Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůStropní desky hurdis vinu nenesou! Vytisknout...
Aktuality  ->  Materiály

V souvislosti s haváriemi keramických stropů s deskami hurdis a způsobem informování veřejnosti o těchto událostech v některých médiích, zaujímá největší český producent tohoto výrobku - firma Alois Flachs - Hurdis, následující stanovisko...Stropní deska hurdis je vyráběna v souladu s platnými a závaznými právními předpisy, technickými předpisy, normami a postupy, jež jsou schváleny příslušnými státními orgány a kompetentními institucemi.

V dosavadní historii produkce tohoto typu výrobku v naší firmě a při roční produkci cca 5 - 6 mil. kusů (na českém trhu prodávají stejný výrobek i jiní producenti, mj. je dovážen i ze SR) ani v jediném případě spadlých stropů nebylo zjištěno zavinění na straně výrobce, ale naopak ve všech dosud šetřených případech příčinou havárií stropů bylo nedodržení montážního postupu dle pokynů výrobce stavebními firmami provádějící stavební a montážní práce, případně to bylo chybou projektanta. Toto se vztahuje na havárie v minulých letech. Při dodržení doporučených montážních a technologických postupů výrobcem se veřejnost nemusí obávat užití našich výrobků na stavbách. Vzhledem ke krátkému časovému odstupu od medializovaných posledních havárií stropů se nelze z naší strany vyjádřit, neboť šetření ze strany státních orgánů nejsou dosud ukončena a naše firma k nim zatím nebyla nikým přizvána.

K haváriím stropů v minulých letech je třeba z naší strany nutno připomenout,že dosud ani v jediném případě takové havárie příslušné státní orgány neprojevily potřebu účasti naší firmy v procesu šetření příčin havárií, neboť nám sdělená zjištění porušení bezpečnostních a montážních předpisů byla vždy jednoznačně na straně stavebních firem, případně osob provádějících stavbu. Rovněž je třeba připomenout,že výroba hurdisek a jejich užití v praxi je podmíněno schvalovacím procesem ze strany státních orgánů, tj. certifikací a dodržováním příslušných právních norem, bez nichž nelze takový výrobek uplatňovat na trhu. Navíc kvalita tohoto výrobku je soustavně pod kontrolou a dozorem příslušných orgánů. Toto stanovisko se firma Alois Flachs - Hurdis, Hodonín rozhodla vydat s ohledem na zneklidnění veřejnosti a vzniklé obavy o svou bezpečnost způsobeným některými nepříliš šťastnými televizními reportážemi a články v denním tisku.

Laické i odborné veřejnosti jsme ochotni kdykoli v případě zájmu poskytnout dostupné informace.
Kontakt:
Alois Flachs - Hurdis
Měšťanská 150
695 01 Hodonín
tel.: 0628/321061
fax: 0628/321062
www.hurdis.cz
e-mail : hubacek@flachs-hurdis.cz

Autor: tisk.zprava Datum: 05.12.2001


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Pomoc státu pro majitele poškozených stropů29.04.2002
Hurdisky se nejen vyrábějí, ale i prodávají28.04.2002
HURDIS: přesná montáž základem15.02.2002

 Reakce na článek 4 příspěvky 
Od Téma Datum
jenda kalendajedna z moznych pricin15.02.2008 21:29
Miloslav HemerkaJak je to ve skutečnosti:22.08.2004 08:47
Pavel Klímahurdisky26.01.2002 08:22
Vladimír PazderaDotaz k montáži17.12.2001 10:16
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038