Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůKomentáře ke článku
"Jak zhotovit plovoucí podlahu?"


Jméno:marta
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: jak zhotovit plovoucí podlahu

To je tedy opravdu rada za všechny peníze. Vždyť pan Jaroš si to chtěl položit sám. Co se týká renomované firmy, ta mi pokládala podlahu pouze jednou. Tak fušerskou práci neodvede ani laik.
Další podlahu si budeme dělat také sami.


Jméno:Kodl23
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: PODLAHA

Pokud budete sledovat pořady typu Receptář - Přemek Podlaha tak nikdy nebudete mít nic doma kvalitně provedeno. Prostě Fušer.
Na takové práce nemáte, pokud přesto začnete výsledek CHACHACHA, škoda peněz a času. Pokud uvažující člověk umí počítat tak ví, že takové práce se neoplatí. DPH 22% nebo 5%.


Jméno:Marw
Předmět: Ty ji teda odborník...

Tomu jestli říkáš odborná rada, tak máš alespoň Harvard. Větší blbost jsem dlouho nečetl.
Ten pán, který Tě odbornýý servere žádá o radu to ví i bez Tebe. Položí odborná firma ....
Asi někdo brzy položí Tebe za takové "kvalifikované rady".
Marw


Jméno:Vašek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: kvalita těchto stránek

Tyto stránky mě velmi zklamali myslel jsem si , že zde najdu rady jak co udělat sám a přitom zde pouze rádoby odborníci radí jak se máte obrátit na odbornou firmu.Už jen chybí adresa jediného nejlepšího odborníka ve střední Evropě.A odpovědi typu ten kdo si to udělá svépomocí to udělá blbě a hnusně je hovadina většinu věcí v bytě si dělám sám právě po zkušenostech s odbornými firmami a zatím je VŠE kvalitněji provedené než od nich.Tady už mě nikdo neuvidí.


Jméno:Tomáš Pokorný
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: i tento server asi opraví odborná firma...

Našel jsem si server abych si doplnil znalosti o plovoucích podlahách a nalezl jsem právě tyto krátké články které mě neuspokojili. Škoda že je tomu tak. Ale to vše napraví odborná firma, ne?


Jméno:Tomáš Pokorný
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: na plovoucí podlahu asi takto...

betonovou podlahu vyrovnat. samonivelizační stšrkou nebo cementovou stěrkou. Pokud jsou na celé podlaze rozdíly asi 2 cm, tak to neva.
Na takto připravenou bet. podlahu položit Miralon (pěnová podložka o síle 2 nebo 3 mm, zateplí, odhluční, podlaha tak při vhůzi neklape a vyrovná ještě malé nerovnosti asi 1mm) Plovoucí podlaha by měla být aklimatizovaná, tzn asi den jí nechat v místnosti kde bude ležet rozbalenou, bude pak méně pracovat po montáži.
Montáž: musí zůstat asi 1cm mezery od zdi, aby podlaha mohla být plovoucí. První lamelu srovnat podle delší strany místnosti ale s ohledem k místnosti, v případě že je zeď nesnesitelně křivá tak vybetonovat. První rovná řada je důležitá, podle ní se budou rovna i ostatní lamely. K udržení podlahy od zdi (při montáži) slouží distanční klínky ((dají se koupit v sadě i s dřívkem pro stloukání nelepených podlah)). Myslím že by se první lamely měly dát ke zdi perem, ne drážkou, do té se pak bude přes dřivko tlouci. Až dojdeme s jendou řadou ke zdi, vyměříme a nrmálně uřízneme, žádné přesné řezání, vše schová lišta. K sobě sew dávájí pouze lamely z jedné strany pero a z druhé drážka. to co uřízmeme jde pouze ke zdi. Tak postupujeme až do konce. Poslední lamely nemůžeme tlouci napřímo a tak použijeme železo, které nám to umožní (každý si představí jak asi vypadá, dá se i koupit). A je to, zalištujeme a pustíme na ní manželku aby uklidila bordel a podlahu ošetřila přípravkem na podlahy, neředěným, dále pak už jen ředěným asi 5% roztokem. Podlaha se stírá pouze vlhkým hadrem. Pokud na ní něco vyteče tak okamžitě setřít. Lepená podlaha se pokládá stejně až na rozdíl od stloukání lamel k sobě se do drážky nanáší lepidlo a jednotlivé lamely se stahují pásy až do doby zaschnutí lepidla (asi 30min až hodina, opravdu nevím) poslední pruh se lepí s pásy a opět se železem. Zalištujeme a hotovo, teď by měla podlaha asi den opravdu utvrdnout takže nešlapat! Existuje ještě systém lepené podlahy která má už v peru lepidlo, to pero se pak už jen navhlčí a lepí se dál. Dále ještě existuje systém ocelových sponek které zespodu podlahu drži, myslím že jde o podlahy CCS.
Nelepená podlaha vydrží ale když je opravdu hodně namáhaná tak i ta se dá lepit.
Odolnost povrchu jsem našel tady na tom serveru ohledně otáček. Ohledně indexu 21,22,23,31,32,33
jsem nenašel nic ale mnepátral jsem a tak uvádím: 21 pro doma a na místa kam nechodíte, 22 domů na místo kde jste občas, ložnice atp. 23 na chodby, obývák, haly atp, 31 slabě zatížené prům. objekty jako je třeba místnost pro pochvaly zam. a zvyšování jejich platů, 32 středně zat. prům. prostory jako je kancelář a 33 haly atp.
Snad jsem tím alespoň něco řekl, kdyby bylo něco špatně tak se rád poučím...


Jméno:Tomáš Pokorný
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: na plovoucí podlahu asi takto... II.

rozdíl 2cm je moc, maximální nerovnosti by měly být pouze takové, jaké dokáže vyrovnat podkladová folie, U Miralonu 3mm asi 1mm, více opravdu nevyrovná. Jinak zbývá samonivelizační stěrka. Betonová podlaha musí být naprosti vyzrálá, (suchá) na mokrou v žádném případě.
A Až bube plovoucí podlaha hotovám tak nezapomenou t na nábýtek zespodu na nožičky nalepit filc aby jste si podlahu hned nepoškrábaly posunováním židlí zřeba v jídelně. Psí nehty jí neublíží (ověřeno Zlatým retr. asi 40 kg) ale záleží jak kvalitní si koupíte (kolik otáček 2000 až 15000 nebo jaký index 21 až 31)
U laminátové podlahy jde o složení shora. Laminát, papír s dezénem dřeva, dřevotřísková lamela (deska), a ochranná vrstva aby se lamela nezrkoutila při vlhkosti atp. podle toho jak je lamela/podlaha kvalitní tak je silná i vrstva laminátu a někdy jsou i dvě.
Lepené podlahy se lepí lepidlem se standardem D3, lepidlo by se měla nanést ze shora na pero a zespodu na drážku a po zasunutí lame k do sebe by mělo trochu vytéct, poté ihned setřit vlhkým hadříkem, jinak to půjde těžko. Stahovat po třech průzích a hodinu nehcat zaschnout. Ož bude celá podlaha ležet tak ji otřít octem, odstraní se tak zbytky lepidla. Pak den nepoužívat a hurá bydlet!


Jméno:Jenda
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Podklad

Chci se zeptat co s podkladem, když mám v paneláku zabetonovaný lino. Můžu lít stěrku na něj? Musím ho nějak odpreparovat? Díky.


Jméno:Ivo
Předmět: podklad

To by mne také zajímalo. Máme v paneláku linoleum, a chtělibychom tam položit jenom izolaci a plovoucí podlahu...


Jméno:Martin
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Lino v paneláku

Když jsem loni dělal v panelákovém bytě plovoucí podlahy tak jsem lino strhal. Jde to velmi obtížně. Osvědčilo se mi nařezání lina na pásy o šířce asi půl metru. Potom se dá konec pásu uchopit do hasáku nebo jiných kleští a strhnout ho. Co se týká nerovností podlahy, tak se na Mirelon nedá spoléhat. Norma stanovuje maximální rozdíl v rovinnosti podlahy na 2 mm na vzdálenost 2 m. Větší rozdíly se musejí vyrovnat samonivelační stěrkou. Použil jsem Knauf BP-5, zpracoval podle návodu a výsledek byl dobrý. Dělal jsem to poprvé.


Jméno:Jirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Plovoucí podlaha

Je to přesně tak jak popsal pan Pokorný. Pokud mohu doporučit určitě preferuji podlahy na zakliknutí než lepenou, ušetří Vám to spoustu práce a čekání, jinak asi nejdůležitější je příprava podkladu, takže v paneláku bych asi opravdu strhal lino a vyrovnal stěrkovací hmotou, jinak samotné položení je už pro normálně manuálního člověka hračka. Vezměte v úvahu, že u firem dělají taky jenom lidi a pokud nevíte jak dělají je Vám celá firma, která se chlubí položením podlahy a vysledek nestojí za ni¨c na houby. Jinak co se týče krycích lišet, osvědčilo se mi nechat si je udělat u truhláře normálně dřevěné a namořit je do barvy podlahy, vzít odřežek s sebou k truhláři a on Vám je vhodným mořidlem namoří.Je to levnější než kupovat v obchodě.


Jméno:Martin
Předmět: Jak polozit plovouci podlahu mezi futry?

Mam jeden dotaz. Chci si podlahu polozit sam a to ve dvou pokojich, kde neni mezi futry prah. Jak se pokladaji lamely mezi futry? diky za radu.


Jméno:Julius Rácz
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: několik poznámek

1. K výkladu p. Pokorného (tomas.pokorny@razdva.cz)nemám námitek, ale v jeho návodu na montáž se nachází jedna nepříliš dobrá rada. Jde o způsob položení lamel - NELZE POKLÁDAT PEREM KE ZDI!!!, a to z prostého důvodu. Budete-li pokládat perem ke zdi a doklepávat špalíkem ze strany, kde se nachází drážka, může se stát, že se "uklepnete" a pak můžete naštíplou lamelu vyhodit. Pokud ale doklepáváte "do pera", stane se maximálně to, že kousek pera poškodíte - při položení další řady tento nedostatek zmizí a je vymalováno. Takže pokládat DRÁŽKOU KE ZDI!!!

2. Mám také několik poznámek k trhání lina. Nevím, jaké lino trhal p. Martin (martinjerabek@tiscali.cz) - pravdepodobně obyčejné, bez spodní textilní vrstvy, protože jinak by těžko odtrhnul půl metru široké pásy. Ledaže by byl nadstandardně fyzicky zdatný. Pro člověka s konfekční postavou je dostačující šířka nařezaných pásů cca 20 cm a i tak to nebude žádná legrace (samozřejmě v případě, že lino je precizně přilepené k betonu)

3. Pokud chce p. Martin (bez e-mailu) pokládat podlahu "mezi futry", osobně bych zvážil, jaká celková šíře podlahy tím vznikne - je nutno porovnat maximální šířku podle doporučení výrobce. V případě, že bude šířka v normě, neměl by být problém s položením - v požadovaném místě budete muset lamelu po odměření nařezat tak, aby na stranách do místností (v prostoru dveřního rámu) měla vůli "cca 3mm + šířka pera". Pak by měla jít mírně zešikma zasunout do předešlé řady lamel. Pokud celková šíře podlahy přesáhne doporučený limit, volil bych vytvoření pevně zakotveného prahu (třeba i ve výšce podlahy).


