte to, když "normální" ceny těchto mašinek začínaly na 3500,- Kč. Výměna kus za kus v případě opravy naznačuje, že výrobce si to může dovolit. Rekonstruoval jsem dva kusy dvoudílných oken na chalupě. Opálil jsem barvu, a potřeboval jsem to rozumně obrousit. Rozhodl jsem se ke koupi vibrační brusky. Ta se hodí na ledacos.... Po obroušení asi 3 ks křídel, začal být chod trhavý. Měla za sebou tak 3x 10 minut provozu. U pátého křídla už bylo cítit pach z komutátoru, a i při chodu naprázdno evidentně nenormálně jiskřil. Jsem elektrikář, záruka, nezáruka, opatrně jsem ji rozebral, protože tohle není možný, a s údivem jsem zjistil, že komutátor nebyl od výroby vůbec prodrážkovaný mezi lamelama. Lamely byly dokola obalené spálenym nánosem ze směsi uhlíku a pertinaxu. Jelikož jsem z oboru a i v tomhle jsem kdysi prošel praxí, tak jsem to napravil, a výsledek? Opět přerušovaný chod, a z určité polohy nedošlo k rozběhu vůbec. Přerušené vinutí rotoru.
Za málo peněz málo muziky, řekl jsem si, a jel ji vyměnit do 10 km vzdáleného obchodu. Ochotně mi ji vyměnili za druhou, s omluvou, že jsem "špatně trefil", jelikož tohoto nářadí prodali spousty a nemají žádné reklamace. Přivezl jsem druhou domů, a s chutí se pustil do práce. Nestačil jsem se divit. Vydržela třetinu toho co ta první! Skočil jsem vzteky do auta, a jel tam nazpět. Dokupy neuplynula ani hodina. Prodavačka mi sdělila, že další nemají skladem, že si musím asi týden počkat, a že tohle není možné, že jsem na ni musel moc tlačit, a dloho, a tím že jsem ji zničil !!! Prý je to hobby nářadí. Mj. netlačil jsem skoro vůbec. nebyly to žádné velké plochy, vybrousil bych si díry. To mně rozhodilo a chtěl jsem zpátky peníze, což nešlo. Až rozhovor s vedoucí, kdy jsem musel obhajovat že 10 minut práce na dvakrát, opravdu nepovažuju ani za hobby výkon, mi bylo nabídnuto, že si teda mohu od nich vzít jinou značku, ale peníze mi vrátit nemohou, nebo týden čekat. Už jsem si z nich dělal prdel. Řekl jsem jim, atˇ mi nachystají rovnou tři kusy, abych mohl dodělat to druhé okno, s tím, že jim je pak přivezu všecky najednou, abych neprojezdil více benzínu, než stojí pořádná bruska..... Přihodil jsem nechtíc 3000, a odnesl si Makitu, jelikož nic jiného zrovna neměli. Rozdíl jako mezi Trabantem a F1. Mám ji už asi 6 let, tam se ani není třeba bát přitlačit! Brousil jsem s ní třeba podlahu, jela i dvě hodiny v kuse, jako by se nic nedělo, jen si šeptá. Vybrousila už Tak hektar dřeva a několik aut. Odhaduju, že ani 1000 ks Fermu, by nevybrousilo to, co jediná Makita.

A vrtačky? Kámoši nosí... oprav... Zcela běžná věc jsou na třetině ozubeného kola zuby měkké, odstrouhané, třetina je jako nová a poslední třetina se odlamuje, tak je tvrdá, druhý kamarád má spálený rotor, a zuby v pořádku, ale to jen proto, že s tím v životě nic nevrtal. Mimo několika dírek do prken, a pověšení jednoho, dvou obrázků na hmoždinku, čímž odepsal motor. To je to hobby použití... Občas se povede ze dvou až tří stejných kusů poskládat jednu, pro toho kdo ji chce mít, ale nepotřebuje nic vrtat! Jednoduchá rada pro všechny. Co nemá převody v kovové skříni, je dobré tak na výstavu do vitríny. Není to určeno k práci. Možná tak pro modeláře letadel z balzy. Nesmí to však používat desítky hodin.
Občas se sice najde funkční kousek, ale to je velká náhoda asi ani to nebyl záměr výrobce...

Úhlovky? Hliníkové skříně, ale při povolování kotouče se lehce odlomí usazení aretačního kolíku! Nesmí se to trošku více zahřát! Odtajou plastová vodítka uhlíků, apod.

Mimo brusky Ferm jsem již nic podobného nekoupil. Radši si připlatím. Výjde to nakonec levněji, ušetří to čas, nervy a hlavně nenechá Vás to ve štychu, když to nejmíň potřebujete.

Je to prostě kapitola sama o sobě.... Z toho Hobby ještě tak Black&Decker, ten vcelku odpovídá té kategorii. Každý kdo však potřebuje nářadí, aby s ním něco udělal, a nemusel mu každých 5 minut provozu měřit třeba teplotu, šáhne po Narexu, Boschi, Makitě, Metabu, bohatě se to vyplatí! I ony se dají pořídit se slevama, když má člověk trochu štěstí. Takovou mašinku se člověk nemusí bát třeba někomu půjčit, nebo si ji od někoho půjčit. Což o těch za málo peněz neplatí. Na ty levné ani neseženete náhradní díly. Není důvod je opravovat. Když to někdo známý koupí, a ještě s tím chlubí, tak mu doporučím, aby s tím radši vůbec nic nedělal, aby neměl po radosti. :-))


Jméno:Viktor
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Nářadí značky FERM

Právě jsem dal na reklamaci okružní pilu Ferm, takže něco k tématu:
Stavím rodinný dům, peněz není nazbyt, takže sahám po levném nářadí, které pravda nestojí za moc. Vzhledem k tomu že s nářadím často pracuji a ne že vyvrtám 1x ročně dírku do zdi, doporučuji toto:

a, Koupit kvalitní nářadí, např Makita, Hitachi, Protool, Narex atd. - pokud na to máte peníze, a doufat, že ho nikdy nezničíte.

b, Koupit nejlevnější šunt v místě bydliště - pro snadnou reklamaci.
výhody:
-směšná cena, vrtačka i 250,- Kč, okružní pila 500,- Kč, atd. Za peníze, za které bych si koupil pouze kvalitní vrtačku která bude (doufám) na věky, si koupím vrtačku, pilu, brusku, hoblík a spoustu dalšího.
Laciné nářadí se sice často kazí, pokud s ním ale často pracujete, rozbije se v záruční době a vyřízení reklamace z mé zkušenosti proběhlo vždy bez problému výměnou, opravou či vrácením peněz. Dražší nářadí se při častějším používání porouchá taky, ale většino po záruce(Kamarád reklamoval značkovou pilu ještě v záruce a reklamaci neuznali, musel platit opravu)
nevýhody:
- Nářadí je třeba reklamovat, což zdržuje a je divné když chodíte co 2 měsíce do vašeho oblíbeného obchodu něco vracet.


Zde uvádím nářadí které prošlo mýma rukama:

