Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

Odběr novinek


Motorové pily STIHL si z 28. Mistrovství světa v dřevorubeckých disciplínách odváží 23 medailí Vytisknout...
Aktuality  ->  Soutěž

Celkem 39 medailí bylo připraveno pro světové dřevorubecké špičky začátkem října na Mistrovství světa v dřevorubeckých disciplínách. Soutěž se konala v rakouském zábavním parku Tripsdrill, nedaleko města Heilbronn (Baden-Württemberg). Ze všech vybojovaných medailí připadlo celkem 23 na konto závodníku s pilami STIHL. Mezi nimi byla i nejcennější zlatá medaile pro celkového mistra světa v kategorii profesionálů. Závodníci s pilami STIHL obhájili zlatou a stříbrnou medaili také v juniorské kategorii. Sedm z deseti zlatých medailí v individuálních disciplínách se stalo kořistí závodníků, využívajících přístroje z německého Waiblingenu.Na letošním 28. Mistrovství světa v dřevorubectví, které se konalo 3. - 5. října v Tripsdrillu, soutěžilo celkem 115 závodníku z 29 zemí. Mezi nejvýraznější účastníky patřil německý tým, ve složení: Gerhard Briechle, Marco Trabert a Wolfgang Heidemann, který mistrně obhájil své výsostné postavení a se 48 získanými body získal zlato a předstihl tak týmy ze Švýcarska a Lichtenštejnska. Mistrovství světa přilákalo téměř 7000 diváků, které čekala vskutku vzrušující podívaná, neboť rozdíly mezi vítězem a poraženým byly často otázkou setin sekundy. Během soutěží bylo zpracováno více než dvě stě krychlových metrů dřeva.

Medaile za jednotlivé disciplíny

S pilou STIHL MS 440 předvedl virtuózní zručnost švýcarský závodník Balz Recher, který za svůj výkon získal titul celkového světového šampiona. Kromě toho také obhájil zlatou medaili v disciplíně „odvětvování“, v níž porazil svého velkého konkurenta z Německa Wolfganga Heidemanna. V tomto souboji rozhodlo o vítězi pouhých 0,03 sekundy. Zlato tedy získal Recher, druhý byl Heidemann, bronz si odváží slovenský závodník Jaroslav Pervek.

Výměna řetězu - rozdíl mezi stříbrem a zlatem se rovná 0,08 sekundy
Tři závodníci STIHL se dostali mezi celkových prvních pět. Vítěz Gerhard Briechle z německého regionu Allgaeu se rozhodl závodit s řetězovou pilou STIHL MS 460, druhý skončil Karl Ennemoser z Itálie a třetí Robert Rittlinger z Maďarska také s pilou STIHL MS 460.

Pila STIHL MS 460 však brala zlato i v disciplíně „kombinovaného řezu“, kde s její pomocí zvítězil Rakušan Martin Moosbrugger. Se stejným modelem získal zlato v „přesnosti řezu“ Martin Eggenberger z Lichtenštejnska.

Neméně vzrušující závod juniorů
Ve 4. ročníku Mezinárodní dřevorubecké soutěže juniorů soutěžilo celkem 25 účastníků, z toho čtrnáct s pilami STIHL. I v tomto klání byly k vidění bravurní výkony.
Titul mistra světa získal norský závodník Ole Harald L. Kveseth, s celkovým počtem 1606 bodů, následoval ho Orlando Lerch ze Švýcarska se ziskem 1600 bodů (oba závodili s pilou STIHL MS 460). Na třetím místě za nimi byl Patrik Sjöberg ze Švédska.

Detailní výsledky najdete na http://www.ialc.ch/index.php/wm-2008-deutschland_en.html

Autor: -Red- Datum: 23.10.2008


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek 3 příspěvky 
Od Téma Datum
VojtaPila10.02.2015 14:41
NeuvedenoMíchačka z bazaru03.08.2014 07:31
BlankaDěkuji02.08.2014 16:19
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Politúry na nábytok z včelieho vosku (13 komentářů)

Jak na červotoče? (4 komentáře)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038