Jméno:universal
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: lino

..lino jsem serval velmi lehce (rukama), asi nebylo dobre prilepene...podlahu mam rovnou, akorat jsem trochu oskrabal zbytky lepidla a dal parotesnou zabranu (pouzil jsem kus zakryvaci plachty na malovani cca 16 kc) na to Miranol, který se musi slepit izolepou v jeden celek. Podlaha se ma zacinat od leveho rohu (muzete si vybrat jaky smer ma mit podlaha), opravdu se vyplati pouzivat klinky a pozor na velke mezery od zdi, muze se stat, ze je lista potom neschova a budete mit skviru mezi podlahou a listou( staci tak 1- 1,5cm). Laminat jsem rezal pilou rucne (uf) a vyplati se to (prodavaji dokonce od SANDVIKU specialni pilu na lamino !!) pak uz jen staci velice presne rezat okolo topeni zasuvek a jinych vycnelku - doporucuji si udelat papirovou sablonu, ja jsem to vymeroval metrem a musim rici, ze uspesne....jo a listy jsem lepil strasnym smradem neco jako neoprenovy lepidlo (drzi to jak pribity)...podlaha je super (zn. PARADOR) a v panelaku to zvladnete sami.


Jméno:Jiri Tlusty
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Pokladani na lino

Dobrý den,
má někdo zkušenost s položením plovoucí podlahy v paneláku přímo na lino? Je dobře přilepené a +/- 2mm rovné. Je nutné v této situaci pokládat parotěsnou zábranu?
Díky
Jirka


Jméno:Jagu
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: lino a tak

Osobne jsem lino serval misto slo hodne spatne po kouskach cca. 5 cm misty po metrech.
V prodejne kde jsem koupil podlahu rikali ze lze polozit i na lino pokud je dobre prilepene a rovne a pak muzete vynechat i parozabranu - dokonce je to lepsi protoze lino samo osobe slouzi jako dalsi "krocejovka". Bohuzel to nebyl muj pripad protoze v linu byly nerovnosti = strhal jsem, vylil sterkou (SHOMBURG ASO-NM15) prekryl igelitem. miralon atd. Mam vybornou zkusenost s klikaci podlahou. Povedlo se mi ji s trochou vymerovani polozit skrz futra. Pri vyrovnavani podlahy nebo rozmysleni zda trhat lino myslete na to, ze i kdyz je podlaha ve 2 metrech rovna, mohou Vam problemy zpusobit i dulky nebo vlnky v linu nebo podlaze o velikosti treba 10x 10 cm a hlouky prez 2 mm - podlaha se pak bude v techto mistech houpat a vrzat.
Delal jsem to poprve, pred pokladkou jsem prosel OBI Hornbach apod. a sezbirasl jejich pracovní návody, ktere jsou zdarma (doporucuji) a nemel jsem problem, dokonce Vam i pujci sadu na pokladku (OBI Sterboholy) ale v sade neni pila a pokud se vam pokladka protahne na vic nez 1-2 dny (spechat se nevyplaci) je levnejsi si za par korun koupit vlastni sadu.


Jméno:Jagu
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Jeste jedna rada

Jeste jedna rada vyborny server kde Vam na cokoliv rychle, radi a dobre poradi je www.podlahari.cz, pripadne jak je videt z obsahu pomohou i s reklamaci u "odborne firmy" ktery Vam podlahu zmrsi pred tim nez se ji rozhodnete polozit sami.

Ve dvou lidech (slozeni muz, zena :)) jsme cca. 30 m2 podlahy polozili v nasledujicim harmonogramu:
1. odpoledne (cca. 5 hod) strzeni lina vyliti nivelacky
2. den (cca. 6 hodin) polozeni igelitu miralonu a prvnich 20 m podlahy
3. den (cca. 4 hod) polozeni zbytku uklid vytreni

Nebojte se toho se stredni sikovnosti, velkou chuti a peclivosti je to docela sranda, protoze furt cekate kdy to po.... ono to porad jde a jak vam ta krasna nova plocha vznika po rukama je bezva. A nezapomente na JEDNOU MER A DVAKRAT REZ!!! teda obracene :))


Jméno:Brindza Dusan
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: dobra rada

Kupte si casopis UROB SI SAM Slovensky
cislo 10/2004 kde je navod na kladenie plavajucej podlahy aj celkom dobre rady
CAU


Jméno:Brindza Dusan
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: vzdy perkom ku stene

Pan Pokorny ma v mnohom pravdu, ale perko patri ku stene, aby sa do drazky dalo lepsie zapustat lepidlo. Ved aj prirazacia lata ma preto na ochranu perka vyfrezovanu drazku. Namiesto prirazacej laty mozno použit odrezok s parkety. Radsej odporucam stahovacie pasy.
CAU


Jméno:lapis
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Plovoucí podlaha

Perem ke zdi? Co tak další prkno přiklepávat přes odřezek, nasazený na pero nebo drážku? Tím by se snad nic neodštíplo, alespoň můj tchán stolař to takto dělávál s palubkou.
Proč odstraňovat lino v panelácích? Dveře se dají přiříznout. Ušetřím práci a parotěsnou zábranu. Tu stejně nepotřebuji, když pode mnou je prostor o stejné teplotě.
lapis


Jméno:Jachym
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Podklad prkenná podlaha

Můžu plovoucí podlahu umístit na podklad zbity z prken ?

Dik


Jméno:živnostník
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: podlaha

Jsem podlahář a dělám podlahy 20 let. Plovoucí podlahu pokládam každý dne. Takže si dovolím říct že mám dosti zkušeností.
Svoji práci provádím na 130%. Každý zýkazník je spokojen s mojí prací a za posledních 10 let jsem nemně ani jenu reklamaci.
Ale to co zde čtu za hovadiny typu : jednoduché, stěrka to zvládne každý !!!!!!!!!! a jak rychle každý lajk položit podlahu tak to se nestačím žasnout. Moje rada je: jenom magor který neumí počítat si bude pokládat pl. podlahu sám. Kdo má aspoň 7 tříd tak jistě zvládne na kalkulačte spočítat co je pro mne výhodné. Rozdíl v DPH je jasný 19% a 5% . Pokud nesáhnu na práci a budu provádět jen kontrolu a zaplatím stejně nebo ještě méně než když si to udělám sám tak není co řešit. A kvalita pokud dělám něco prvně a jsem naprostý lajk tak nemohu konkurovat člověku který pokládá podlahu každý den.

Fušeši budou fušovat a práci budou hodnotit vždy jako super práci. Kdyby se na to podíval profík tak se zhrozí.

A radit fušerům ? nikdy !!!!!!!!!!!!

Každý má dělat jen to co umí a pokud na to nemáš tak makej a kup si kvalitu.


Jméno:Jova
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Podlaha

Jaký je pracovní a technický postup při pokládání prkenné - palubkové podlahy na beton. Je možné prkna lepit?


Jméno:mary
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: jagu@atlas.cz

jagu..co je to ta nivelacka?jde o slang,nebo to ma nejaky odborny nazev?slysela jsem o nejake vylevaci hmote,co se sama nejak prizpusobi a utvori rovny podklad,ale nevim co mam chtit,pri koupi,prosim porad,nazev...nebo nekdo kdo z vas,co se tu octnete..dekuji mary


Jméno:lapis
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Vzkaz živnostníkoví

Pane, poněkud jste se spletl. Toto je server, kde si radí navzájem ti, co si věci opravují a zhotovují sami, např. z toho důvodu, že profík může být zároveň tipařem pro bytové zloděje.
Ale radu Vám dám: Inzerci slouží úplně jiné rubriky.
Přeji Vám hodně práce bez reklamace.


Jméno:Josef Hula
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoucí podlaha v paneláku

Sám jsem si ji pokládal a zde jsou mé postřehy:
1. nepodcenit vyrovnání. bylo mi líto kupovat další pitel nivelační stěrky a tak mám na podlaze bouli a jednotlivá "prkna" se rozestupují.
2. doporučuji si koupit stahovací pásy, atd. ušetří práci (prodávají to v sadě tak asi za 800,- v každém hobby marketu
3. bacha na mezery u stěn, já je udělal moc velké a pak je problém to hezky zalištovat

a jinak tomu "chytrákovi" profesionálovi:
pokud pokládáte podlahu za 300,- Kč tak rozdíl DPH dělá 42,- na m2...
A navíc je mi příjemné, že jsem se zase něco naučil.

Co se týče lina, myslím že pokud je lino rovné, lze ho nechat dát přes něj pouze izolepou slepený miralon.

JH


Jméno:DDD
Předmět: pravda

Mate pravdu,
keby som chela na to firmu,tak nehladam po internete navod.Je mi to jedno ako to daju dohromady,akurat sa zhrozim ked mi to odj........u


Jméno:Richard
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Položení plovoucí podlahy v paneláku

Je to pro člověka moc fajn ,když si může přečíst rady a názory lidí s obdobnými problémy.Nechápu toho profes.podlaháře co se čílí!?Viděl jsem co udělali za svinstvo sousedce tkz.profesionálové! Musíte u nich(těch prof.) být,hlídat každý detail.Pocákaj zeď když míchaj nivelačku.Průměrně řemesl. zdatný člověk to zvládne.Já jsem sochař a restaurátor a jsem rád když můžu lidem poradit a pomohl jsem častokrát.Rozhodně doporučuju to lino strhnout!U nás bylo na asfalt(naštěstí jenom místy)musíte zkusit odrhnout(šlo to starou sekyrkou).Doporučuji odstranit pečlivě prach z betonu a před tou nivelačkou natřít penetraci (to je trocha Sokratu maj ho v OBI,ve stavebninách , řekněme 1dc na 3-4 litry),stačí
chvilku před aplikací té nivelačky.Sláva ,budete mít perfektní rovný podklad!Ňivelačku míchat vrtačka+ mích.vrtule.Nivel.je třeba po podlaze "rozhrnout"trochu jí pomoct a na to maj v OBI takový koště speciálně na to.Ta nivelačka musí fakt dobře proschnout,na to bacha!Jinak už tu snad všechno podstatný bylo v příspěvcích napsáno, takže Vám všem držím palce!
.


Jméno:ondra
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: malovani...