-Vrtačka Bosch 650W: zničeho nic spálený motor po záruce, nerentabilní oprava, slouží jako případný dárce orgánů.
-Vrtačka Metabo 600W: spálený motor při náročném vrtání. Opět po záruce, opět jako dárce orgánů.
-Vrtačka Matrix 1050W, 700,-Kč: reklamace ohledně povolování vrtáku - nevyřídili v termínu, vráceny peníze.
-Vrtačka Klaus 650W, 700,-Kč: vůle v uchycení celého převodu v záruční době. Prodejce a současně výhradní dovozce zkrachoval, proto jsem nereklamoval, vrtačku včak stále používám, hlavně jako míchadlo, čímž dostává zabrat motor, předevčírem jsem ji vyřadil, protože mi přišla jako nejvhodnější kandidát pro použití jedné z její součástek pro opravu vrtačky Narex.
-Vrtačka Inspira 550W, 250,-Kč: Slouží ještě po záruce, občas vypadne příklep.
- Vrtačka Narex 630W: slouží 9 let, spálený přepínač L-P chodu, naroubován z vrtačky Klaus, bo chtěli za nový přepínač 500,-Kč
-Bruska Matrix, 2000W, 230mm, 1500,-Kč: závada v poškození ozubení a vytržený čudlík co blokuje kotouč při demontáži - výměna za nový kus, opět závada ve smeteném ozubení, dáno na reklamaci a současně potřeba koupě totožné brusky bo jsem potřeboval s ní dělat, mezitím vráceny peníze za původní kus. U nově koupené brusky opět čudlík, a blbne plastový vypínač - rád se výkonem brusky taví. Používám do teď, protože nemám čas čekat na vyřízení reklamace.
-Bruska Klaus 18OOW, 230mm, 900,- Kč: Opět čudlík, opět vypínač zcela k.o.,reklamace nemožná - krach prodejce a dovozce, naroubován standardní vypínač od lampičky a kdyby mě pádem z výšky nepraskla převodovka tak spokojenost.
-Bruska BlackDecker 1000W, 125mm: Funkční po záruce, pouze skřípe ložisko.
-Kotoučová pila Ferm, 1300W: 2 měsíce po záruce po asi třech dnech soustavného používání pily úplně ukroucený kabel hned za tělesem pily vlivem použití za nízkých teplot a smetené zuby v převodech. Oprava v záruční době, po roce pila použita k řezání desek - 1 den práce, opět závada v převodu, je v současné době na reklamaci.
-Pila Skil 450W mého otce: Při svém slabém výkonu a tupém kotouči neskutečně týrána několik dní při stavbě krovu, stropu a podlahy jako náhradník za nespolehlivou pilu Ferm, bez jediného problému.
- Vrtací kladivo A-selection 1100W, 1000,-Kč: reklamace - přestalo fungovat vrtání, výměna za nový kus.

Při koupi levného nářadí je výhoda,že toto nářadí vám určitou službu odvedlo, a když prodejce reklamaci vyřeší vrácením peněz, vy můžete koupit nový kus s novou zárukou. Je třeba hlídat záruční dobu a před koncem záruky nářadí intenzivněji a razantněji požívat. Pro nekvalitní materiál ozubených kol není nic lepšího, než když se vám taková pila či flexa párkrát v plné rychlosti kousne v řezu, vy poškodíte převody a můžete oprávněně reklamovat. V návodech k nářadí se sice píše že se nářadí nesmí přetěžovat, ale zatím jsem s reklamací neměl probém.
Až dostavím dům a nebudu nářadí tak často používat, nebudu kupovat ani nejlevnější, ani nejdražší nářadí. Levné bych nestihl opotřebovat v záruce a drahé by bylo nevyužité. kompromis pak bude značka Skil, BlackandDecker atd. U levného nářadí se mi kupodivu nepodařilo odrovnat přímo motor, Narozdíl od výše zmiňovaného Metaba a Bosche, což přikládám relativně nízkému výkonu těchto strojů. Proto doporučuji kupovat nářadí s vyšším výkonem (vrtačka 800-1200W, kotoučoá pila 1500W, bruska 115-125mm 1000W, bruska 230mm přes 2000W)

Toť moje zkušenosti a názory


Jméno:mara
Předmět: levne naradi

Od Fermu mám horní frézku a pásovou brusku. S horní frézkou absolutní spokojenost, zpracoval jsem s ní kompletně celý krov RD, veškeré dřevo při stavbě celodřevěné garáže a cca 80 metrů dřevěného plotu, samozřejmě občas ji preventivně rozdělám a vyčistím od prachu. Pásová bruska až ted po 4 letech intenzivního používání vyběhané ozubení na napínací kladce, uvidím jestli to seženu, oprava jednoduchá. Jinak co kupuju namáhané nářadí - malá a velká flexa, vrtačka - mám Bosch. Vrtačka namíchala lepidlo na celou stavbu RD, měním poze uhlíky jinak 9 let bez problémů.
Šukačku a hoblík mám Skil, taky v pohodě, až ted po 8 letech trochu vyběhané.
Zklamal mě BlackDecker koupil jsem mafla a po roce klekl, bohužel se nevyplatilo jet do SRN reklamovat. Nato jsem koupil v Normě za 40 eur noname a 3 roky intenzivně šlape bez problémů.
Dobrý kup se mi podaři u malého sekacího kladiva Einhell. Koupil jsem ho před 5 lety za 40 eur do práce, v provozu 12 hodin denně a šlape dotedka.
Aku mám noname za 20 marek 10 let starou a šlape pořád, akorát samozřejme ubývá kapacita baterie.
Ostatní co potřebuju občas kupuju noname, když to klekne není to taková škoda, záleží vysloveně na štěstí, na co člověk natrefí.


Jméno:zsolt
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: ferm power tools

if you buy quality,you cry only once.


Jméno:Honza
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Ferm

ynáhodou jsem objevil tuto stránku,protože uvažuji o koupi aku šroubováku.Mám dva výrobky ferm a zatím jsem spokojený.Pásová bruska pomohla postavit dvě pergoly a stolní pila také.Je to sice amatérské nářadí a do firmy bych ho nebral,ale pokud se k němu chováme slušně a máme cit v rukou úplně postačí.


Jméno:Josef
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: aku vrtačka Ferm FCC-1440

Zdravím
Vlastním aku vrtačku Ferm FCC-1440 je u toho akumulator 14,4V 1200mAh a po nabití vydrží pracovat
cca 5minut.Vrtačka je jinak funkční jen ten akumulátor kontaktoval jsem firmu Proma a napsali mi,že už se tento typ nevyrabi a tak mi nezbýva nic jiného než ji vyhodit.Ptám se ještě Vás,jestli nevite kdo by mi pomohl děkuji za rady


Jméno:Jan Jadrný
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Dauer iee 6009, Sadco

Někdo se tu ptal na názor na tyto stroje. pokud je to stále aktuální... Jsem v naprosto stejné situaci jako Vy. Tedy byl jsem dnes již mám kvalitně zařízenou dílnu a nemám nejmenších starostí. V době, kdy jsem coby ještě student střední školy, začínal vybavovat svou dílnu jsem trpěl naprosto stejným nedostatkem finančních zdrojů. Můj stav a nepřekonatelná touha tvořit mně dovedli až k rozhodnutí o koupi právě stroje Dauer IEE 6009 A. Tento stroj tehdy distribuoval k nám do čr jistý p. Král. Bohužel veškeré kontakty jsem již zapomněl a ztratil. Pokud jde o původ stroje, není to slovenský vyrobek, jde o Ukrajinu. Konstrukce je z masivní litiny asi kol 50kg hmotnosti. To stroji uděluje jistou "dimenzi". Abyste pochopili není zas tak těžký a stalo se mi, když jsem opracovával dlouhé trámy na vazbu šířky 15cm, z nedostatku jiného vybavení jsem prostě stroj otočil a používal jako ruční hoblík:-). Jelikož stále ještě vlastním právě tu méně vykonější verzi stroje mohu mluvit z vlastní zkušenosti. Problémy na které jste narážel jsou jistě přítomny nicméně záleží hlavně na dřevině a napnutí klínového řemene. Pokud se se strojem delalo delší dobu řemen se opravdu trochu vytahal a u širších kusů mat se stroj opravdu zpomaloval, nicméně myslím že nikdy se mi to nestalo po opětovném dotažení. Samozřejmě výkon stroje neodpovídá obrábění tvrdších dřev stylu habr či dokonce eben. Ale vzato kol a kolem se za stroj můžu zaručit v dubu šíře 100mm. Vady stroje at pořád jen neblahořečím. Naprostý nesmysl mi příjde užití upínací příruby jak pily tak frézy o průměru 32mm. Tuto maličkost vyřešila úhlová bruska se spuštěným motorem Dauera. Další neřest je protah. Je to opravdu v zásadě hobby stroje protah je horní což mluví už samo za sebe. Menší úprava a je to hned přesnější. (upřímně se s tím strojem ve výrobě nikdo nemazlil.) Průměry hlav šroubů se po pootočení lišily asi o dva milimetry, takže jsem jich asi polovinu musel vyměnit za kvalitní české normované. Další těžký nedostatek byl zadní stůl z 3mm silného plechu, který se při srovnávání těžších kusů materiálu prohybal až běda. Vyřešil to plech tl. 12mm, zároveň jsem jím prodloužil stůl. Nicméně na stroji se dá dělat skoro vše a kdo má trochu šikovný ruce tomu jistě dobře poslouží. Já ho teď zrovna prodávám, poslední dobou asi 2 roky jsem jej používal už jen jako srovnávačku s tloušťkovačkou pro výrobu planěk k plotům, ale teď mám již v merku kombíka od kdr. Pokud Váš zájem o zjištění funkčnosti stroje trvá rád vám pošlu materiál s popisem a fotodokumentací kontak na mail. Ať z toho ještě něco je než bude pryč. (mašina pro info může zvládat srovnávání, tloušťkování, čelní bruska, dlabačka, soustruh, frézka jak klas tak stopková, broušení leštění jak dřeva tak kovu,samozřejmě řezání, jak říkám kdo má šikovný ruce a chce se naučit nejen pracovat se dřevem, ale i trochu poznat stroj vhodná volba...)

