Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůRodina, jejímž koníčkem je výroba ekologické elektřiny, získává prestižní ocenění a 50.000 Kč Vytisknout...
Aktuality  ->  Soutěž

Ve čtvrtek 7. února byla v Praze udělena letošní Cena Jiřího Skuly za mimořádný přínos v oblasti nových cest úspor energie. Držitelem ceny se stala rodina Janouškových z Rokytnice nad Jizerou, která vymyslela, navrhla a bez státní podpory realizovala solární fotovoltaickou elektrárnu. Oceněná realizace v sobě skrývá několik technicky jedinečných řešení využitých při natáčení solárních panelů za sluncem. Nominační výbor, složený z významných nezávislých odborníků, na tomto projektu ocenil především technickou originalitu, koncepční pronikavost a podnikatelskou odvahu. Držitelé Ceny Jiřího Skuly získali zároveň od obchodní sítě Koska finanční dar ve výši 50.000 korun.Vznik Ceny Jiřího Skuly za mimořádný přínos v oblasti nových cest úspor energie iniciovala v roce 2006 obchodní síť Koska na počest jednoho ze svých zakladatelů, který tehdy tragicky zahynul. Jiří Skula byl respektovaným propagátorem nových, efektivnějších a přínosnějších způsobů vytápění a znalcem progresivních zdrojů tepla. Cena nesoucí jeho jméno by měla každoročně podpořit významný počin v této oblasti. Cena Jiřího Skuly je spojena s částkou padesáti tisíc korun, které věnuje obchodní síť Koska. O tom, komu bude cena i finanční prémie udělena, rozhoduje nezávislý nominační výbor. Jeho členy jsou prof. Ing. Karel Kabele, CSc., vedoucí katedry technického zařízení budov ČVUT, Ing. Čestmír Klos, redaktor týdeníku Euro, dr. Ivan Bohata, výkonný ředitel Asociace odborných velkoobchodů, a Leopold Benda ml., poradce prezidenta republiky.

Hlavním hybatelem projektu fotovoltaické elektrárny, která vyrábí elektřinu ze sluneční energiebb, byl devatenáctiletý student prvního ročníku ČVUT Pavel Janoušek, který pro rodinnou elektrárnu také navrhl unikátní systém vyhodnocování intenzity slunečního svitu po celé obloze. Elektrárna rodiny Janouškových stojí na ploše 1.200 metrů čtverečných a má instalovaný výkon 31,7 kW. Tvoří ji 176 solárních panelů. Předpokládaná návratnost této investice je sedm let, ovšem jen proto, že rodina celou elektrárnu vyrobila a postavila beze zbytku sama a do nákladů tedy nezapočítává vlastní práci.

Obchodní síť Koska, která je iniciátorem a mecenášem Ceny Jiřího Skuly, spojuje velkoobchodní i maloobchodní prodejce výrobků oboru voda – plyn – topení z celé České republiky. Smyslem sítě je garantovat u všech členů nejvyšší možnou odbornost prodeje a zaručit kvalitu a nejvýhodnější ceny. Současně s Cenou Jiřího Skuly byly během slavnostního večera v pražském Top hotelu uděleny i výroční ceny obchodní sítě Koska, takzvané Koskary. Kromě interních ocenění Kosky byly vyhlášeny i výsledky široce pojatého hlasování odborníků i běžných zákazníků v kategoriích nejpřínosnější výrobek v oblasti topení a sanity a výrobek s nejlepším designem. Vítězi těchto anket se staly centrální ventilační jednotka s rekuperací tepla Stiebel Eltron, sprchovací toaleta Geberit Balena 8000 a radiátor Jaga Heatwave.Autor: -Red- Datum: 06.03.2008


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek 2 příspěvky 
Od Téma Datum
MilhouseCena Jiřího Skuly?!?!?!?!?!?!22.01.2010 11:41
haui1Jako technické řešení je to paráda,26.03.2008 15:16
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038