Kdyz uz jsem u toho pocákání podlahy, myslíte, že je lepší malovat před nebo po položení plovoucí podlahy? :)


Jméno:Hans
Předmět: heh

Podle me to nebyl zadnej zivnostnik ale nejakej nouma co : 1. nema na profi sluzby a za 2. coz je smutnejsi - nechape a neumi to udelat sam podle toho navodu -> vzkaz pro vas Zivnotniku s velkym Z -> bez vasi rady se obejdem:)


Jméno:Stoupa
Předmět: Podlaha v paneláku na lino

Pokud máte štěstí na rovnou podlahu a dobře přilepené lino, není co řešit, pokládejte rovnou. I tak doporučuju podlahu s podložkou - významně sníží hlučnost. Položit zámkovou podlahu je opravdu hračka pro průměrně zručného člověka. Nenechte se zblbnout hysterickým živostníkem.


Jméno:Katka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: ... a co lepidlo?

Slyšela jsem o úspoře peněz se stejným či velmi podobným efektem jako má nivelačka při použití lepidla na na obklady a dlažby např. CT KLEBER. Co vy na to, pánové? Máte někdo zkušenosti? Prosím o rychlou reakci.


Jméno:Krystof Tuma
Předmět: Dřevěné klínky ...

Musim rict, ze jsem se toho tady hromadu dozvedel, ale mel bych jeste doplnujici otazku.
1) ty klinky, se u sten nechavaji, nebo se po polozeni cele sire mistnosti vyndavaji? Pokud se vyndavaji, jak se docili toho, ze podlaha nevyklouze (pri pluti) z pod listy? Lista se pribiji hrebikem k podlaze??

2) jak do certa overim tu rovnost podlahy?? polozenim dlouheho prnka?? Chapu, ze v betonu muze byt nerovnost,ale jak to poznam u toho lina?? Budu davat plovouci podlahu do pronajatyho bytu (zamkovou) a chci si ji pak vzit zase s sebou - tedy nechat puvodni lino.

Diky za radu. Mimochodem, na kolik prijde bm takove obyc listy?? (ocenim cenove srovnani hotovky z obchodu a varianty pripavy od truhlare).


Jméno:Jirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: PODLAHARI !

Sice nejsem odbornik na podlahy, ale proc chodit s delem na vrabce. Lino si kazdy taky vetsinou polozi sam a neni na tom nic az tak divneho. Plovoucka vyzaduje peclivosti o neco vice, ale podlahare, ktery chtel za polozeni jedne podlahy 12 tisic sem nakopal do prdele a vyhodil i s jeho 5% procenty DPH.
Samozrejme jsou lidi, kteri jsou nesikovni a bez odbornika se neobejdou, ale pri ty myslim tento server neni....


Jméno:haui1
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Drevene klinky

Drevene klinky nebo jakekoliv jine klinky se po polozeni odstranuji. Ona ta podlaha je sice plovouci, ale necekejte, ze s vami bude plout po pokoji. Tim plovoucim je mineno to, ze se pri zmenach teploty rozsiruje a zuzuje, ze neni pevne svazana s podkladem. Listy se pripevnuji nejlepe ke stene. Ja jsem pouzil na olistovani podlahy listy, ktere se pouzivaji na olistovavani pracovnich desek v kuchynich. Nevypada to spatne ale jsou ale trochu drahe.


Jméno:Honza
Předmět: Dřevěné klínky ...

ahoj, zanech zde email, zaslu ti podrobny popis, jak polozit podlahu

mej se,
H.

Jméno: Krystof Tuma
E-mail adresa:
Předmět: Dřevěné klínky ...
Musim rict, ze jsem se toho tady hromadu dozvedel, ale mel bych jeste doplnujici otazku.
1) ty klinky, se u sten nechavaji, nebo se po polozeni cele sire mistnosti vyndavaji? Pokud se vyndavaji, jak se docili toho, ze podlaha nevyklouze (pri pluti) z pod listy? Lista se pribiji hrebikem k podlaze??

2) jak do certa overim tu rovnost podlahy?? polozenim dlouheho prnka?? Chapu, ze v betonu muze byt nerovnost,ale jak to poznam u toho lina?? Budu davat plovouci podlahu do pronajatyho bytu (zamkovou) a chci si ji pak vzit zase s sebou - tedy nechat puvodni lino.

Diky za radu. Mimochodem, na kolik prijde bm takove obyc listy?? (ocenim cenove srovnani hotovky z obchodu a varianty pripavy od truhlare).


Jméno:Honza
Předmět: plávajúca podlaha

Keď ťa môžem poprosiť, o podrobný popis kladenia p.p mám aj ja. Moja adresa:bucinka@stonline.sk


Jméno:Honza
Předmět: Plavajuca podlaha

Mohol by si prosím ťa poslať ten podrobný návod na kladenie podlahy aj mne, na: www.r.stefka@zoznam.sk Ďakujem.


Jméno:Honza
Předmět: návod na pokládku p.p.

Taky bych se připojil s prosbou o zaslání podrobného návodu na pokládku. Předem Ti moc a moc děkuji. Můj e-mail polacek.mzv@seznam.cz.
Díky Richard


Jméno:Radek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod na pokládku plovoucí podlahy

Mohl bys mi, prosim, poslat ten tvuj navod take?
Diky moc,
Radek


Jméno:Karel
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod

Poslal by mi ho taky prosím někdo??? Moc děkuji....


Jméno:mahon
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: navod

prosim, prosim taky o navod.
Dik


Jméno:Marcela
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: položení plovoučky na lino


S manželem jsme si položili už před několika lety plovoučku v celém bytě sami-3+1.Koupili jsme si tu zaklapávácí a nedám na ni dopustit.Nevím proč bych si měla na to zvát drahého odborníka,když je to tak jenoduché.Lino jsme vůbec nestrhávali a položili dvojtou vrstvou Miralonu.Mám dvě děti a podlaha je stále jako nová.


Jméno:Ota
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod

Prosím poslal by mi taky někdo podrobný návod na položení plovoucí podlahy?
Díky moc.


Jméno:Edit
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod na položení plovoucí podlahy

Mohla bych taky poprosit o návod na položení plovoucí podlahy? Pokud možno podrobný.....
Předem moc díky
Edit


Jméno:Jozef
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod na pokládku plovoucí podlahy

Môžem aj ja poprosiť o návod na položenie plávajúcej podlahy - klik ? Pokiaľ je to možné tak podrobný.....
Vopred ďakujem.
Ak ešte môžem požiadať, veľmi to súri ... zajtra, napozajtra sa chystám pustiť do pokladania podlahy ...
Ešte taká pikoška, známi sa pustili bez zábran do pokladania a položili podlahu na "rigu" s čím môžu počítať ? Aké to môže mať následky? Má vôbec nikto takúto skúsenosť, položiť podlahu na rigu?

Jozef


Jméno:Jiri
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Navod na polozeni plovouci podlahy

Dobry den, navod se stava hitem:-) Mohl bych o nej pozadat take? Predem dekuji


Jméno:Ivana Vítková
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod

Také já bych se ráda připojila se žádostí o návod na položení plovoucí podlahy.
Děkuji předem! Vítková


Jméno:Jirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod

Pokud ten návod někdo máte tak jej prosím přepošlete také na mou adresu a nebo jej umístěte někde na web pro ostatní.. Dííky Jirka


Jméno:Honza
Předmět: Plavajuca podlaha

ked ta mozem poprosit o zaslanie podrobneho popisu polozenia podlahy.Vopred dakujem.adresa je:krutil@gumotex.cz


Jméno:Tego
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: sem s ním :-)

Lidi, nebylo by lepsi ten "podrobny navod" proste vlozit do tyhle diskuse? Odpadly by desitky zadosti o zaslani na tu ci onu adresu.. No a pokud nebylo, tak prosim o zaslani i mne :-)) Diky


Jméno:foxin
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod prosím

prosím taky o zaslání návodu díky


Jméno:Petr
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod

Joj taky bych moooc prosil o ten návod ;o)....
Děkuji


Jméno:Radka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod+parkety

Taky by se mi návod hodil... A mám ještě jeden problém - co s parketami? Asi vytrhat, že? Jak na to? Jak upravit povrch pod parketami? Poraďte, prosím.


Jméno:Koula
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoucka - navod

Zaslete take prosim navod na sestaveni plovouci podlahy. Ceka me to v celem bytu 3+1. Uf Uf. Predem dekuji Koula


Jméno:Jaroslav Borkovec
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: pilka

muzu se zeptat jaka je vhodna pilka na rezani plovoucich podlah ? da se nejaka specialni koupit nebo staci klidne tradicni vsepilka na zelezo ? ;-))


Jméno:Renata Pospíšilová
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod

Dobrý den,

mohla bych prosit taky o zaslání návodu.Čeká nás to o víkendu.
Díky


Jméno:Jan Beran
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: podlaha

Vážení kutilové - stavebníci
dozvěděl jsem se tu docela dost užitečných věcí, nicméně bych si ještě něco potřeboval zjistit.
Chci položit plavačku v místnosti cca 4x4 m.V polovině jedné stěny mám kus dlažby (pod kamna) 90x120 cm.Jak to bude s dilatační spárou kolem té dlažby?Musí tam být?A když ano , čím ji zakrýt?Podobně je to u dveří.Mám tam kovové zárubně.V návodu který je v každém balení lamel se počítá jen s tzv. obložkovými zárubněmi , které se dají podříznout a lamely zasunout pod ně.V mém případě tohle pochopitelně nejde a krycí lišta musí končit na vnější hraně zárubně , takže dilatační spára by byla od hrany zárubně k hraně dveří vidět , což by asi nebylo nejořechovější.Dál už zmizí pod prahem to je v pohodě.
Má s tím někdo zkušenost?Budu rád za každou informaci.


Jméno:Bozena
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Prosba o podrobný návod na pl. podlahu

Dobrý den,
také já se připojuju s prosbou o podrobný návod na položení plovoucí podlahy - klick. Ke všem těm příspěvkům a hlavně k "panu živnostníkovi" chci říct, že i já jsem vsadila na profesionalitu a na položení podlahy jsem si pozvala odbor. firmu. Je to už rok a ještě teď mě bolí u srdce, když se na ni podívám, jak se v ní zvětšují spárky, které by tam správně neměly být vůbec a o zakončovací liště nemluvě! Je mi z toho nanic, a proto jsem se rozhodla, že nyní už se spolehnu raději sama na sebe! Nebudou mě alespoň bolet ty "vyhozené" peníze za tzv. profesionály!
Chtěla bych touto cestou poprosit o zaslání podrobného návodu na položení podlahy na e-mail:
bozenaflachsova@tiscali.cz Děkuji.


Jméno:Mirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoučka

Můžete mi prosím taky poslat ten podrobný návod na položení plovoucí podlahy na e-mail.
Předem děkuji.


Jméno:Klára
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod

Mohla bych taky poprosit o zaslání návodu na položení plovoucí podlahy.... Strašně moc moc moc děkuji


Jméno:hubert
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod

měl bych také zájem o návod na instalaci plovoucí podlahy , lepené díky


Jméno:nada
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovaci podlaha

Moc zajimava internetova stranka,rady ktere presne potrebuji. Muzu taky dostat ten podrobny navod na pokladku plovoucky? nadejes@post.cz


Jméno:mortn
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod

Můžete mi prosím taky někdo poslat ten podrobný návod na položení plovoucí podlahy na e-mail.
Předem děkuji.