Jan Jadrný


Jméno:Pavel
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: nářadí ferm

Také já jsem si koupil nářadí zn.Ferm. Jedná se o malou modelářskou okružní pilu. Mám ji 5 let a doposud šlapala bez problémů. Najednou se motor přestal točit. Coby elektrikář jsem si dovolil motor rozebrat. Byly opotřebované uhlíky. Neměly
však řádné uchycení a tak byly sjeté k jedné straně. To však není problém. Stačí sehnat u této firmy jiné. Co mě však nadzvedlo, bylo jakým stylem se mnou jednali. Napřed mi sdělili, že uhlíky nemají skladem, že je mají objednané a že moje objednávka bude vyřízena do tří týdnů. Žádný problém, řekl jsem si, vydržím. Po tomto termínu se mi znova ozvali a teď to hlavní - napsali mi doslova - ať navštívím nějaké železářství, tam si mám koupit nějaké podobné uhlíky a ty si mám upravit tak, jak potřebuju. Kdo má zájem, originál E-mailu
přepošlu. Ferm nebrat, jenom hrabou, co nejvíc výrobků prodat, po zaplacení už nás zákazník nezajímá. Může si koupit zase jinou. Jinak používám značkové nářadí, chybou bylo si myslet, že na pile nemají co zkazit, tak jsem si ji koupil - omyl, mají co zkazit, po koupení už nikoho nezajímáte. Ferm prostě nebrat. Ostatní, ať je to Narex, Metabo, nebo Makita, ti se o Vás postarají i po několika letech,
můžete se spolehnout


Jméno:JIří Soukop, Ing.
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: moje zkušenost s FERMEM

I mě zlákala tříroční záruční lhůta těchto výrobků. Vlastním el. ruční vrtačku, opalovací pistoli, ruč. pásovou el. brusku, el. rozbrušovačku 125mm. Tady jsou moje zkušenosti s těmito výrobky: vrtačka a pás. bruska dosud pracují bez závad. Rozbrušovačka a opalovací pistole už byly na záruční opravě a to ani ne po tříměsíčním provozu. Usuzuji tedy, že výrobky fy FERM nejsou tak funkčně zdatné, jak hlásá reklama a údaje v katalozích. Chápu, že jde o hobby výrobky, ale i ty by neměli postrádat na kvalitě. Byly vždy řádně opraveny a ne vyměněny, v lhůtě asi šesti týdnů, což prý bylo způsobeno dovolenými v loňském roce. Jsou to hobby!!! výrobky. Narex je narex! To mohu zodpovědně prohlásit, neboť moje první el. vrtačka nesla tuto značku a pracovala skutečně bez závad i s mnoha adaptéry. Bylo na ni spolehnutí.


Jméno:Jiří Soukop, Ing.
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Hodnocení názoru na FERM

Souhlasím plně s názorem na FERM výrobky. Nezbytný a nutný pro práci s nimi je cit v rukou.


Jméno:Rada
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: rada nad zlato

KUTILOVE- mam dotaz chci si koupit pneumeticke kladivo(vrtací kladivo)a mam dylema jaké a nemám žádné skušenosti.Potřebuji nějaké drážky na elektriku do betonu a vrtání do betonu.Díval jsem se na vrtací kladivo Ferm FBH-1100KD za 3000kč a nebo bosch a nebo black-decker za tutéž cenu co my doporučíte dík kutilové.


Jméno:rada
Předmět: rada nad zlato

A ještě chtěl jsem se zeptat na vrtací kladivo SKIL 1765AC za 4740kč nemáte sním skušenosti dík.


Jméno:Mirek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Naradi-FERM

Libila se mi stojanova vrtacka ale kdyz jsem na ni delal klouzaly se remeny ato je stroj do 25mm spiralu udelal jsem si nazor jake naradi a na co pouzivat rucni vrtacky do kovu a dreva NAREX kombinovana klativaMakyta,Bosch,devalt,Hilti,na obcasne pouzivani Guede a neco co slusne vypada.Na opracovani trubek REMS aRIDGID.Co mne sklamalo znacka Bleckenbekr ,Narex kombinovane kladivo nepovedeny koncepcne stroj. Co mne nesklamalo-Makyta 11 let kombinovane kladivo vrtani se spiralem 40mmdelka920mm uz dosluhuje ale jeste s nim sekam Bosch kladivo do 20mm mi vydrzel 12let dene sam naradi pouzivam.Otevru kufr s naradim ocistim spiral namazu vazelinou a zasunu do kladiva,mazivo stale sebou. U firem ktere maji zamestnance jsem nikdy nevidel ze by nekdo namazal majzlik nebo spiral jsou pak schopni kladivo za 30000,- odelat v zaruce


Jméno:Petr
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: ferm

Ale vy tomu vůbec nerozumíte. Je to super značka, mi ji používáme ve firmě "Kup a vyhoď"
a jsme maximálně spokojeni.Během týdeního používání odešli jenom dvě flexi, dvě aku a tři vrtačky.Doporučiji.


Jméno:Petr
Předmět: Ferm

Tak pánové, nedalo mi a přečetl jsem si celej sloupec Vašich reakcí. Chápu že tu bude pevažovat spíš negativní názor na hobby nářadí jmenovitě Fermu. Je to zcela normální, protože spokojený člověk nepůjde študovat různé internetové reakce. To ten rozzuřený, který dnes chtěl něco opravit či vytvořit a v polovině práce se mu rozbylo nářadí si sedne večer k netu a bude sondovat. ALe! Už jste se zamysleli že kdyby bylo hobby nářadí kvalitnější, že by to vlastně nebylo hobby ale profi nářadí? Víte co je vlastně hranice hobby/profi u nás v republice a jaká bude asi hranice mezi těmito třídami nářadí na západě? Ze spousty reakcí jsem vyčetl že máte nářadí ve fimě a to by jste chtěli 3 roky záruku? Čtete zákony? Jeden z Vás dokonce uvádí že se dočetl, že v návodu Fermu se dočetl že je stroj ve třídě profi...promiňte ale co vím já tak značka Ferm nikdy a nikde neuvedla nic o tom že je profi a to si můž řict že o této značce vím docela hodně. Vy se zde bavíte o číně. máte ruky na činské klávesnici, na sobě veškery hadry z číny a budete rozumovat o číně? Chápu pána co založil tuto diskuzi že investoval do nářadí nemalé peníze a bohužel buď měl fakt špatné kusy ale nemohlo to být třeba rukama? Když budu chtít tak vám spalím kadou flexu, klidně i japonskou makitu. Já osobně mám také už pár kusů nářadí od Fermu a můžu Vám říct že firma Proma která Ferm distribuuje byla vždy ve všem velice profesionální a solidní. Nikdy si nehrála na nějaké slovičkaření s obchodním zákoníkem. Nikdy nic netajili, aspoň si myslím. Redklamoval jsem v životě už hodně věcí ale neznám firmu, která by vám udělala reklamaci do cca 7 dnů. Co se týče elektroniky, vždy jsem čekal poctivejch 30 dní a až poslední den mi dali zpět mojí vyřízenou reklamaci. Je to můj názor, nechci tady někoho urážet nebo přemlouvat ale pokud máte peníze, kupujte si boshky a makity. Já je nemá, zůstávám věrnej Fermu. A ještě něco na závěr. Přicházím hodně do kontaktus nářadím a také vím kolik se prodá procentuálně Ferm,Einhel atd. a vím kolik se prodá Narexu a můžu vám řict že by jste se divili. A divili by jste se ještě víc když vidívám i reklamace, kolik se čeho reklamuje a to by jste fakt šli do kolen. Narex? Je to ještě narex? se mrknite na součástky co je tam napsáno o thaiwanu a číně. Narex se tu drži kvůli takovejm jako jste vy. Děda měl vrtačku, táta měl vrtačku, koupím si taky vrtačku. Jenomže ten narex už není pánové to co byl narex. Budeme si muset na čínu začít zvykat. Čína nemusí být synonimem pro aušus. Oni právě umí to, co my češi neumíme. Oni umí vyrábět výrobek podle toho kolik vy jim na to dáte peněz. Vyrobí vám vrtačku za 5 korun ale taky za 5 tisíc. To mi neumíme! Ale to už hodně odbočuji.
Pánové - kutilové mějte se krásně...


