Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

Odběr novinek


Konstrukční systém Kee Klamp Vytisknout...
Recenze

O tom, že ocelová konstrukce nemusí být nutně svařovaná a dá se realizovat s využitím správných materiálů i v domácích podmínkách, vás seznámíme v následujícím článku.Pravděpodobně většina z nás již stála před úkolem stvořit něco z ocelových trubek -přístřešek na auto, plot,zábradlí,nebo prostě jen houpačku pro svého potomka na zahradě,nebo sušák na prádlo.Ti zručnější a vybavenější sáhli asi po svářečce a dali se do díla. Těm,co jsou na tom hůř ať už se zručností nebo s vybavením,nezbylo, než vyrazit do nejbližšího kutilského krámu a koupit si,co je v regále.Je tady však ještě jedna alternativa.

Kee Klamp je název anglické firmy,která již 60 let vyvíjí,vyrábí a v současné době vyváží do 32 zemí světa svůj stejnojmenný systém konstrukčních trubkových fitinek. Tento systém původně vznikl pro zemědělce,kterým měl umožnit snadnou,rychlou a levnou výstavbu ohrad,přístřešků a skleníků.Původní systém sestával z několika málo fitinek,které se však během let rozrostly do 60 druhů, které umožňují sestrojit i ty nejodvážnější konstrukce.

Pevné spojení fitinky s trubkou je dáno patentovaným zářezným šroubem,který se po utažení zařízne do ocelové trubky. Fitinky se vyrábí pro standardní trubky v rozmezí od 1/2 ” do 2 ”.V širokém sortimentu fitinek najdeme jak běžná kolena, T-kusy,odbočky apod.,ale také kloubové spoje,pohyblivé spoje a mnoho dalších.Povrchová úprava fitinek je provedena žárovým zinkováním.Pokud ovšem nevyhovuje stříbrná barva,není nic snazšího,než vzít do ruky štětec a výslednou konstrukci přizpůsobit svým barevným představám.

Bez nářadí o tak zcela nejde,ale určitě ho budete potřebovat méně než při jiném způsobu “kutění ”.Každopádně si vystačíte s metrem,inbusovým klíčem a pilou na železo.Kromě toho,že konstrukce je rychle postavená,oceníte také její snadnou rozebíratelnost a možnost rychlé obměny nebo úpravy, během několika málo minut.

Nebezpečí výbuchu nebo vznícení je problém dolů, mnoha chemických provozů nebo rafinerií.Všude tam je Kee Klamp připraven vyřešit zábradlí, rampy,galerie a další konstrukce. Fitinky Kee Klamp však také naleznou uplatnění v mnoha prozaičtějších aplikacích, jako jsou divadla,dětská hřiště,městský mobiliář,výstavní stánky,regály, zařízení prodejen a spousta dalších aplikací čeká na Vaši fantazii.Ta ostatně nechyběla jednomu majiteli firmy z Holandska, který z Kee Klampu začal vyrábět (zřejmě inspirován tradicí větrných mlýnů) lehká vozítka poháněná plachtou.

Z produktového katalogu jsme vybrali jednak několik zajímavých aplikací tohoto systému a dále nákresy několika základních typů konstrukčních řešení. Nechte se inspirovat.


A na závěr ještě informaci o cenách fitinek Kee Klamp: základní fitinky se pohybují v cenách již od 140 Kč včetně DPH.


Výhradní zastoupení Kee Klamp Ltd. pro ČR a SR:
HASOFT VELKOOBCHOD,s.r.o.
Husovo náměstí 48,588 13 Polná
tel/fax 066/7212107, http://www.hasoft.cz
e-mail: hasoft@hasoft.czAutor: -Red- Datum: 04.10.2002


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Stavba kamenného krbu II.27.11.2002

 Reakce na článek 2 příspěvky 
Od Téma Datum
nehopsacena15.01.2006 15:51
AlešKee Klamp16.10.2002 20:35
>PetrKee Klamp17.10.2002 05:51
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Politúry na nábytok z včelieho vosku (13 komentářů)

Jak na červotoče? (4 komentáře)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038