Jméno:Roman
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: navod

Chystam sa davat do dvoch miestnosti plavajucu podlahu. Velmi by si mi pomohol, keby si mi poslal navod. Vdaka.


Jméno:Tess
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Plovoucí podlaha

Dobry den, velmi vas prosim o zaslanie podrobneho navodu na polozenie plavajucej podlahy. Je to dost surne, v nedelu sa chystame polozit podlahu a nevieme ako na to, dakujem.
Bolo by mozne poslat navod este dnes, strasne moc dakujem.Tess


Jméno:Lukas Vesely
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Zakonceni podlahy u schodů

Dobry den! Nevi prosim vas nekdo z vas jak je to s ukoncenim plovouci podlahy tam, kde zacinaji schody smerem dolu? U zdi se dava lista, pri prechodu z plovouci podlahy na koberec nebo na dlazbu se dava prechodova lista a jak je to tam kde nam podlaha konci ve vzduchoprazdnu?


Jméno:Daniel
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: tip

Ahoj, snad bude tento tip aspon trochu k uzitku. Pozrite sa na tento odkaz:
http://mojdom.zoznam.sk/cl/10120/75570/Skusite_ju_polozit_


Jméno:LK
Předmět: podlaha

Zdravim vsechny, ackoliv jsem low level programator, v baraku jsem si delal jak stropy elktrinu a odpady , komplet koupelnu, az po plovouci podlahu od te doby co si jedna firma za rozvod topeni cca 50m uctovala 40 tis kc ;-) taxem si to dodelal sam. Ted k plovoucce, koupil jsem novostavbu , ale ve ktere je fsechno udelane fusersky ! Nekteri lidi by meli mit zakazano sahat na takove veci.... Vyrovnal jsem tento beton samonivelacni sterkou, doporucuji michat co nejvetsi mnozstvi , ja mam velky kotlik na 2 x 25 kg + 10litru vody, navod je na kazdem obalu. (je nutne postupvat rychle cca do 20 minut od rozliti) predtim jsem beton napenetroval 2x nater. streku par staci nalit roztahnout vyhladit hladitkem a odvzdusnit valeckem s ostny (stavebniny a obchody jiste poradi) na schnuti je rovnez navod , na dokonale suchem betonu cca 14 a 21 dni pri par milimetrech sterky.Izolaci jsem daval salitec nebo tak nejak protoze mam podlahove topeni. Plovoucka se zamky jde skladat sama a na rezani staci napr primocarka. Listy se muzou lepit chemoprenem nebo na hmodinky.


Jméno:Martin
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod

Zdravím, pokud by jste nevěděli komu jestě poslat ten návod tak jsem dalším v řadě. Děkuji


Jméno:Jarda
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Laminátová podlaha Basic Clic

Je nutné si dát pozor při pokládce podlahy se zámkem Basic Clic: První řada se zde neklade samostaně, ale kladou se současne první DVĚ řady. Hezky je to vyznačené na obrázcích v návodu. Jinak je to paráda - se synem jsme jí v průběhu několika hodin položili a to bez komplikací.


Jméno:Pavel
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod

Prosím, pokud mě někdo může zaslat ten podrobný návod tak předem děkuji.
A ještě, není mě jasné jak položit první dvě řady najednou.


Jméno:Vlada
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod

Asi je to už trapné ,ale také bych chtěl poprosit o tento návod.


Jméno:roman
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod na položení pl.podlahy

Pro všechny , kteří si chtějí položit podlohu svépomocí mám jednoduchou radu. V prodejnách OBI najdete návodové sešitky s podrobným popisem, které se taky můžete stáhnout na jejich internetových stránkách. Místo samotného Mirelonu použijte Mirelon s parozábranou (kdo potřebuje izolaci proti vlhkosti), ušetříte jednu operaci, cena za 20 roli je cca 500 Kč. K dotahování spojů použijte absolutně rovnou lať (já použil asi metr a půl dlouhý hliníkový profil). Práce na položení 37 metrů podlahy ve dvou pokojích ve dvou lidech včetně zalištování (použil jsem podpůrné lišty, na které jsem zakliknul ozdobné)mi trvala cca 12 hodin na zarovnanou podlahu.Podotýkám, že se živým hlavoou a ne rukama. Po porovnání s pokládkou od renomované firmy u mého souseda jsem vyšel jako vítěz, protože slávná pokládka od profesionálů dopadla katastrofálně a suma 150 Kč za metr položené podlahy byla více než nadsazená.
Takže, kdo má chuť a nemá olšové ruce , zvládne tuto práci bez větších problémů.Jedna rada na závěr: "nekupujte velmi levnou podlahu v akci", tyto podlahy se štípou a z pokládky se stane noční můra. Kvalitní podlahy pořídíte cca od 300 Kč nahoru. Mnoho štěstí v další práci.


Jméno:milka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: podrobný návod na pokládku plovoučky

Může mi prosím někdo také zaslat ten podrobný návod na plovoučku?
Děkuju
M.


Jméno:Radek Muťka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod na pokládku

Také bych o zaslání návodu na položení plovoucí podlahy.... předem děkuji


Jméno:Rosta
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Lidičky pozor !

Pozor všem kdo má zájem o dobré rady, a dobre provedenou práci. Zde na stránkách se promenáduje člověk (nodl23, li-ka, atd) udílí všem "dobře" míněné rady proč si vzít odborníka že se ušetří a je to dobře provedeno. Tak jsem si pozval firmu LI-KA s Prosenic, vyhlášené podlaháře - mnohaleté zkušenosti atd. A řeknu vám HRŮZA, takovydle fušery svět neviděl, plná huba keců, ale podlahu jsem si nakonec musel dodělat a opravit po nich sám. Takže lidi pozor! nejhorší je srážka z takovýmdle blbcem - stojí vás to mnoho peněz!


Jméno:Zuzanka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Jak položit pl. podlahu?

Můžu také poprosit o podrobný návod, jak položit plovoucí
podlahu typu clik. Děkuji Zuzka


Jméno: MaKa
Předmět: Plovoučka na prkenou podlahu

Přeji dobrý den? Nemáte někdo zkušenosti s položením podlahy na starou prkenou podlahu? Chystám se taky sám položit si podlahu v kuchyni o malé rozloze 9 m2. Stávající podlaha je prkenná, na ní je položená papírová vrstva a na ní pak tvrdé lino. To je ale bohužel pokroucené. Možná, že když odendám kovové pásky, kterými je to lino spojené, tak si sedne. Ale moc tomu nevěřím.

Co se týče podlah. firem:
pozval jsem jednu firmu, aby mi to okoukla (myslel jsem si, že bude potřeba podlahu srovnat, prkna jsou někde malinko vypouklá). Říkali, že by to tak nechali a abych to položil na to lino - křivá prkna nebudou tolik působit a prý ušetřím dost za jejich práci)

U druhé firmy jsem podlahu vybíral. Velice ochotní. Cena za pokládku 130 m2. Ale pán mi rovnou řekl, jestli si to nechci zkusit sám, že to není tak hrozný,dá mi pár užitečných rad a ušetřím. A o to tady jde asi každému, ne?

Vědět, jak na to, nebýt nemehlo, mít chuť a nebát se. Oni to jsou taky jen lidi a kolik z nich má vystudovaný obor podlahářství?


Jméno:Jirinka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Hobra???

Chceme take pokladat pl. podlahu a jako podklad jsme zvolili HOBRU 8 mm.Jen jsme nikde nezjistili jak se poklada.Zelenou stranou dolu nebo nahoru?Dekuji za odpoved na email sestrajirinka@email.cz


Jméno:chraska vlastimil
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoucí podlaha a topení

lze pložit plvoucí podlahu do místnosti kde je podlahové topení? nebudou veliké ztráty?děkuji.


Jméno:hUra
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: jak na lino + navod

Na pokladku se chystam sam, nechal jsem si odbornou firmou akorat srovnat podlahu, jelikoz mi i delali obklad sadrokartonem a sterkovani zdi. Na moji firmu si stezovat nemuzu (tzn urcite se najdou i kvalitni podlahari).
Jinak strhani lina nebyl problem, problem byl se strhanim korku, ten byl fakt kvalitne lepenej, ale ja na nej vyzral a za chvili bylo hotovo. Pouzil takovy to skrbatko na led z chodniku kdyz je zima. Fakt pohoda mate rukojet a jedete jak s hrablem. Jde to napohodu, myslim ze pri narezani lina to pujde stejne dobre i kdyz je kvalitne lepeno.

Jinak navod z OBI mi prijde docela fajn. Kouknete na http://www.vidia-design.cz/obisesitky/07/


Jméno:Michal
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod na plov.podlahy

Prosím taky o zaslání návodu jak správně a úspěšně položit plovoucí podlahu! Díky


Jméno:Václav Benda
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: podrobný návod na pokládku plovoučky


Může mi prosím někdo také zaslat ten podrobný návod na plovoučku?
Děkuju.


Jméno:Marcela
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Prosím o návod

Můžete mi prosím taky někdo poslat ten podrobný návod na položení plovoucí podlahy na e-mail.
Předem děkuji.
Jěště prosím o radu, jak změříme nerovnosti podlahy od středu, existuje na to nějaká vychytávka??


Jméno:Radek Lux
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Podlaha

Dobrý den, potřeboval bych návod, jak položit plovoucí podlahu. Od A po Z. Nemám finance na to, abch si ji nechal položit od firmy. Pro Vás prosím, o zaslání podrobného návodu na můj email. Děkuji za kladné vyřízení


Jméno:petr
Předmět: stránky s návodem

zkuste stránky Ikea kde je jednoduchá a obsáhlá animace pokládání podlah


Jméno:Petr
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod na pokládku

Také bych rád požádal o zaslání návodu na položení plovoucí podlahy... Předem děkuji


Jméno:Milda
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: žádost

Dobrý den,prosím též o zaslání návodu na položení plovoucí podlahy.Díky moc


Jméno:Bossmannn
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Podlaha

Já si nemyslím,že podlahu musí pokládat renomovaná firma.Stačí,že je člověk zručný a sám si poradí.Podlahy pokládám pět let.


Jméno:vober
Předmět: spáry mezi stěnou a podlahou

...spáru jsem vyplnil silikonem a přelištoval.Silikon je velmi pružný a proto může podlaha "plavat".V místech kde nejde použít lišta,"jak řečeno shora" u zárubní,použít barevný silikon-barva podlahy.


Jméno:vober
Předmět: spára mezi podlahou a stěnou

...ještě maličkost.Ten silikon at si vyplní jen ti,kteří chtějí mít 100% jistotu,že se jim podlaha nerozleze.Silikon dávat tak na pět míst na délku podlahové lamely a vtlačovat asi 3cm silikonu.A lidi věřte si vždyt přece "zlatý český ručičky".