Jméno:Petr
Předmět: Omluva za gramatiku

Promiňte za ty hrubky, já si to po sobě nepřečet. Hlavně ty y,i


Jméno:Čenda
Předmět: Nařadí obecně

Ahoj všichni,
právě jsem strávil pár hodin na internetu a vybíral "nějakou" vrtačku. Byl jsem již rozhodnut pro FERM (hlavně s ohledem na cenu) a hledal jsem nejbližší prodejnu, když jsem náhodou narazil na tuto diskuzi. Jsem velice rád, že mě sem osud (nebo bity) zavedl. Četl jsem asi do 1/3 příspěvků, zbytek jsem jen náhodně prolistoval. Změnil jsem názor a našetřím si na Narex, samozřemně v té levnější (nejlevnější) kategorii. Nejsem řemeslník a s nářadím nepracuji často, ale můžu přidat nějaké své poznatky.
Zakládám bydlení se vším všudy a proto jsem potřeboval vybavit domácnost, peníze nebyly (a nejsou) a za vše zde vyjmenuji jen některé případy. Nakoupil jsem pneumatické kladivo z důvodu rekonstrukce rozvodu v domě, motorovou pilu na řezivo, lepici pistoli, a sadu ručního nářadí. Vše "velmi levně" po obchodech typu OBI s následující vizí: "Potřebuješ to jen než dáš do kupy barák, tak to hold odrovnáš a pak si našetříš na něco pořádného."
Kladivo (značku už nevim) odešlo po 1 měsíci víkendových prací, a tvrdím, že jsem ho opravdu šetřil. Po uhlících odešel příklep a následně se kladivo komplet rozskočilo. Tak jsem si tedy "musel" půjčit kladivo značky bosh od známého a práce která mi púvodně trvala celý den byla za hodinu hotova. Řetězová pila (značku též nevím) zatím po několika domácích opravách drží, ale musí se na ni velice jemně a dohlížet, aby byl stále ostrý řetěz. Lepicí pistole mi doslova vybuchla spolu se zásuvkou ihned po druhé tyčince, klika že jsem ji zrovna odložil a sahal si pro další materiál. Co se ručního nářadí týče pokoušel jsem se opravit auto a vyrobit provizorní zahradní nábytek. Na lavicích a stolu jsem při vrutech odrovnal všechny bity v sadě a na autě vylámal 3 šroubováky a 5 velikostí klíčů než jsem ulomil ráčnu. Sadu jsem komplet vyhodil a koupil si novou od firmy ELIX. Co je nejdůležitější za naprosto stejnou cenu !!! S nařadím elix jsem pro změnu urval ty šrouby na kterých odešly klýče z předchozí sady neznámého výrobce.
Tím vším jsem chtěl říci, že pokud někdo nemá vlastní zkušenosti s nářadím, je lepší investovat do značky (= kvalita, servis, ...), o které víte že je spolehlivá a přežije s Vámi i začátky, kdy se s ním učíte zacházet. (můj názor příležitostného kutila a opraváře). Jinak dopadne jako já a po cca šesti měsících může kupovat vše znovu, a o reklamacích nemá smysl se bavit. Pokud jsou však zkušenosti a dokáže někdo "od oka" odhadnout robustnost a kvalitu zpracování pouhým pohledem v obchodě, jak už zde v některém příspěvku bylo něco podobného naznačeno, je to šťastný člověk a může vybírat opravdu levně a přitom kvalitně.


Jméno:lolin - brno
Předmět: hobby nářadí

souhlasím s předchozími reakcemi. Čina je zkrátka čina. Musím ale konstatovat dle vlastních zkušeností, že z z hobby nářadí je ten Ferm pořád asi nejlepší. Jak bylo zmíněno, vydrží z něj asi nejvíc a v případě poruchy to ta firma Proma, která ho zde distribuje má docela podchyceny z reklamacemi. Mohu sám potvrdit, že jsem měl svojí úhlovou brusku do 10 dní zpět a to se přiznám že jsem jí zrovna dvakrát nešetřil. Myslím si že jinačí, větší a známějěí výrobcí i kvalitnějšího nářadí by mi napsali pěknej dopis o tom jak mi reklamaci neuznají pro nesprávně zacházení z výrobkem. A musím se tedy i všeobecně zastat hobby nářadí jak už kdosi zmínil. Co je pro např. němce a co je ppr čecha hobby? Já potřebuji si vyvrtat v paneláku do betonu 2x za rok dirku na obrázek a k tomu si vážení nebudu kupovat i třeba tu předraženou narexku nebo nějaky to hitachi. Bohužel se fakt někdy nezadaří a stroj odejde, ale je pravda že kdyby se nekazilo tak by to nebylo hobby nářadí a mohli by jsme ho používat i na stavbách.

Zdarec všem Lolin


Jméno:Ivan
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: horni frezka

Pred tydnem jsem v Tescu narazil na zlevneny frezky Asist 710W. Cena pouhych 200,- Neodolal jsem a skoncila ve voziku vedle potravin. Koupil jsem si ji jen tak, i kdyz nevim jestli ji opravdu potrebuju. Tomu rikam konzumni spolecnost...Doma jsem zjistil ze to popletli a na uctence je cena za primocarou pilku! Jinak tu mam doma jiz nekolik let a facha opravdu vyborne. Drtil jsem ji mnohokrat pri pokladani laminatovch podlah atd. Co se tyce Narexu tak mam 15 let mafla i s puvodnim kotoucem! A ze jsem ho nesetril. Teprve nyni se zacinam poohlizet po novym kotouci nebo po nabrouseni.


Jméno:George
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Kinzo - okružní pila (maflík )

Dnes jsem se náhodou připletl v Penny k výprodejní akci .Vzal jsem 1 maflík Kinzo s příkonem 1200W za pouhých 499,50 Kč ( no nekup to :-)).
Máte někdo nějaké zkušenosti z tímto výrobkem a touto značkou ?


Jméno:Petr Utter
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: přímočarou pilu FERM FDJS-710

Koupil jsem zmíněnou pilu, po uříznutí ca 1,5 metru začala uhýbat do stran, vodítko pily uplně vylárované, držák má vůli. Takhle se občas chovají věci z hypermarketů , ale za 200 ne za 1500. Absolutní zmetek. FERM NIKDY, NIKDY


Jméno:BM
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Servis PROMA

Přidám jednu velmi negativní zkušenost se servisem PROMA. Koupil jsem v Hornbachu úhlovku Ferm 125. Bruska makala skoro 3 roky, ale jednoho dne najednou snížila otáčky a přestala se točit. Vyhrabal jsem paragon a dal ji na reklamaci. Asi za 14dní mi z Hornbachu poslali SMS že si mám přijít pro reklamaci. Bruska se vrátíla z PROMy neopravená, s dopisem ve kterém se psalo: "reklamace se zamítá. Neodborný zásah do stroje - neoriginální mazací tuk. Lze opravit za cenu cca 860kč". To mě naštvalo. Nikdy sem brusku nemazal, jen s ní dělal. Prodavač v Hornbachu jen pokrčil rameny a že je mám dát k soudu :) . Přece kvůli brusce za 700kč nebudu nikoho dávat k soudu, to PROMa moc dobře ví. Doma jsme brusku rozebrali, v převodovce byla originální vazelina a závada která na brusce byla - povytažený konektor od uhlíku. Úhlovka bez problému řeže dál. Tolik asi k PROMě. Já už si žádnej výrobek který servisuje PROMa kupovat nikdy nebudu. Raději si koupím jiný, který mi pak bez problému v obchodě vymění kus za kus a nebudou mě posílat k nějakým sedmilhářům.


