Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůHurdisky se nejen vyrábějí, ale i prodávají Vytisknout...
Aktuality  ->  Materiály

Firma Alois Flachs - HURDIS, dominantní výrobce stropního systému shodného názvu, vykázala za první tři měsíce letošního roku celkový prodej dutých stropních desek ve výši 360.567 kusů.Firma Alois Flachs - HURDIS, dominantní výrobce stropního systému shodného názvu, vykázala za první tři měsíce letošního roku celkový prodej dutých stropních desek ve výši 360.567 kusů. Výsledek hurdisek, který je lepší o více než 13 tisíc kusů proti srovnatelnému období roku 2001, je tak pádnou odpovědí všem, kteří donedávna pochybovali o pokračování výroby i prodeje tohoto tradičního stavebního materiálu. V této komoditě tak Hurdis i nadále ovládá více jak 60 % tuzemského trhu.

I když evidovaný čtvrtletní prodej lze srovnat spíše s průměrem běžného měsíce minulých let (za celý r . 2001 3.36 mil. kusů, tj. cca 1.02 mil. m2), přesto jde o velice pozitivní signál, který nás ubezpečuje o postupném obnovování důvěry v hurdiskové stropy, uvedl vedoucí obchodního oddělení firmy Hurdis z Hodonína Ladislav Hubáček. Tento fakt ostatně potvrdila i nedávná zpráva ČOI, která konstatuje, že vinu na haváriích v minulosti nemají výrobci, ale jde o kombinace různých rizikových faktorů. Z nich se jako nejpodstatnější ukázaly zejména chyby při montáži stropů na stavbách nebo nedostatky v projektové dokumentaci.

Letošní hurdisky se proto již vyrábějí podle nového STO (pozn. stavební technické osvědčení), které po zrušené ČSN vydal na žádost Svazu cihlářů Čech a Moravy pro výrobce keramických desek TZÚS (Technický zkušební ústav stavební). V novém certifikátu byly zohledněny zejména ty poznatky, které stará norma neobsahovala, např. minimální tloušťku hurdiskových stěn a příček (10 mm), výhodnější modul pružnosti v tahu za ohybu (7 000 - 15 000 Mpa), maximální hloubku rýh (2 mm) a odstranění bočního rýhování.

A menší poznámka na závěr:
Hurdisky, vyrobené firmou Alois Flachs - Hurdis za první čtvrtletí roku 2002, by svou povrchovou plochou bezmála 110.000 m2 mohly bezpečně pokrýt zhruba 2200 nově smontovaných stropů, nebo více než 11 hektarů polí či luk, popř. 15 běžných fotbalových hřišť.

Autor: TZ Datum: 28.04.2002


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Pomoc státu pro majitele poškozených stropů29.04.2002
HURDIS: přesná montáž základem15.02.2002
Stropní desky hurdis vinu nenesou!05.12.2001

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038