Jméno:Jan Smichovič
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod

:)děkuji za poslání návodu!


Jméno:Jana
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod

Prosím, prosím o zaslání podobného návodu na můj e-mail: jana@calumite.cz
Máme před sebou pokládku 50m2.
Děkuji mnohokrát


Jméno:Radim Kubiczek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod

Dobrý den,prosím o zaslání návodu na položení plovoucí podlahy.Díky moc


Jméno:Zdeňka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Podrobný návod

Ahoj,

prosím, prosím, pošlete mi někdo taky ten podrobný návod. Moc díky.

Zdeňka


Jméno:Tomáš
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: skrz podlahu do postýlky:-)

Uvítal bych také návod na položení plovoucí podlahy. Závisí na tom divokej sexuální zážitek s jednou divoženkou, který jsem to slíbil:). Díky moc. Tomáš


Jméno:Joe
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Plávajúca podlaha

Prosím o zaslanie podrobného návodu. Ďakujem


Jméno:Eva
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Navod

Dobry den,
mohla bych take poprosit o zaslani navodu na muj email?
Dekuju,
hezky den!!
Eva


Jméno:pavel
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod


Jméno:pavel
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod

Prosím poslete me nekdo návod na plovoucí podlahu také by se me moooc hodil
předem dekuji


Jméno:Petr
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: navod

Prosim prosim zaslete mi taky ten navod :)


Jméno:alda
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Plovoucí podlaha

Chci pouze napsat že podlahu si zhotoví každý průměrný kutil. Pouze si dát pozor na první dva tři řádky desek. Zámky do sebe dobře pasují a konec konců délka na krajích u zdi nemusí být vždy přesně protože přes tyto konce přijde na spáru k podlaze lišta.
Aleš


Jméno:honza
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: žádost

Zdravim, nechci otravovat, ale třeba se najde někdo, kdo ten návod ještě nepřeposílal, tak udělejte dobrý skutek. Děkuji Honza


Jméno:Ondra
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: dotaz

Chci se zeptat...co se týče ořezu laminátové podlahy kolem trubek topení kteé vedou z podlahy do stropu...jsou asi 2-3cm od zdi...jak na to musí tam být nějakí mezera kvůli teplu či jak...poradte někdo...díky Ondra M.


Jméno:Láďa
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod

Prosím poslal by mi někdo podrobný návod na položení plovoucí podlahy?
Moc děkuju.


Jméno:chobot
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: "odborník"

Zdravim všechny !
Ten "odborník" co se na začátku masíruje by zasloužil rozbít hubu !!!! Jsou to většinou lemplové non plus ultra , jen výjmečně se najde skutečně fachman , stavím sám celý dům od základů až po komín možná , že ne všechno je na milimetr přesně , ale na rozdíl od lemplů kteří se tím živí to mám udělaný poctivě a sám sobě samozřejmě nekradu materiál nešidím technologické postupy a následně si nevykradu dům jako se to velmi často stává pokud vám na stavbě makaj kluci z východu


Jméno:gladiatorr
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: hobra

Bylo by možné položit na lino hobru, mkiralon a poté plovoučku?
Dík


Jméno:jirka
Předmět: Návod na montáž zámkové plovoucí podlahy

Tož zakupil jsem v OBI a na některých byly návody,ale také www adresa, tak jsem na ni jukl a stejné obrázky jsou i tam http://www.krono.com/cms/ziel/31696/EN/ . Je to sice anglicky, ale obrazky jsou i pro negramotny (skoro)


Jméno:ivo
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod

Zdravím,
taky mě čeká pokládka 3 pokojů dohromady cca 40 m2
a měl jsem toho vítr. Ale když jsem si to tu všechno přečetl tak myslím že to zvládnu,ikdyž jsem jen obyčejný řezník a ohánět se umím spíš s nožem:-)
Tak bych chtěl taky moc poprosit o ten podrobný návod nebo odkaz kde ho najdu. děkuji


Jméno:Yetti
Předmět: nivelak?

Zdravicko kutilove!
Ja uz mam za sebou palubky na strope,bodovky,a vynilove tapety a to jsem obyc delnik od pasu a myslim si ze vysledek neni nejhorsi. No a ted me ceka plovouci podlaha. Lidi, je potreba v kazdem pripade nivelak, kdyz podlaha je rovna, ale je to holy beton??? Miranol to prece musi srovnat (kaminky),ne???
Diky za odpovedi!!!


Jméno:Picasso
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: NAVOD

Chtěl bych někoho poprosit o ten podrobný návod co tady koluje. Dík. Pozdrav z Mostu.


Jméno:Picaso
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: NÁVOD

Chtěl bych Vás poprosit o zaslání podrobného návodu na pl. podlahu na kdojetam@seznam.cz . Děkuju. Pozdrav z Mostu.


Jméno:Adam Tyleček
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Zakončení podlahy u dveřních prahů

Zdravím všechny podlaháře - amatéry! Prosím o radu, jak se zakončuje plovoučka u dveřních prahů, když se dveře orevírají do místnosti, kde se podlaha klade. Nechává se dilatace? Pokud ano, jak ji potom zakrýt? Tmelem? Jak je to s výřezy pro trubky topení? Musí se díry dělat o hodně větší než průměr trubek, aby podlaha mohla plavat? Předem dík za odpověď.


Jméno:Khaki
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: beton pod plovoucí podlahu?

Dobrý den, potřebovala bych poradit, zda je možné položit plovoucí podlahu rovnou na beton. chystám se vytrhat původní podlahu, jsou tam desky z lisovaného dřeva a hýbou se, místo nich nalijeme beton a mě by zajímalo, jestli je třeba na beton položit ještě něco jiného (jaký význam by zde hrála nivelační stěrka)nebo lze jen použít Miralon a položit podlahu? díky za odpověď a radu.


Jméno:oldzin
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: moje zkušenost

stěrkou vyrovnat beton, položit zelenou hobru 5mm mirelon a je to. nerovnost do 5mm nevadí.
to lino bych tam nechal.


Jméno:vilda
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: zámková

Jak poznám, že plovoucí podlaha má to, aby se menusela lepit? Je to na péru takový výstupek???
Díky


Jméno:martin klima
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: navod

ahoj, prosim, poslal by mi nekdo take ten podrobny navod, co tu koluje? diky, mk


Jméno:Václav
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoucí podlaha

Zašlete mi prosím někdo návod k samotnému položení plovoucí podlahy předem moc děkuji.Václav Hanuš.


Jméno:Václav
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoucí podlaha

Zašlete mi prosím někdo návod k samotnému položení plovoucí podlahy předem moc děkuji.Václav Hanuš.


Jméno:Radek Pilný
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoucí podlaha

Dobrý den, měl bych také zájem o návod pokládky případně jak na nivelační stěrku.


Jméno:Jirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod na O.K. click - Baumax

Já jsem ( v rozporu s návodem na balení ) postupoval takto : Podotýkám, že jsem laik a dělal jsem to poprvé v životě, nicméně s výáborným výsledkem. Koupil jsem lamino, plovoucí podlahu v Baumaxu, navíc jsem vzal 10% oproti výměře. Také jsem vzal klínky a 3 mm Mironal. Tento jsem položil a přeložil jej přes sebe 10 cm. ( Nyní bych přeložil asi 1-2 cm, to stačí ) Podlahu jsem pokládal oproti návodu proti kratší stěně. Nejprve jsem položil pásy vedle sebe, postupně je spojil a srovnal. Poté ve spolupráci s manželkou srovnal ke stěně, pozor na dilataci a zaklínkovat. Přebytek z pravé strany, který jsem odřízl jsem použil na druhou řadu zleva, dolnil dalšími dvěma pásy, poslední zkrátil podle délky ( opět pozor na dilataci) Poté jsme společně s manželkou celý druhý pás nazvedli v úhlu 30°, položili do drážky první řady a pomalu spouštěli za neustálé kontroly zda sedí. Takto jsme postupovali po celé místnosti. Důležitá je dilatace 1-1,5 cm ode zdi, a také to, aby se jednotlivé lamely překrývaly alespoň 30-40 cm, aby nebyly spoje proti sobě. Když jsem došel k vnější stěně s balkonovými dveřmi a oknem, zbývala mi jen mezera 13 cm. Takže jsem si to vyměřil, odřízl řadu lamel podélně na cca. 12 cm, řadu do sebe zapasoval a položil ke stěně. Do dveří a balkonových dveří bylo nutno rovněž naměřit a nařezat příslušné díly. Poslední opertací byly krycí lišty ( upevňovat na zeď, nikoli na podlahu ) a na hmoždinky vrtané do podlahy umístit přechodovou lištu ve dveřích. Za jedno odpoledne hotovo. Potřeba pilka ocaska, klínky, metr, úhelník, zednická tužka, pravítko, nůž. Nedělám si iluze,že tento návod je sprtávný, nicméně já to takto dělal a výsledek je výborný, berte to prosím jako jednu možnost z mnoha. Jirka


Jméno:Milda
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Jak zhotovit plovoucí podlahu

Moji první podlahu zmršila firma nejhorším způsobem, jak to šlo.Zástupce firmy to změřil,na nic...pak přišli dva co namíchali betonovou stěrku m, nalili tam kde být neměla a odešli.Druhý den přišli další dva co tu stěrku odsekávali sekáčem ,ale beton je beton, takže marně.No a po prvním setřením skoro suchým hadren´m se všechny zámky zvedly, jako paluba plachetnice.Podla byla nejdražší v nabídce měla být nejtvrdší, poškrabe ji i nehet:-(,no a jak se prohýbá tak se ještě rozevírají zámky.
Na druhou podlahu přišel odborník , řekl,že by to flák na koberec,tak jsem ho vyrazil rovnou.Pak jsem utrhl koberec,toluenem jsem odstranil zbytek lepidla,pak přijela firma s nivelač.stěrkou ,řekl jsem ať nešetří a jak odjeli po zaschnutí jsem trochu srovnal přechody a bubliny no a pak přijeli na pokládku, lilšty jsem dělal sám. No a třetí podlahu už budu dělat úplně sám a když to dopadne, tak začnu tam , kde se vyřádili specialilsté:-(


Jméno:Kristyna
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod

Prosím také o zaslání podrobného návodu. Hodnému člověku předem děkuji :-)


Jméno:Tomáš Pokorný
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod na plovoucí podlahu

Protože jsem si všiml, že mnoho lidí chce návod jak položit plovoucí podlahu, přikládám návod jak na to, návod se týká několika rad, na co se zaměřit, plus jsou přiloženy odkazy na některé postupy, které je leoší zobrazit než sáhodlouze vysvětlovat.
Oba soubory jsou stejné, jeden pro Word a druhý PDF
Návod je přeložený ze stránky www.krono.com

dvakráte měř a jednou řež! ahoj Tomáš

a tady je ten návod:
word: http://www.razdva.cz/tomas.pokorny/podlaha.doc

PDF (Acrobat reader)
http://www.razdva.cz/tomas.pokorny/podlaha.pdfmějte se fajn, tomáš


Jméno:budoucí podlahář amatér
Předmět: Pokládka jedině v rukou odborníků

Po dlouhé době rozhodování jakou podlahu dát do rodinného domku,jsme se rozhodli pro plovoucí podlahu.Přizvaná odborná firma samozřejmě zjistila nerovnosti podkladového betonu a tudiž vyrovnání podlahy samonivelační stěrkou. Všechny stěrky jsou nic moc tak byla použita ta nejlepší, vlastně nejdražší. Odbornící si podlahu změřili celou ji obrousili a hurá na míchání a vylytí celé obytné plochy. Výsledek byl děs a běs samonivelační stěrka pouze nerovnosti zkopírovala, ale nevyrovnala podlaha je křivá stejně, ale naše kapsa je lehčí o 30000 Kč, na zemi je 1 tuna chemie. Odbornící žasnou a co dál? Proč po zaměření a zjištění nerovnosti nebyly prohlubně vylyty a výstupky vybroušeny a potom případně vylyta celá plocha? Netahají z nás podlahářské firmy pouze peníze?