Jméno:Martin
Předmět: Levne naradi

Dovolím si reagovat. Jakožto montér amater jsem si chtěl koupit cenově příznivou brusku a vrtačku do zahradní dílny s tím že jsem potřeboval rozřezat náš starý zavodní automobil s tím sem přišel do firmy nabízející i levné nářadí CZTechnics tady u nás v HK. I přes jejich doporučení že tyto levné brusky atd. jsou na jedno použití jsem zakoupil a nenechal si vymluvit že to nevydrží. Po druhém reklamačním pokusu jsem přistoupil na profi nářadi DeWALT bruska obyčejná 2x tak drahá než předešlá, chlapy mě dali slevu a nemůžu si stěžovat. Jak psal někdo výše tyhle výměny kus za kus - prostě se jim ani nevyplatí to opravovat radši to takhle vymění. Opravdu by mě zajímalo jaké jsou výrobní ceny třeba těchto od fermu.
Další věc je dovézt z číny do Holandska třeba takovou brusku přidat tomu hodnotu v podobě štítku a vydávat to tak za holandský výrobek


Jméno:Jirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: nářadí ferm

Od značky Ferm si asi už nikdy nic nekoupím.Mam doma malou dílničku a sem tam něco uříznu vyvrtám… . Koupil jsem si proto levnější nářadí, jelikož ho použiji tak jednou za měsíc. Mám od Fermu pásovou brusku, exentrickou brusku, flexu,horkovzdušku,maflika,horní frézku,vrtačku. Když to vezmu postupně,pásová bruska mi běžela asi tak 20 hodi(samozřejmě né vkuse v rozmezí 1 roku)-odešlo mi ložisko v převodovce to mi neuznali jejich výmluva byla že jsem nasadil špatně brusný pás a tím jsem ho zničil, tak jsem si ložisko koupil a vyměnil a fungovala dál po čase mi odešel přední plastový válec brusného pásu(vymleto okolo ložiska) tak jsem se s ní rozloučil a kopil jsi novou. Doma jsem zjistil že špatně napíná pás tak jsem ji odvezl zpět do prodejny nebylo to ani 24 hodin. Najivně jsem myslel že mi ji tam vymění za jiný kus ale to jsem se spletl ačkoliv jsem ji doma ještě ani nestrčil do sítě. Nakonec mi ji po určité době vyměnily za jiný kus.Obrousil jsem si poličku a brusku jsem uklidil do skříně. Asi po 3 měsících jsem potřeboval něco obrousit a ono nic ani se neroztočila , tak znova reklamace ta byla uznána byl to vadný vypínač. Tak mi zatím slouží do teď.Exentrická bruska- tu mám asi 2,5roku má naběháno asi kolem 5 hodin a za tu dobu mi měnili hlavní ložisko a v tuto chvíly ho mám zase v háji.Flexa 125 –první mi naběhala 6 hodin za tu dobu mi 2x vyhořela jednou mi ji opravyli po donesení domů jsem ji zkoušel, uřízla jednu sloupovou trubku na plot a opět vyhořela tak jsem ji už vyhodil ačkoliv byla ještě v záruce. Druha flexa mi zatím běhá doteď má naběháno cca3hodiny tak uvidím.Horkovzduška-3x jse mi přepálilo vlákno pokaždé na jiném místě.maflík-ten má naběháno cca 0,5hodin tak uvidím.Horní freza cca0,5h odešel mi vypínač.vrtačka-cca1hodina opět vypínač.A co jsem si všiml tak když něco vyreklamuji tak nenapíšou odkdy do kdy byla v reklamaci a tudíž mi uznali akorát 1 týden.
Začal jsem si tedy kupovat postupně lepší značku Narex –pásová bruska-už se mi 3x přetrhl hnací řemínek jinak ok.Makita vrtačka dvou richlostní a když vrtám tak se mi povoluje hlavička. A co jsem takhle koukal po známích tak maj skoro samý problém i s novým nařadím od narexu, říkají „zlatej starej narex“.
Tak nevím.


Jméno:Martin
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Proma

Zdravím jak to tady čtu je to opravdu kus od kusu co kdo koupí jak stím dělá a co stím dělá.Mám pasovou brusku proma tu větší a nemohu si stěžovat dale mám aku vrtačku a šlape stale.Levné věci s normalní kvalitou.
Koupil jsem si Prottol přímou brusku mněla by to bejt jako by Profi značka ale horší šmejd sem v ruce nemněl 4 krát byla na opravě a když sem chtěl odstoupit od smlouvy tak řekli že jí mám prodlouženou záruku na 36 měsícu. První oprava reguace otáček druhá oprava to samé a že špatné ložiska třetí oprava to samé a čtvrtá to samé a to jsem stím dělal když to schrnu tak jen 5 hod v kuse. no nedokážu si to předctavyt abych stím opravdu dělal 5 hod v kuse to by promně přijel Chocholoušek.


Jméno:Jindra
Předmět: Taky o Fermu

Narazil jsem na profil Multiškrabky Ferm FOT-180. Na tom portálu je o Fermu a Promě víc článků. http://www.toolscomp.cz/muze-se-hodit/multifunkcni-skrabka-ferm-fot-180/


Jméno:Švejk
Předmět: ferm

Ferm nikdy nebylo profi nářadí,tak nechápu proč si někdo stěžuje,na takové domácí práce to postačí,ale to je tak vše.To je lepší zainvestovat a mít klid,např.Narex(proTool),je to sice cenově někde jinde,ale já osobně vlastním narex vrtačku po mém otci rok v.1985 a šlape jako nová:)


Jméno:Jirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Narex

O nových výrobků narex se nedá tvrdit že něco vydží, stojí za starou bačkoru. El.motorová pila se mi spálila po 10 minutách práce, z flexi se začalo kouřit pátý den práce a u pásové brusky odešla převodovka a každou chvilku vyměňuji řemínky. Staré výrobky jsou držáky, ale když mi odešel rotor po cca 7 let práce u stáré vrtačky, tak v servisu narex mi řekli že se nedá už sehnat.


Jméno:Braňo
Předmět: uhlová brúska 115

Ak mám pravdu povedať tak som rozčarovaný z toho čo
som sa tu dočítal....... Mal som 115 uhlovú brúsku
od Ferm a bol som nad mieru spokojný /slúžila 9
rokov bez problemu/ a to som ju ozaj nešetril. Teraz
som si obiednal dve 230 a 125...... po mojich
skusenostiach som ani nezaváhal :)
Ale už som si nie celkom istý


Jméno:Braňo
Předmět: uhlová brúska 115

Ak mám pravdu povedať tak som rozčarovaný z toho čo
som sa tu dočítal....... Mal som 115 uhlovú brúsku
od Ferm a bol som nad mieru spokojný /slúžila 9
rokov bez problemu/ a to som ju ozaj nešetril. Teraz
som si obiednal dve 230 a 125...... po mojich
skusenostiach som ani nezaváhal :)
Ale už som si nie celkom istý


Jméno:ok.lin
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Nářadí Ferm

Přidám svoje zkušenosti s levnějším nářadím všeobecně.
Od Fermu mám horní frézku(asi 7 let),pásovou brusku (6 let)el.hoblík(6 let),pilu ocasku (2 roky),rozbrušku 115(tu jsem dostal ke sv.invertoru a používám převážně na přípravu a broušení svárů).
Od Einhelu mám aku vrtačlu 18V(4 roky)a stolní kotoučovou pilu.
Od Asistu mám lamelovací frézku,stolek s horní frézkou,opalovací pistoli,mafla(zelenou řadu),hoblovku s protahem,bourací kladivo
Od zeleného Bosche mám vibrační brusku.
Od B-D jsem měl kmitku(asi 13 let)-tu jsem nyní vyřadil,ojetá kostka a po pádu mi praskl kryt
Takže samé hobby nářadí.Z profi mám jen vrtačku Metabo a poloprofi modrou Narexku rozbrus 180mm.
Nářadí používám na práci v domě a okolo něj,tak,jak život opravy přinese(dům z roku 1897).
Za celou dobu se mi odporoučel do nebe pouze mafl Einhel,který jsem kdysi koupil v bazaru a pravděpodobně jsem ho odpálil sám,protože jsem v návalu vášně příliš tlačil na pilu a potom jsem vyměnil vibračku Bosch,protože se mi opotřebovala mechová guma na plotně a náhradní by stála cca 700 a měla pochybný způsob upínání brusného papíru jakými si klipsy.Gumu jsem nahradil neoriginální,ale problém začal s držením papírů,protože se klipsy při broušení vycvakávaly.Nicméně jsem ji vlastnil asi 10 let.
Na žádném nářadí jsem za celou dobu nemusel měnit uhlíky a mimo uvedené případy mi nářadí funguje naprosto spolehlivě a k mé spokojenosti.
Kdysi jsem si říkal,že budu kupovat profi nářadí.Přehodnotil jsem a nyní v klidu koupím hobby nářadí.I výrobci levného nářadí odlišují kvalitu.Eihhel má Red Line,Asist má Green Line,Ferm pravděpodobně také nějak odlišuje.Pokud se podívám na zpracování,jsem spokojem.Tlakové odlitky stolů,bytelná konstrukce.Raději si koupím za stejné peníze tuto řadu,než zeleného Bosche s plechovým stolkem.
Tolik mé zkušenosti a poznatky o levném nářadí.


