Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  KontaktNový lazurovací lak na dřevo Vytisknout...
Aktuality  ->  Materiály

Český výrobce barev Barvy a laky Praha s.r.o. jde ve vývoji neustále dopředu. Po nedávném představení antikorozního nátěru S 2160 představila nový lazurovací lak, který je určen jak pro nátěry exteriérové, tak i nátěry interiérové. Můžete jej nalézt pod názvem LazurolŸ S 1023.LazurolŸ S1023

Díky svému složení je LazurolŸ S1023 vhodný do prostor, kde je potřeba ochránit dřevo proti vodě, plísním a dřevokaznému hmyzu, ať už jsou to dveře, okenní rámy, ploty nebo jen poličky. Boj proti vodě umožňuje zvýšená ochrana proti nasákavosti vody, díky které je možno vystavit Lazurol i povětrnostním vlivům. Pro použití v interiéru je také velmi vhodný; nátěry jsou snadno obnovitelné a zabraňují nepříjemnému šednutí dřeva. Jen je třeba dávat pozor při výběru natíraných ploch , aby tato místa nepřišla do styku s potravinami, pitnou vodou či dětskými zuby.

Lazurol je možné zakoupit v deseti barevných odstínech plus Lazurol bezbarvý, který můžete použít, chcete-li zvýraznit kontury letorostů. Jednotlivé barevné odstíny je možné míchat, takže pokud se vám nelíbí barvy vzorkovnice, je možné si namíchat odstín jiný. Lazurol je vhodný především pro měkká a tvrdá dřeva.

Aby jste doma nemuseli skladovat poloprázdné plechovky, je dobré si alespoň zhruba spočítat kolik barvy spotřebujete a poté si vybrat objemově nejvhodnější balení. V nabídce jsou balení o objemu 14, 9, 3 a 0,9l.

Použití:
Lak je nutné před nanesením důkladně rozmíchat. Jak jej budete nanášet, záleží především na vás. Výrobce uvádí, že lak lze nanášet šťetcem, válečkem i stříkáním. Nanáší se v jedné až dvou vrstvách v interiérech a ve venkovním prostředí je vhodné nanést ještě jednu vrstvu navíc. Nátěr schne přibližně 24 hodin. Jako ředidlo je nejvhodnější S6006. Využijete ho však především k vymívání štětců, protože lak není nutné ředit. Vydatnost nátěru je cca. 8 až 10 m2/kg.

Autor: -Red- Datum: 18.04.2002 12:24:34


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek 2 příspěvky 
Od Téma Datum
MarekBarva na dřevo30.09.2013 22:31
Mirekpravopis08.07.2005 10:24
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Politúry na nábytok z včelieho vosku (13 komentářů)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038