Jméno:Milk
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Plovoucí podlaha v panelovém bytě

Můžete mi někdo poradit, jak udělat plovoučku v paneláku, kde pod parketami jsou desky z dřevotřísky. Všude se jen píše srovnat povrch nivelační stěrkou. Ale jak to udělat na dřevotřísku, to se nikde nepíše. Poraďte, prosím.


Jméno:Marian Němec
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoucí podlaha

Prosím poraďte, jak ukončit plovoucí podlahu, když
je jen do třetiny místnopsti. Děkuji


Jméno:Adam Tyleček
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Jak ukončit plov. podlahu uprostřed místnosti

Plovoucí podlaha se ukončí přechodovou lištou, která se uchytí mezi starou a plovoucí podlahu. Je třeba vybrat správnou přechodovou lištu, která zohledňuje výškový rozdíl obou podlah.


Jméno:decebal
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Dik

chci jen poděkovat Tomaši za překlad a umístění těch rad na tyto stránky. Koupili jsme byt a určitě si budeme dělat všechno samy........nic proti profesionalu, ale když něco zkazim tak alespon za to neplatim :o))
decebal


Jméno:Padourek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod na pokládku plovoucí podlahy

Prosím o zaslání návodu jak přesně položit plovoucí podlahu na email


Jméno:Petr
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoucí podlaha

prosím o zaslání návodu na položení plovoucí podlahy na zámky. díky moc


Jméno:Otto
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Samonivelačka

Pokud si někdo stejně jako já láme hlavu s tím, v čem rozmíchat najednou 25kg pytel samonivelační stěrky s cca 7 litry vody, tal vězte, že stačí 20 l kbelík (v OBI asi za 90 kč) :-))

A ještě poznatek: i když se to jmenuje "samonivelační", nedoufejte, že se to samo srovná, dejte si dost záležet s vyrovnáním čerstvé stěrky hladítkem, jinka to děláte de facto zbytečně! A pokud máte savý betonový podklad, pracujte obzvláště rychle, protože pár chvil po vylití se voda vsákne do podkladu a s dehydratovanou stěrkou už nic neuděláte :-))


Jméno:eva
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoucí podlaha

Pokud by to bylo možné, taky bych prosila o návod na položení p. p. a pak bych se taky chtěla zeptat, jestli někdo nemáte zkušenost s vyrovnáváním podlahy v paneláku, pokud je tam boule až 1cm vysoká. Děkuji a přeji hezký den


Jméno:Vaclav z vesnice
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Pe izolace

Folie neni nutna v pripade ze mate od spodu jiz povrch zaizolovany lepenkou, ipou. Zvlaste treba v panelaku ve 3.patre. Staci pouze mirelon. Pokud je to treba nejaka zdena chatka tak se vyplati natrit podlahu tekutou lepenkou. Pokud by se dala folie, delali by se plisne¨pod tou folii


Jméno:Tomáš Sapík
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Plovoucí podlaha na parketách

Dobrý den, mám v panelovém domě starou parketovou podlahu. Doporučujete pokládat PP přímo na parkety nebo je lepší parkety odstanit ?


Jméno:David
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Plovoučka

Dobrý den, já jsem si koupil plovoucí podlahu do 2 pokojů a opravdu mně to vyšlo na stejno s pokladkou jako bez ní(DPH). Pokladka je planována na polovičku 9. měsíce. Podle toho co jsem tady četl začínám mít obavy, ale z druhé strany si myslím, pokud to ti lidé dělají každý den tak musí vědět co a jak a snad to nebudou kazit naschvál.

Na co si dát pozor? Poraďte prosim!

Bydlím v rodinném domku a budu izolovat podlahu polystyrénem ( barák je podsklepen) stačí udělat betonový potěr, nebo to tak rovně udělat néjde a nivelak je nezbytný?

A za další do třetího pokoje si chci sám položit, jako plovoučku , dřevěné palubky. Postup je stejný jako u lepených podlah?

Jen abych netrhal partu tak mi taky pošlete návod.

David


Jméno:Mates
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Plovouci podlaha

1) Mam mistnost 6x4m mam zacinat pokladat podlahu podel delsi strany nebo podel kratsi strany ??

2) Chci mit podlahu v celem byte mam vsude pokracovat ve smeru dle prvni mistnosti nebo je mozne pokladku v jine mistnosti treba pretocit o 90°

Diky


Jméno:franta
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: bobtnani plovouci podlahy

Dobrý den,
nejsem vůbec odborník na plovoucí podlahy, ale hledal jsem způsob, jak nahradit dlažbu v panelovém domě. Problém byl v prasklinách spojů panelů. Normální dlažba by praskala na spárách. Tak jsem chtěl jít do plovoucí podlahy. Jenže ouha, v popisu údržby jsem se dočetl, že se musí hodně ždímat hadra na zem a velmi opatrně s vodou, protože prý laminátové plovoucí podlahy jsou náchylné k bobtnání, což je u kuchyňské linky problém - tam je voda na zemi velmi častým jevem. Tak to nakonec chci řešit linoleem. Jaké máte prosím zkušenosti s vodou na plovoucí podlaze? Bobtná to?


Jméno:Václav
Předmět: hodnocení

Manželka mne udolala ke koupi plovoucí podlahy a měl jsem obavy , jak to zvládnu. Po přečtení příspěvků a prohlídce odkazů to snad půjde.
(nejvíce pomohl odkaz od Jirky na stránky Krono.com)


Jméno:Mirek
Předmět: Moje zkušenosti

Položil jsem podlahu podle Návodu od Jirky, tzn. v rozporu s návodem výrobce. Dnes si ani nedovedu představit, jak bych ji pokládal, tak jak se správně pokládat má, tj. natloukáním do sebe. Jako dnes už asi každá plovoučka, má i ta moje zámky a při natloukání se chtě nechtě musí ty zámky poničit. To by znamenalo, že se to po čase bude rozjíždět. Ten Jirkův postup tohleto rozjiždění vylučuje. Vřele doporučuji. Hodně štěstí.


Jméno:jirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoucí podlaha

Já mám jiný dotaz na plovoučku. Položilii jsme beton. Za jak dlouho lze na tento čerstvý beton plovoučku položit?
Děkuji za radu


Jméno:Jan Rozsypal
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: dělení plovoucí podlahy

Chci se zeptat, zda je možné pokládat plovoucí podlahu tak, abych neměl dělící lištu mezi místnostmi. Někde jsem četl, že je možné pokládat nedělenou plochu podlahy až 8x12m.
Díky za radu


Jméno:Michaela
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod na plovoucí podlahu

Dobrý den,
prosím o zaslání podrobného návodu na položení plovoucí podlahy. Předem moc děkuji.
Michaela


Jméno:martin
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoucí podlaha

Mám vysušený snad i srovnaný beton a chci položit plovoucí podlahu.Problém je v to že sem tenkrát nechal vůli na podlahu asi 2 cm.už sem objevil nějakou hobru do podlahy. Poradte jek a co mám vše do podlahy poskládat, když nechci dodělávat beton.Děkuji


Jméno:wag
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: detaily u zárubní,...

Zdarte domácí kutilové. Taky se chystám na pokládku PP.Moje přítelkyně by to chtěla od firmy, ale já to zatrhl a řekl,že to udělám sám(rekonstrukci bytu jsem dělal taky sám-zvládl jsem i zateplení fasády polystyrenem :o))
Na samotné pokládce bych nějakou těžkou práci neviděl, ale stále nevím jak to nařezat u dveří a zárubní.Jak to tam olištuji a popř jak s prahem??
Nemáte někdo detailní fotografie nebo nějaké odkazy na prováděné detaily lištování,...???
Jinak budu po pokládat na původní dřevěnou podlahu která si myslím by měla být rovná.
Zatím díky a moc prosím o radu s detaily.Klidně i na mail nebo ICQ 298493622


Jméno:David
Předmět: Návod od OBI

http://www.obi.cz/cz/ideenwelt/wohnen/pokladani_laminatu/pokladani_laminatu_navod3.html


Jméno:Lukáš
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: vlhkost

Vlhkost betonu se snadno pozná tak že na něj položíte zmuchlané noviny a zapálíte pokud pod tím vlhne a rosí se tak je ještě příliš vlhký pro pokládku čehokoli. a na tu samonivelačku doporučuji oproti návodu přidat vody a protože je to samonivelační je třeba mít povrch opravdu dobře napenetrovaný (lesklý, hladký) a při roztahování postupovat opravdu pečlivě, protože vlastně nic není SAMO.


Jméno:Tomáš
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoucí podlaha

Zdravím všechny.
Taky hodně záleží na podkladu pod podlahou.Jestli je pod podlahou sklep nego tam nic není.Pro každé prostřešdí se hodí jiná izolace.


Jméno:tom
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: podlaha

Mám ještě dotaz.kdo by co doporučil.Plovoucí podlaha nad sklepem ve kterém je celoročně tak 15 stupňů.Jakou použít izolaci a tak?Děkuji.


Jméno:mates
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Podlaha Montana z OBI

Zdarec, mate nekdo zkusenosti s laminatovou podlahou Montana nabizena marketem OBI ??
Koupil jsem ji jelikoz jako jedina se mi zamlouva v jednom nabizenem povrchovem designu. Bohuzel u zadnych jinych prodejcu jsem si z nabidky nebyl schopen vybrat to prave memu oku lahodici. Koupil jsem Montana Exclusive s popisem 15 let garance.

Mate s toutou kvalitou výrobce nejake zkussenosti ?? Prijde mi nevim zda je to i profi vyrobci ze nekdy v kratkych spojich se tvori mini schudek - neni to uplne navzajem hladky.