Jméno:bak65
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Asi kus od kusu

Mám aku 14V Ferm 2 roky, přežila rekonstrukce 2 bytů + práce na autech, něco vyvrtat, rozfrézovat, vyleštit, bez problémů.
Dále ruční vrtačku B.D., tu jsem dostal od známého před 20 lety za drobnou výpomoc. On sám ji před tím coby řidič kamionu, koupil v Rakousku v bazaru. U mě za ty léta udělala mnoho práce, krom toho co se od vrtačky očekává, namíchala snad stovky kýblů malty a ještě nyní je schopna s příklepem vyvrtat díru do panelu....
Dále mám 4 roky přímočarou pilu, tuším Asist? z Teska za 350Kč, kterou se nedá nic uříznout rovně, bo uhybá ale už rozřezala neskutečně mnoho prken a dřevěných palet na topení.


Jméno:Blatný Petr
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Uhlíky

Prosím o radu .Kde koupím uhlíky do vrtaček a brusek.Jsem z Brna.Předem děkuji, Blatný.


Jméno:Pozor
Předmět: Pozor na Padělky!

Vážení kutilové,chtěl bych touto cestou upozornit na padělky značkových výrobků,prodávaných po různých bazarech,parkovištích a hlavně internetu.Včera se mi do ruky dostala velká flexa Hilti-kdo neví,jak vypadá originál i s popiskami,na první pohled těžko pozná.Opravdová kopie,po bližším prozkoumání už je to patrné,uvnitř hrůza!Proto některé značky přistoupili k prodeji pouze v certifikovaných kamenných obchodech.To pak někdo může nadávat:"Koupil jsem Makitu,Bosch atd. a za chvíli se to také pokazilo,odešlo to či ono".Možná právě narazil na zdařilý padělek.Pár kusů nářadí mi také prošlo rukama (myslím tím servis) a můžu říct,že kvalitní el.nářadí většinou prodává: Hilti,Makita,Metabo,Protool,starší Narex (jak je to s novým nevím), s malými výhradami modrý Bosch (zelená nééé),Milwaukee,Festool a Dewalt.To jsou značky,se kterými se člověk nemusí bát pracovat,jak po stránce bezpečnosti,tak po stránce výkonu a komfortu práce.Pokud se k němu budete chovat přijatelně,vydrží vám desítky let.(neberu v potaz spotřebák,uhlíky...)Jak to bude za pár let těžko říct,ale je znát že dříve se co po materiálové stránce obecně vyrábělo kvalitněji než dnes.Tento trend je bohužel ve všem,kam se člověk podívá.Cílem každého prodejce je nakoupit co nejlevněji a prodat co nejdřáž.Je pak na nás jako kupujících,co za své peníze požadujeme a jestli to splnilo naše očekávání.Čína umí jak velmi kvalitní nářadí,tak naprosté šmejdy.Záleží většinou na zadavateli zakázky v jaké kvalitě/ceně si přeje zboží vyrobit,dovozci a prodejci,jaké si dají marže a za kolik to vypouští na trh.PS:nejsem žádný prodejce ani distributor.


Jméno:Yokotashi
Předmět: kupuju Narex

Kdysi jsem ziskal Narexackou vrtacku ... prefektn naradi. Pak mi ji ukradli a uvazoval jsem, co si koupim dal. Penez moc nebylo. Ptal jsem se v prodejne Narexu jestli na to maji nahradni dily. Pani vytahla katalog a tam bylo vsechno. No problem. Koupil jsem (nejlevnejsi, co meli).

Je to asi 12 let, vrtala do tak tvrdeho betonu, ze ji dira trvala hodinu (a udelala jich par stovek), vrtala s SDS+ vrtakem (upnutym jen tak ve sklicidle), zazila strasne veci. Asi 4x chcipla - stacilo otevrit, priletovat upadly drat a vrtala dal.

Pak jsem se potkal s priklepovkou BOSH (zelena). Do te doby jsem netusil, ze nekdo muze prodavat vrtacku, ktera si sama od sebe pousti priklep. Scheissdreck.

Pak jsem dostal nejakou vylevnenou prikepovku (znacku ani z hlavy nevim). BOSCH pusti piklep tak po ctvrt hodine, tahle po dvou minutach. Scheissdreck tuplovanej debilni.

Od Fermu jsem mel flexu a mafla. Z flexy po dvou letech obcasneho pouzivani z ni neco vyletlo. Dal jsem ji do opravy, za osm stovek jsem s tim rezal asi pul hodiny a chciplo to znovu. Uz mam Narex. Mafla jsem dostal jeteho a rezal jsem s nim jednou. Uz nereze - neco se v nem zablokovalo a odmita se tocit. Zatim jsem nerozebiral ... jestli to vubec rozebrat pujde.

Kdysi jsme s kamaradem zkouseli vymenit lozisko n nejake vylevnene motorove pile. Po pu hodine jsme too vzdali - pulka veci lisovana a druha lepena. Narex jde rozebrat v pohode.

Netvrdim, ze Narex je nejlepsi naradi na svete, ale ma jednu podstatnou vyhodu - jde rozebrat, opravit, koupit nahradni dily ...

Krome svarecky a pajky kupuju vsechno elektricke naradi od Narexu. Mozna existuje i nejaka dalsi znacka, ktera prodava nahradni dily a jeji vyrobky jsou rozebratelne bez neprijemnych prekvapeni, ale zatim o ni nevim.

Yokotashi

chapadla.cz


Jméno:Jaro
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: FERM z Holandska

Ahoj,
vidim, ze kazdy ma uplne ine nazory a skusenosti so znackou FERM. Ja som z Holandska doniesol 2 uhlove brusky a to 125ku a 230ku. Je to ta siva seria s otocnou rukovatou...akoze ta lepsia. Hned cena 53 eur za velku a 23 eur za malu 880W ma dorazila. U nas na Slovensku je cena minimalne raz taka. Dalsia vec zaruka. V Holandsku som dostal 4+3 roky zaruku!!! 7 rokov!!! Obe brusky mam uz od roku 2005 a musim povedat, ze klobuk dole. Na velkej som menil sice tlacitko, ale pomaly dostaviam dom a to co som s nou narezal betonu, tehal, ocele a skridli tak sa cudujem, ze este funguje. Naozaj som velmi spokojny a milo prekvapeny. Len sa bojim, ze to co kupim tu je asi uplne nieco ine. Sem vozia len nepodarky. A ak chce niekto profi naradie, tak jedine WURTH. Cena vysoka, ale Nemci vedia preco. Lebo made in GERMANY a nie china:)


