Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůVýroba adventního věnce Vytisknout...
Aktuality  ->  Doplňky domova

Právě uplynulou nedělí začalo období, kterému se podle křesťanských zvyků říká advent (z lat. Adventus = příchod – rozumějme příchod Ježíše Krista). V tomto období jsou význačné 4 neděle, které jsou nazývány jako adventní. Připomínají nám je 4 svíce umístěné na adventním věnci. Pokud jsme si zatím žádný nepořídili, a přesto bychom si jím chtěli ozdobit byt, máme nejvyšší čas si jej vyrobit. Ještě není pozdě.Co všechno k výrobě takového věnce potřebujeme? Tak tedy, pokud se rozhodneme vyrobit si adventní věnec, měli bychom si připravit:

slaměný kruh o průměru asi 20 cm (Lze ho zakoupit v květinářství nebo v potřebách pro kutili.)
4 svíčky (V adventu je symbolická barva fialová, ale mi se budeme při výběru barvy svíček řídit tím, do jaké místnosti hodláme věnec umístit, a proto zvolíme barvu svíček takovou, aby ladila s barvami interiéru. Nejčastěji to bývá červená, modrá, zlatá nebo bílá.)
4 hřebíky o délce 6 cm
zápalky
kleště
čajovou svíčku
případně sušená jablka, plátky pomeranče nebo citrónu, skořápky ořechů, šišky, stužky,…

Jestliže už máme všechno připravené, můžeme se pustit do samotné výroby.
Nejprve budeme pracovat se slaměným kruhem a větvičkami. Větvičky postupně umisťujeme po celém obvodu slaměného kruhu a to tak, že je vpichujeme pod motouz, kterým je sláma na kruhu zpevněna.
Zdobení věnce si necháme až na závěr a budeme se věnovat připevnění svíček. Pokud na zakoupených svíčkách nejsou předvrtány otvory na napíchnutí, musíme si je vyvrtat sami. Je to velmi jednoduché - do ruky uchopíme vrták na kov (měl by být o něco málo tenčí než nachystaný hřebík, protože pak by hrozilo, že se svíčka bude po napíchnutí kymácet) a pomalým otáčením do svíčky vyvrtáme otvor. Pokud už jsou svíčky předvrtané, máme práci malinko jednodušší a můžeme se rovnou pustit do připevňování. Pomohou nám k tomu již nachystané hřebíky. Zapálíme si čajovou svíčku, pak uchopíme hřebík do kleští a nad plamenem svíčky ho nahřejeme. Poté rychle propíchneme hřebík skrz věncem tak, aby hrot byl na vrchní straně a hned na něj nasuneme adventní svíci. Měli bychom postupovat rychle proto, protože by nám hrot mohl zchladnul, a pak by se nám svíce hůře napichovala a mohla by se i poškodit. Tento postup opakujeme se všemi čtyřmi svícemi.

Pokud již máme věnec i se svíčkami, můžeme se pustit do zdobení. To by mělo především ladit s vybavením interiéru, kam chceme věnec umístit. Můžeme ho různě převázat stuhami, připevnit na něj sušené kousky ovoce nebo skořápky ořechů či šišky.
Adventní věnec se umisťuje nejčastěji na jídelní stůl a vždy v neděli jsou na něm zapalovány svíčky. Může také tvořit zajímavou dekoraci štědrovečerní tabule.
Na závěr bychom však neměli zapomínat na bezpečnost, a proto bychom neměli nechávat rozsvícený věnec bez dozoru, protože by se na něm mohly vznítit usychající větvičky.

Autor: Michaela Štěpánková Datum: 03.12.2003 09:34:17


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Domácí výroba svíček II.12.12.2003
Domácí výroba svíček I.09.12.2003
Zhotovení adventního věnce29.11.2002

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038