Jinak pokladka bez problemu, polozil jsem 70 metru podlahy vlastimi silami. Zvladne to opravdu kazde dite.

Panelak : polozeno na lino, 3mm miralon a uz to jelo. Rezano primocarou pilou s platkem na lamino (zuby dolu). Co mne prekvapilo tak co mistnost to novy platek - zuby se ubrousily. Asi ta podlaha je fakt tvrda.

Ceho se bojim je listovani, nevim zda se vrhnu do rezani na koso, nebo pouziji plastove spojky.
Jak jste na tom Vy ?? jak jste spojovali vzajemne listy ?? Diky


Jméno:Dietrich
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Návod plov. podlaha

Prosím odborníky o zaslání návodu na pokladku plovoucí podlahy.Díky Dietrich.


Jméno:emv
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: podklad-> nerovnosti

zdravim,,

mam spodek podlahy z drevotrisky.. nerovnosti tam jsou, pod tim mam beton,, ale dostat pryc velke drevotriskove platy ktere jsou polozeny je nemozne (kvuli predelavani pokoje. nove steny) je mozno pouzit tmel primo na drevo ? k vyrovnani ? nebude se to droli?
dekuji


Jméno:acrossforester
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoučka

do interierů dělám už 10let a zde jsou mé postřehy
-řemeslná kvalita se pohybuje v rozmezí totální patlal až erudovaný odborník stejně mezi profesionály (lidi co se tím žíví) jako mezi hobbíky
-myslím si, že pokládat si podlahu kvůli ceně nemá smysl, ten je někde jinde. Když si něco udělám sám, mám k tomu úplně jiný vztah a víc si toho Vážím.
-nezanazývejte prosím silikonem všechno co je v tubě, dřevěné podlahy se tmelí parketovými tmely na bázi akrylu v příslušné barvě a akrylem mezi lištou a stěnou (navíc mít doma tuny silikonu není zrovna ok)
-profíky, kteří doporučují pokládat na lino bych postavil před soud (v 99 procentech se nejedná o linoleum ale o PVC, takže rovinnost je úplně nezajímává ve srovnání s tím co budete dýchat
-zásadní záležitost při používání samonivelační stěrky je dobrá penetrace a dostatečné rozmíchání s vodou (jinak dopadnete jako ti co mají doma super terén za 30.000,-). Doporučuji Knauf Heftemulsion, klidně dvakrát.
-lokální vyvýšeniny je nejlepší zbrousit diamantem (k půjčení třeba v DKNV, pozor platí se i za opotřebení nástroje a půjčte si k tomu i lux)
-drobné nerovnosti se dají překonat tím, že použijete tlustší miralon nebo třeba hobru, případně dvě vrstvy
-jestli Vám opravdu záleží na kvalitě, nepřemýšlejte o laminátu
-i klikací laminátová podlaha se dá slepit (nevydává potom žádné vrzavé zvuky) nicméně je to snad větší lopota než lepit dřevěnou perodrážku. Potom ale pozor na kvalitu lamel, vždy si pečlivě na sucho zjistěte jestli je ta co ji chcete položit stejně široká jako ostatní, když ji přilepíte už ji jen těžko vyndáte.
-na řezání lamel si půjčte pokosovou kotoučovou pilu. Od čeho jsou půjčovny :-)

Jsem si myslel, že na takovémhle webu si lidi budou sdělovat svoje zkušenosti a tady akorát všichni loudí o návody, které se dají stáhnout z několika firemních stránek, návodů k lepidlům a z hobby knížek, které mají v každém knihkupectví. Nejlepší je, pustit se do toho a ono to nějak dopadne. Doporučuju položit podlahu někomu známému a pak teprve sobě, zkušenosti jsou znát.


Jméno:acrossforester
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoučka

do interierů dělám už 10let a zde jsou mé postřehy
-řemeslná kvalita se pohybuje v rozmezí totální patlal až erudovaný odborník stejně mezi profesionály (lidi co se tím žíví) jako mezi hobbíky
-myslím si, že pokládat si podlahu kvůli ceně nemá smysl, ten je někde jinde. Když si něco udělám sám, mám k tomu úplně jiný vztah a víc si toho Vážím.
-nezanazývejte prosím silikonem všechno co je v tubě, dřevěné podlahy se tmelí parketovými tmely na bázi akrylu v příslušné barvě a akrylem mezi lištou a stěnou (navíc mít doma tuny silikonu není zrovna ok)
-profíky, kteří doporučují pokládat na lino bych postavil před soud (v 99 procentech se nejedná o linoleum ale o PVC, takže rovinnost je úplně nezajímává ve srovnání s tím co budete dýchat
-zásadní záležitost při používání samonivelační stěrky je dobrá penetrace a dostatečné rozmíchání s vodou (jinak dopadnete jako ti co mají doma super terén za 30.000,-). Doporučuji Knauf Heftemulsion, klidně dvakrát.
-lokální vyvýšeniny je nejlepší zbrousit diamantem (k půjčení třeba v DKNV, pozor platí se i za opotřebení nástroje a půjčte si k tomu i lux)
-drobné nerovnosti se dají překonat tím, že použijete tlustší miralon nebo třeba hobru, případně dvě vrstvy
-jestli Vám opravdu záleží na kvalitě, nepřemýšlejte o laminátu
-i klikací laminátová podlaha se dá slepit (nevydává potom žádné vrzavé zvuky) nicméně je to snad větší lopota než lepit dřevěnou perodrážku. Potom ale pozor na kvalitu lamel, vždy si pečlivě na sucho zjistěte jestli je ta co ji chcete položit stejně široká jako ostatní, když ji přilepíte už ji jen těžko vyndáte.
-na řezání lamel si půjčte pokosovou kotoučovou pilu. Od čeho jsou půjčovny :-)

Jsem si myslel, že na takovémhle webu si lidi budou sdělovat svoje zkušenosti a tady akorát všichni loudí o návody, které se dají stáhnout z několika firemních stránek, návodů k lepidlům a z hobby knížek, které mají v každém knihkupectví. Nejlepší je, pustit se do toho a ono to nějak dopadne. Doporučuju položit podlahu někomu známému a pak teprve sobě, zkušenosti jsou znát.


Jméno:MIrek
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Pila a topení

Ahoj, nevíte někdo jaká je vhodná pila na podlahy? typové
označení.. atd..? případně jak řešit topení v podlaze?

Díky..!


Jméno:Ivan
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: lino

Nechapu proc by se laminatova podlaha nemohla davat na lino nebo PVC. Nedavno jsem udelal nasim v panelaku 3 mistnosti na line a dopadlo to skvele. Jen nekde po krajich jsem ho odrezaval, byly tam boule atd. Slo to hrozne tezko, ani si nedovedu predstavit ze bych ho daval dolu cele. A jeste to pak muset zase rovnat nivelackou...
Taky jsem daval podlahu na stara hnusna prkna, nekde jsem je musel srovnat el. hoblikem a nekde jsem doplnil "maso" sololitem. Prestoze je podlaha nerovna, Parador vsechno skryje a zadne pohupovani nebo boulovani s nekona. Je vsak nutne pokladat napric. Igelit a miralon 3 mm a to je vse.
Co se tyce rezani doporucuju lacinou el. primocarou pilku. Stoji asi 400 a udelal jsem s ni uz asi 6 x 20m podlahy a porad drzi.


Jméno:Ivan
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: pilka

Jeste jsem zapomel dodat ze jak jsem psal o ty laciny pilce tak je nutny zainvestovat do kvalitniho platku se strednimi zuby. V Hornbachu me paradoxne vysla levneji cela sada kvalitnich ruznych platku nez samotne kousky,


Jméno:Mazzolini
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoučka Montana

Dobrý den, rád bych se Vás zeptal na Vaše zkušennosti s podlahou Montana. Zakoupil jsem ji také v Obi, protože se mi zamlouval jistý vzor. Mám třídu 31 a v návodu je značeno, že by se měla lepit. Můžete mi sdělit, jakou máte třídu a zda jste lamely lepil, nebo jen cvakal do zámků? Do lepení se mi moc nechce a nevím zda to zámky udrží a nebude se to rozjíždět. První plovoučku jsem jen zacvakal do zámků a bylo to v pohodě, byla ale od jiného výrobce. Jinak na lišty jsem použil plastové spojky. Zdi nejsou tak rovné aby pouhé zaříznutí lišty přesně sedělo a spojka přece jen jisté nerovnosti zakryje. Tento problém ale máte asi už vyřešen. Budu rád když mi mi sdělíte Vaše zkušennosti s touto podlahou. S pozdravem Mazzolini


Jméno:Dap
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod

mohu poprosit též o návod ? Děkuji předem


Jméno:tonda
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: návod na položení plov. podlahy

Dobrý den i já jsem chtěl poprosit o návod na položení plov. podlahy děkuji za pomoc T.


Jméno:petr
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: .

Asi je to už trapné ,ale také bych chtěl poprosit o tento návod.


Jméno:Iva
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: plovoučka na parkety?

Mohu pokládat plovoučku na parkety?A má se pokládat podél delší zdi nebo ve stejném směru jak mám položenou plovoučku ve vedlejší místnosti?Díky


Jméno:honza
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: montana dub - podlaha

čus, máme tu stejnou podlahu a jsme spokojený, pokládka svépomocí do celého rod.domu. spoje se mi zdají také v pořádku, někde lehounce nesedí výška ale to je fakt detail. lišty jsme řezali pokosovou pilou a úhlovali rohy, s dobrou pilou je to sranda, teda pokud jsou rovné zdi a rohy v úhlu. za plastové držáky zaplatíš víc než za celé lišty, šroubované jsou přímo do zdi po cca 0,75-1m mezery.


Jméno:Tom
Předmět: Návod

Pánové, nechápu Váš hlad po návodu na pokládku podlahy. Vždyť návod na pokládku musí být součástí dodávky, tzn. buď je vložen v balíku s podlahami, nebo Vám jej musí dát prodejce ke zboží. Universální návod je naprd, protože každý výrobce má své specifikace. Jedna podlaha se pokládá z leva do prava, jiná naopak, je několik systémů zámků apod. Pokud Vám prodejce návod nedá, tak tam podlahu vůbec neberte, protože je to jeho povinnost a navíc se potom vystavujete riziku, že na reklamaci Vám řeknou, že nebyl dodržen návod k pokládce a jste namydlení.


Jméno:Bary
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Plovoucí podlaha svépomocí

Chci se podělit o zkušenost s pokládkou plovoucí podlahy, kterou jsem poprvé dělal, jako laik před čtyřmi roky.
Od známého jsem věděl, že ji položil přímo na koberec, který měl na podlaze. Já jsem to udělal také tak. Nyní mě čeká pokládka do ložnice a také zde nechám koberec pod plovoučkou. Mezi futry jsem podlahu více vypodložil, aby byla ve stejné výši, jako dlažba v jiných místnostech. Nemám zde žádné "lištičky-prahy", které zakrávají spojení. Vypadá to moc pěkně, podlaha je kobercem zateplená i odhlučněná.