Jméno:Jarda
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: hobby nářadí

Zdravím všechny kutily.Když to čtu, musím se smát, jak se někdo zlobí s předraženým Fermem apod.Já to dělám kapánek jinak, chodím do Kaufu a kontroluju výprodeje, dřív tam mívali Asist (celkem ujde), pak Ami-Tech(není to zlé nářadí), teď už mají akorát modré, které žádnou značku nemá(Blue-bordel).Ale vše co mám, jsem nakoupil za srandovní ceny, např: AMI-TECH:příklepovka 500w -200kč, spárovačka -500kč,vysavač listí -300kč,hoblík -375kč,aku stříhač trávy -100kč,malá flexa 860w -174kč. ASIST:pila ocaska -500kč,pásová bruska -300kč, horní fréza -600kč,pneu kladivo 1100w(má sílu!) -1300kč,dvoukotoučová bruska 400w -800kč, stojanová vrtačka 350w -800kč, vibrační bruska 150w -180kč,excentr. bruska -330kč, horkovzd. pistole -200kč. GUDE: pokos. pila1300w -1100kč, el strun. sekačka 350w -200kč, uni bruska -224kč.
FLORABEST kultivátor el.700w -800kč. Taky jsem dřív bral hodně PARKSIDE z Lídlu, ale je to na stejný kopyto jako Asist, ale dražší. Jinak GUDE je opravdu dobrá a trvanlivá značka, z hobby značek asi nejlepší, a snese i vyšší zátěž, ale já se ke svému nářadí chovám slušně a nechám ho i odpočinout, když nemůže.Jinak aku vrtačky si opravuju sám -jedinej potíž je vždy s malou výdrží aku a rychle odchází, vevnitř jsou laciné ni-cd články(nejčastěji 400mAh), které se dají snadno nahradit výkonnějšími ni-mh, třeba 2500mAh, to je pak o něčem jiném.A nářadí používám víkendově -na chalupě atd a slouží dobře, tudíž mě nic nenutí utrácet za rádoby značky jako je FERM, u kterýho je ještě tolik problémů s reklamací. To kaufland -to jsou jinačí frajeři,přijdu s reklamací -ptaj se : chcete nový kus, nebo peníze zpět? To je servis!


Jméno:zdeněk
Předmět: nářadí? naco?

Lidi naco kupujete pořád nějaké nářadí? Já když doma potřebuji něco udělat tak to zadám firmě.Třeba vymalování. Místo práce jedeme třeba nadovolenou.Nebo potřebuje žena pověsit obrázek? To se pak vezme telefon zavoláse a jeto. A já jdu naprocházku s pejskem.Přiznám se že ani neumim vrtačku držet.


Jméno:PedroKV
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: reklamace

Parkside a Asist me tak vytrestali, ze ted uz kupuju jen
znackove naradi, hlavne Bosch, sem tam Makita a mam klid a
rozdelanou praci vzdy dodelam a to se pocita.

Jinak k reklamacim: pokud vam provedou opravu vymenou
celeho naradi za novy kus, tj. prinesete vrtacku, ze nefunguje
a oni vam za to daji novou, jedna se o neodstranitelnou
zavadu a mate narok na okamzite vraceni penez. Takhle se
mnou chteli vydrbat v Lidlu, ja si mezitim koupil novou
primocarku Bosch, abych mohl pokracovat v praci a oni mi za
mesic chteli dat novej kus. Tak jsem se s nima pohadal a
dostal prachy.


Jméno:Jarda
Předmět: Ferm FVM-250N

Zdravím kutily!
Škoda, že vlákno nemá datum, aby bylo vidět jak moc jsou příspěvky aktuální. Proč? Vývoj a kvalita nářadí jde totiž podle mne od 10ti k 5ti. pokud někdo viděl 20let starý Black and Decker, ví o čem je řeč. Nicméně i já se podělím. Přestože jsem kutil, dost mi toho prošlo pod rukama a dnes mám 80% nářadí profi. To jediné totiž považuji za cestu. Nemám čas řešit reklamace, opravy, handrkování. Většinu profi nářadí jsem koupil jako použité. Aniž bych přesněji sháněl konkrétní typy, pokud se mi aktuálně nabízené nářadí líbilo a splnilo představu, koupil jsem ho a povětšinou jsem spokojen. Nejvíce trápím velkou pneumatiku DeWalt, Aku-vrtačku DeWalt a úhlové brusky Narex. S Narexem jsem zařezával vedení do panelů a přeřezával panelové příčky. Jednoduše držáky. Nářadí mám samozřejmě více. Z těch méně procent hobby jsem pořídil vibrační brusku Ferm FVM-250 a po chvíli odešel vypínač. Myslím, že někdo výše měl podobný problém. Vypínač (kombi s regulátorem) jsem měl dokonce rozebraný. Tím jsem nákup značky Ferm uzavřel. Tato součást je silně poddimenzována a "kontaktíky" uvnitř nemají na nářadí - potažmo brusce co dělat. Než jsem posehnal nový, regulaci jsem proklemoval, čímž jsem u přístroje snížil pravděpodobnost poruchy o 2 řády. Samozřejmě za cenu nemožnosti přidávat otáčky. Měl jsem možnost vidět rozebrané nářadí Narex (modré), nářadí DeWalt. Pokud porovnám třeba robustní regulátor u DeWaltu a tento u Fermu, No Comment. Ano, porovnávám kategorii určenou pro práci (tzv. profi) a kategorii určenou nikoli pro kutily, ale pouze pro vystavení ve vitríně (bohužel chybně označovanou hobby). Jednoznačný názor ode mne: "nejsem tak bohatý, abych kupoval hobby".


Jméno:igor
Předmět: zkúsenosť

len malý dotaz...naša FERM vydržala cca 15r ...115mm,vymena uhlikov, a kabel som prepalil zvarackou...no koment


Jméno:Martin
Předmět: FERM EBF-230/2000

Dobrý den,

úhlová bruska průměr 230, za rok používání uřezala cca. 8 zahradních obrubníků, 3 bězné metry cetrisu síly 5 cm a asi 8-10 trubek napříč. Po 3-tí výměně kotouče se ulomila aretace vřetene.

Vyjádření záručního servisu - ulomená aretace vřetene. Cena oparavy 70% ceny zařízení. Reklamace zamítnuta.

Vzhledem k tomu, že se k zařízením chovám více než slušně nestačím se divit.

Byla to první zkušenost s větším, levnějším nářadím. Když přihlédnu k tomu, jak moc jsem trápil 125 flexu od Narexu a stále bez potíží, nemá cenu kupovat levné nářadí. Nečakat zázraky. Spíše si přišetřit a pokoupit byť loňský model ověřené značky.


Jméno:Mikro
Předmět: elektro naradie

Tiez som si kupil funkcnu napodobeninu naozajstnej flexy 125 mm s napisom FERM za 900 korun a po spokojnom pouzivani o tyzden aj funkcnu napodobeninu rucnej kotucovej pily za 2500 korun s napisom FERM. Flexa vzapati odisla (chyba rotora - vymena 1000 korun, nastastie v zaruke). Po oprave (trvala vyse mesiaca) a dalsom nepouzivani na polici v garazi vydrzala az do konca zaruky - 3 roky. Mesiac pred skoncenim zaruky som ju zase zrovna potreboval - po zapnuti sa iba zadymilo - a nic. Opatovna reklamacia (zase mesiac) ma presvedcila ze je cas kupit si ozajstnu vec, nie hrackarsku pre male deti. Odvtedy mam flexu Makitu. Tu napodobeninu rucnej kotucovej pily s napisom FERM som obcas pouzil, avsak material pily (zuby) nic moc. Rez nie je dobry, pila je tupa, na oske ju hadze, takze nemoznost rovneho rezu. Tiez sa chystam, ze si kupim naozajstnu, ktora bola navrhnuta a vyrobena na presne a dlhodobejsie rezanie.
Dalsim omylom bola funkcna napodobenina priklepovej vrtacky z Hypermarketu za 300 korun. S kvalitnymi (ozajstnymi, nie cinskymi hrackami) vrtakmi zatial na obcasne pouzivanie staci, priklep nepouzivam. Som s nou spokojny, pretoze mi setri financne prostriedky, za ktore by som v pripade znackovej vrtacky musel kupovat velke vrtaky do dreva. Oska a hlavicka maju totiz taky rozkmit, ze 5mm vrtak v pohode staci na planovanu 10mm dieru. A velke vrtaky su take drahe....
Po skusenostiach s touto spominanou "svatou" trojicou si uz funkcnu napodobeninu "cohokolvek" nikdy nekupim.


