Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůVítězové soutěže Zlaté ručičky pojedou na EuroSkills Vytisknout...
Aktuality  ->  Výstavy

Poprvé v historii Stavebních veletrhů se uskutečnila soutěž Zlaté ručičky ČR. Šlo o kvalifikační klání v oborech instalatér, elektrikář a mechanik elektrotechnických zařízení pro chladírenskou a klimatizační techniku na mezinárodní soutěž EuroSkills.Vítězové elektrikář Tomáš Bohata, chladící technik Matěj Musil z Prahy a instalatér Marek Kalianko z Brna.budou reprezentovat ČR letos v Rotterdamu. Dva týmy mladých absolventů nebo studentů odborných škol měli za úkol zhotovit zakázku podle zadání, které obdrželi ve čtvrtek. Podle ředitele soutěže Michala Vokurky je totiž nezbytná nejen precizní práce, ale také rychlé a správné rozhodování a schopnost improvizovat. „Hodnotilo se ale i to, co si dobrý řemeslník vždy hlídá, tedy dodržování bezpečnostních předpisů a úklid pracoviště,“ uvedl Vokurka. Členy týmů doporučili partneři soutěže - firmy a oborová sdružení. Podmínkou byl věk od 17 do 25 let. Ředitel soutěže ale přiznává, že daleko lepší startovací pozici mají absolventi škol. "Přece jen učňovské školství lidi nepřipraví tak, jako praxe," vysvětlil. Potvrzuje to i jeden z vítězů, Marek Kalianko. "Nebýt praxe, asi bych toho spoustu neuměl," přiznal.

Dále se soutěže zúčastní ještě zástupci dalších profesí, například květinář, pánský a dámský kadeřník, truhlář, malíř, automechanik atd. Právě nejlepšího instalatéra, elektrikáře a chladicího technika našla porota na mezinárodních stavebních veletrzích v Brně. Soutěř vyhlásila Hospodářská komora ČR ve spolupráci s Cechem topenářů a instalatérů ČR, Elektrotechnickým svazem českým a Svazem chladící a klimatizační techniky.

EuroSkills se letos koná poprvé. Jejím cílem je podpořit kvalitu, lepší služby, efektivitu a inovace v řemeslech a právě v odborném školství. První mezinárodní finále se koná letos 18. - 20. září v nizozemském Rotterdamu. Český tým se dozví zadání tři měsíce dopředu. Vybraní řemeslníci tak budou mít čas na to, aby si na sebe zvykli a sehráli se. "Každý si budeme dělat to svoje, ale musíme si mezi sebou pomáhat," doplnil Kalianko.

Autor: -Red- Datum: 15.05.2008


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek 1 příspěvek 
Od Téma Datum
Stanislava FouskováJé, ty bych potřebovala doma27.04.2014 13:43
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038