Jméno:Katka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Podlaha

Přidávám návod na položení plovoucí podlahy.

http://www.podlahari.cz/view.php?nazevclanku=jak-polozit-plovouci-podlahu&cisloclanku=2006092401

Po přečtení všeho dostupného, jsem se rozhodla položit si plovoucí podlahu sam. Jsem přeci jen trochu zručná. Přeji všem příjemnou a kvalitní práci. :-)


Jméno:Andrea Micáková
Předmět: dřevěná podlaha

Dobrý den, mohli byste mi někdo poradit ohledně podkladky? Na betonový potěr (4cm, schnutí týden) jsme položili hobru 5mm, ale bez parozábrany, nicmene ted po položení dřevěné podlahy to vrže.. na jedne straně se podlaha zvedla o 1 cm a nevime kde je přesne problem.. děkuji za případné rady


Jméno:saf
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: jak jsem to dělal já

Postupně jsem pokládal podlahu v celém domě a rád vám předám nabyté zkušenosti:Při přípravě podkladu je velice dobré nejdřív podlahu napenetrovat (tam kde koupíte samonivelační hmotu mají i penetraci).Při vylévání samonivelačky (podle návodu na obalu)NEVĚŘTE!!! že se sama vyrovná.Dělal jsem to 1,5m vodováhou šolícháním tam a zpátky.Dnes už existují jenom podlahy se zámkem a ty zvládne položit opravdu každý.První podlahu jsem dělal podle návodu na obalu.POZOR na levné podlahy z hobymarketů.Nechal jsem se zlákat nízkou cenou podlahy tl.6mm a po čase mi zámky popraskaly a musel jsem koupit lepší ze spec.podlahářské prodejny (tl.minimálně 7 radši 8mm).Vyšší cena se vyplatí.Nepoužíval jsem žádé nářadí kromě pily.Podlahu uříznete čímkoli (pila na dřevo,železo...)ale kvůli pracnosti doporučuji jakoukoli elektrickou.Lamely jsem nedoklepával,vše krásně zaskakuje ručně.Pro vymezení dilatace u stěn opět neni třeba nic kupovat,lze použít cokoli přibližně tl.1cm (dřevěnné lišty nařezané na kousky,podložky pod okna,ocel.kulatinu,apod.). PO DOKONČENÍ MONTÁŽE VYJMOUT. Nebojte se a do toho...


Jméno:Mike
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Lišty

Zdravím,
podlahy v celém domě jsem si položil sám. Cca 200 m2. Dělal jsem to poprvé a taky to tak vypadá. Né, že bych to odflákl, ale nezarovnal jsem povrch podlahy a teď se mi tvoří spáry. Sice malinkaté, ale zkrátka už to není perfektní. Myslel jsem, že 3mm silný Starlon mi to zarovná.
S čím mám ale velký problém jsou boční lišty. Ty jsem po vzoru jednoho podlaháře lepil pomocí tavné pistole silikonem nebo co se do toho dává. Průšvih je, že ta hmota rychle chladne a než stihnu pokrýt aspoň půl lišty, na začátku už to tuhne. Taky jsem zkoušel přilepit nejdříve jeden konec, ten přisknout ke stěně, odklopit zbytek lišty, mezi stěnu a lištu pak vložit pistoli a postupně nanášet lepidlo a přiklápět lištu. Není to ale kdovíjak pohodlné a přesně.
Zkoušel jsem už i hřebíčky, ale možná jsem koupil nějaké špatné a poté, co prorazím lištu a dostanu se na nějaký beton nebo cihlu nebo co, tak se mi urazí hlavička...Normálně upadne.
Lišty, kde se nejdříve navrtá lišta pro uchycení na hmoždiny a okrasná se poté přicvakne nechci. Už mám nakoupené "dřevěné" (on je to vlastně slisovaný papír, ale říkejme tomu třeba dřevěné) a rád bych je použil.
Odchlipují se od stěny zejména v exponovaných oblastech, kde se kolem nich často chodí. Budu vděčný za jakoukoliv rozumnou a funkční radu :)


Jméno:Bára B.
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: srovnání podlahy ručně

Dobrý den, chci se zeptat, jestli máte někdo zkušenosti s ručním srovnáváním podlahy v paneláku? Rozhodli jsme se, že vylití nivelkou by zvýšilo celkový povrch a tak zkusíme boule nějak "ohoblovat". Pokud máte dobrou radu na techniku nebo použité nástroje, sem s ní. Díky


Jméno:Jirka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Zas jeden postřeh

Podlahu a zbytky malty příp betonu jsem odstranil škrabákem (dřevěný fratáč, zespodu nařezané asi 0,5 cm zářezy přes šířku a do nich zasazeny 1,5 cm široké plíšky, jde s tím i trochu srovnat nerovnost ale jen trochu).
Chce to trochu počítat, aby Vám nezbyl na kraji ani z jedné strany dořez menší než +- 40 cm. To je lepší první zkrátit. Nemusel by být pevný spoj a mohla by se vytvořit spára.


Jméno:Jiri
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Lepidlo na srovnani

Tak jsem zjistil, že podlaha 3x4m beton není až tak od zedníků rovná a na 2 až 3 místech je rozdíl +- 0,5cm, což miralon 3mm asi by nesrovnal a podlaha by se mohla pohupovat, ve stavebninách a i na forech píšou penetrace, koupil jsem sokrat 1l a naředil 5l vody, beton zametl a vyluxoval. Natřel jsem beton penetrací a nechal min. 5 hodin uschnout. Nápad byl nalít na to nivelačku, ale známý mě ukecal a u takto malé místnosti ať to srovnám lepidlem. Namíchal jsem teda lepidlo, měl jsem 2 pytle po 25 kg. Vyšlo to jen tak tak. nanesl jsem na beton lepidlo a latí tedy břitem, jedna strana hliníkové laťe je jakoby ostrá druhá 1 cm široká v délce asi 3 metry, tím sem to trochu srovnal, nejen potahovat lať za sebou ale i z více stran strhnout. Nechal jsem to do druhého dne zaschnout, tedy +-10 hodin a v tuhle dobu bylo lepidlo pochozí ale né zaas tak tvrdé, takže se dalo škrabákem občas něco přebrousit a latí opět strhnout a dorovnat. Ten 0,5cm jsem musel ještě jednou na pár místech dorovnat penetrací a pak zas lepidlem ale podlaha je srovnaná za 305,- Kč. Teď budu čekat kvuli vlchkosti až to vyschne a budu pokládat podlahu. Zas napíšu.


Jméno:scheck
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: strhávání lina - pomůcka

dle mé zkušenosti se nejvíce osvědčilo:

1 - vyrobit si jakýsi "forichtunk" ze 2 jeklů 2 x 4 cm délky na šíři lina, které na €kratším konci lina sevřeme. Na konci jeklů vyvrtáme otvory a do nich se přišroubují ramena také z 50 cm jeklu, která použijeme jako páky a lino postupně namotáváme, jako když otevíráme starší typ konzerv - např. rybičky. Lino se postupně namotává a současně špachtlí či dlátem odsekáváme mnohde těžce přilepené části lina.

2 - jak již bylo psáno nařezat pásy lina - šíře podle vlastních sil (od cm), které dokážeme strhávat. Hodí se pomocník, který odsekává těžké kusy.


Jméno:Honza
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Prosím o radu

Dobrý den, mám dvě otázky.

1) V bytě mám v jednom pokoji starou dřevěnou parketovou podlahu, která při chůzi dosti skřípe. Nevím, zda parkety odstranit nebo plovoucí podlahu položit na staré parkety??

2) Ve dvou pokojích mám plovoucí podlahy, které na sebe přímo navazují v místě průchodu mezi místnostmi (oblouk). Bohužel jedna podlaha je v místě spoje vypuklá. Myslím si, že to může být právě způsobeno tím, že byla přímo spojena s druhou podlahou a neměla prostor pro dilataci. Je možné mezi těmito podlahami vyříznout mezeru, kterou překryji vhodnou lištou a tím se vypukliny zbavit??? Předem díky za odpověď.


Jméno:pavel
Předmět: plovouci podlaha

Na plovouci podlaze je Zaklad povrch pod podlahou zadne podkladani pridavani kladeni na koberec a ruzne nesmysly,to pak na prvni krok bude podlaha opravdu plovouci.krive podlahy se sterkuji nekdy tento proces trva i nekolik dni a stoji mnohdy pomalu stejne penize jako podlaha samotna.Mistri sterkuji nejlepe co nejdelsim pravitkem k metrazi mistnosti.sterkuje se krizem a tak dlouho az se to nevyrovna s toleranci 2mm na 2m.pokud nebudete mit takto osetreny povrch tak se do pokladky ani radsi nepoustejte,vyhodite penize,neb se vam to rozlame na prvnim lavoru ktery tam nechate.A podlahy s obchodaku vubec nekupujte pokud neplanujete ze je za tri roky vyhodite. kupujte tak za 500kč/m2.A že to zvladne kazdy?? Zvladne,do te doby,nez narazi na obrezavani futer listovani atd. to by se pak clovek pob..l,kdyz to vidi takhle pekne udelany.A vite proc se zacali delat podlahy click? Napr v nemecku je prace tak draha ze vymysleli tenhle system aby si lidi mohli pokladat sami, protoze lepenou podlahu uz kazdy amater neudela i kdyz vydrzela daleko vic nez clic.takze delejte jak umite.P.S pod podlahu se dava hobra.


Jméno:Otakar
Předmět: Návod

Já jsem pokládal, úspěšně, podle tohoto návodu (obsahuje i video).
http://www.logoclic.info/cz-laminatboeden-verlegung-verlegeanleitungen.htm


Jméno:Jan P.
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: jakou plovoucí

Co považujete za lepší volbu - plovoucí laminátovou
podlahu ( http://www.au-mex.cz/laminatove-
podlahy/laminatove-podlahy-terhurne.html ) nebo
plovoucí dřevěnou podlahu ( http://www.au-
mex.cz/vicevrstve-drevene-podlahy.html )?


Jméno:Jan Pavelka
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: dřevěná nebo laminátová

Budete mít dřevěnou plovoucí podlahu nebo
laminátovou plovoucí podlahu? http://www.au-
mex.cz/drevene-podlahy/laminatove-podlahy.html


Jméno:Pepito
E-mail adresa:poslat e-mail
Předmět: Betonový podklad

Dobrým podkladem je také beton. Záleží, jak
masivní bude plovoučka
http://www.betonove-podlahy.eu/pozadavky


Jméno:Jakub
Předmět: Ukončení podlahy u francouzkého okna

Dobrý den, chci se zeptat, jak můžu řešit ukončení celoplošně lepené dřevěné podlahy u francouzkého okna? Dorazít natvrdo k rámu, či nechat dilatační mezeru? Děkuji.


Reaguj >>


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038