Jméno:Karlos
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: LEVNÉ NÁŘADÍ

NABÍZÍM LEVNÉ KVALITNÍ NÁŘADÍ I JINÉ VĚCI NA
PRODEJ NA BAZOS.CZ V ZÁLOŽCE MOJE INZERÁTY
ZADEJTE MAIL CARLOS.RIVELINI@GMAIL.COM NA CENĚ
SE DOHODNEME :-)


Jméno:Honza Z.
Předmět: Nářadí značky FERM

Nedám dopustit na nářadí Bosch. Dobrý poměr kvality
a ceny. Zatím jsem neměl žádný větší problém a
hlavně, když se něco náhodou vyskytne, tak je k
dispozici servis.
(http://www.boschtools.cz/produkty/elektricke-
naradi.html)


Jméno:Apolo
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: FERM

Dobrý den.Čtu tady,jak je každý nespokojený s FERM
nářadím.Ale to není jen FERM,šunty které koupíte
jako hobby,nestojí za nic.Například levné hobby
značky Proma 300 a další a další.Za prvé jsou
předražené o 300% a za druhé se hodí tak na
soustružení dřeva,ne kovu.Do 50000 Kč nekoupíte
nic pořádného na kov,co se týká soustruhů.Ale než
za 50 000 Kč tyhle šunty,tak raději na Bazoši,kdo
má garáž,nebo rodinný domek,tak zakoupit kovo
soustruh za 35 000 Kč od Tosky Trenčín a podobné.I
s těmito třeba již 30 let běhajícími soustruhy si
tyhle z Číny ani neprdnou.A to mají všechny
ukazatele mnohonásobně lepší.Nakonec.Co by jste
chtěli za 15,nebo 25 000 Kč.To jsou opravdu
šunty.Suporty drhnou,nejsou kalené,ani
broušené,motor 350W,převodové kolečka z umělé
hmoty,tak co to je za mašinu s kolečky z plastu?
ŠUNT!!!!!.A tak je to se vším levným z Číny.A je
jedno,kdo to pod jakou značkou prodává.Někdo to
pojmenuje Proma 300,jiný Gude 300,třetí
podobně,ale pořád je to jeden a ten samý šunt.Jen
má jinou barvu.


Jméno:Apolo
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: FERM

Dobrý den.Čtu tady,jak je každý nespokojený s FERM
nářadím.Ale to není jen FERM,šunty které koupíte
jako hobby,nestojí za nic.Například levné hobby
značky Proma 300 a další a další.Za prvé jsou
předražené o 300% a za druhé se hodí tak na
soustružení dřeva,ne kovu.Do 50000 Kč nekoupíte
nic pořádného na kov,co se týká soustruhů.Ale než
za 50 000 Kč tyhle šunty,tak raději na Bazoši,kdo
má garáž,nebo rodinný domek,tak zakoupit kovo
soustruh za 35 000 Kč od Tosky Trenčín a podobné.I
s těmito třeba již 30 let běhajícími soustruhy si
tyhle z Číny ani neprdnou.A to mají všechny
ukazatele mnohonásobně lepší.Nakonec.Co by jste
chtěli za 15,nebo 25 000 Kč.To jsou opravdu
šunty.Suporty drhnou,nejsou kalené,ani
broušené,motor 350W,převodové kolečka z umělé
hmoty,tak co to je za mašinu s kolečky z plastu?
ŠUNT!!!!!.A tak je to se vším levným z Číny.A je
jedno,kdo to pod jakou značkou prodává.Někdo to
pojmenuje Proma 300,jiný Gude 300,třetí
podobně,ale pořád je to jeden a ten samý šunt.Jen
má jinou barvu.


Jméno:Marie Prkená
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Proč kupovat nářadí?

Proč si kupovat nářadí? Já si ho půjčuji tady
http://www.proplast.cz/pujcovna/ a pak je mi
jedno, jestli je kvalitní nadávat, že jsem koupila
zmetek. Tak si práci udělám, vrátím zpět firmě a
mám klid.


Jméno:Michal
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Nářadí značky FERM

Dobrý den, jsem překvapený kolik záporných
hodnocení na tuto značku máte. Já jsem si
koupil úhlovou brusku 115, která mi byla
doporučena. Můj tchán a nyní i bratr si již
taky od Fermu nářadí koupili a zatím nemá nikdo
z nás jediný problém a můžeme doporučit
ostatním. Upřednostnil jsem FERM před Makitou
samozřejmě kvůli ceně. A jelikož je tu spousta
negativních recenzí, chtěl jsem přidat kladný
názor, aby se ostatní nebáli. Jelikož je
většina recenzí starších, a poslední
aktuálnější jsou kladné, bych mohl usoudit, že
FERM se zlepšuje. Koupil jsem na
http://shop.toolscomp.cz/ kde jsem zjistil, že
mají přímo značkový servis tudíž žádné složité
posílání.


Jméno:T.R.
Předmět: házivost sklíčidla DeWalt

reaguji na přízpěvek, že jsem zakoupil Aku vrtačku s příklepem DeWalt DC 725 a nečekal jsem že bude házet tak moc. Zklamání byl záruční servis, kde prohlásili že to je v toleranci. (ta je +- 0,5 mm) To ale není, je to cca1mm jak se domnívám ale nemám tytéž nástroje jako oni. Každopádně moje stará nejlacinější noname vrtačka ze supermarketu je skoro souosá a neháže zdaleka tolik, ba skoro vůbec. Takže zklámání (zvláště když se onen kus honosí ještě dokonce Made in Czech republic).
Vrátím ten kus a asi koupím nakonec něco jiného.


Jméno:saya
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: FERM vrtacka FDPD 710

tak taky prispeji, pred 4 roky jsem pri
rekonstrukci bytu potreboval nejakou vrtacku,
hlavne na sroubovani vrutu. Bohuzel po tom, co
se odporoucelo kladivo, kterym jsme michal
lepidlo a stuk, tak ho zastoupila tato mala
vrtacka a ze dostala zahul :). Pri michani 25kg
stuku se z ni vzdycky zakourilo, ale i tak
pracovala dal. po dokonceni rekonstrukce byla
bezne pouzivana na vrtani a sroubovani, otec
vrtal nejakou traverzu, t mu spadla a preseknul
kabel, nebo s ni rozmichaval zradlo pro slepice
:). Po par letech jsem potreboval opet michat
lepidlo a po dvou kyblech jiskreni uhliku,
zkusil jsme je otocit, ale jiskrni pokracovalo,
vinuti ztmavle, stator se hreje jeko krava,
takze je nekde zkrat. Myslim, ze za 1000 kc
toho opravdu vydrzela hodne. Bohuzel previnout
to asi nema ekonomicky smysl a najit novy
stator se mi nedari, napriklad u Eihellu to
neni problem...


Jméno:majklik
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Milwaukee

Elektrické nářadí je na ústupu, čím dál více se prosazuje aku nářadí, aku vrtačky s příklepem, aku kladiva sds plus , aku pily atd. Preferuji značku Milwaukee (USA) profi v Hoby je slušný Ryobi
-bez uhlíkový motor - nežere energii
- baterie až 5Ah
-veliký kroutící moment
-výborné držení stroje
Nakoupil jsem na www.naradi-milwaukee.cz a neco na www.akcni-naradi.cz


Jméno:Jakub Boháč
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Ruční nářadí

S nářadím Ferm zatím nemám žádnou zkušenost, ale
nedávno jsem si pořídil pár serepetiček na chalupu
od značky topkraft a zatím je vše v pořádku, můžu
ho doporučit.


Jméno:Marťas
Předmět: BOSH

Zdravím, se značkou FERM nemám téměř žádné zkušenosti
a upřímně jsem se zatím ani nesetkal s nikým, kdo by
toto nářadí používal. Já osobně pracuji jen s
prověřenými značkami s tradicí, proto je jednou z
mých oblíbených právě BOSH. Obvykle a nejraději
nakupuji tady: https://www.jadal.cz/ -
nejspolehlivější eshop na kterém jsem kdy nakupoval.


Jméno:Pavel
Předmět: Bruska

Koupil jsem dvoukotoučovou brusku Ferm a po
spuštění vibruje tak že mi lítá vercajk po celým
stole.Vrátil jsem ji a Ferm už nechci vidět :-)


Jméno:LukášD1
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: ynaradi.cz

Od Ferm jsem dřív nářadí brával, kvalita docela ujde, ale dostal jsem od známého doporučení na https://www.ynaradi.cz/, sice je o něco dražší než Ferm, ale kvalita o několik stupňů větší. Za sebe doporučuju.


Reaguj >>


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038