Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

Odběr novinek


Nový lazurovací lak na dřevo Vytisknout...
Aktuality  ->  Materiály

Český výrobce barev Barvy a laky Praha s.r.o. jde ve vývoji neustále dopředu. Po nedávném představení antikorozního nátěru S 2160 představila nový lazurovací lak, který je určen jak pro nátěry exteriérové, tak i nátěry interiérové. Můžete jej nalézt pod názvem LazurolŸ S 1023.LazurolŸ S1023

Díky svému složení je LazurolŸ S1023 vhodný do prostor, kde je potřeba ochránit dřevo proti vodě, plísním a dřevokaznému hmyzu, ať už jsou to dveře, okenní rámy, ploty nebo jen poličky. Boj proti vodě umožňuje zvýšená ochrana proti nasákavosti vody, díky které je možno vystavit Lazurol i povětrnostním vlivům. Pro použití v interiéru je také velmi vhodný; nátěry jsou snadno obnovitelné a zabraňují nepříjemnému šednutí dřeva. Jen je třeba dávat pozor při výběru natíraných ploch , aby tato místa nepřišla do styku s potravinami, pitnou vodou či dětskými zuby.

Lazurol je možné zakoupit v deseti barevných odstínech plus Lazurol bezbarvý, který můžete použít, chcete-li zvýraznit kontury letorostů. Jednotlivé barevné odstíny je možné míchat, takže pokud se vám nelíbí barvy vzorkovnice, je možné si namíchat odstín jiný. Lazurol je vhodný především pro měkká a tvrdá dřeva.

Aby jste doma nemuseli skladovat poloprázdné plechovky, je dobré si alespoň zhruba spočítat kolik barvy spotřebujete a poté si vybrat objemově nejvhodnější balení. V nabídce jsou balení o objemu 14, 9, 3 a 0,9l.

Použití:
Lak je nutné před nanesením důkladně rozmíchat. Jak jej budete nanášet, záleží především na vás. Výrobce uvádí, že lak lze nanášet šťetcem, válečkem i stříkáním. Nanáší se v jedné až dvou vrstvách v interiérech a ve venkovním prostředí je vhodné nanést ještě jednu vrstvu navíc. Nátěr schne přibližně 24 hodin. Jako ředidlo je nejvhodnější S6006. Využijete ho však především k vymívání štětců, protože lak není nutné ředit. Vydatnost nátěru je cca. 8 až 10 m2/kg.

Autor: -Red- Datum: 18.04.2002 12:24:34


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek 2 příspěvky 
Od Téma Datum
MarekBarva na dřevo30.09.2013 22:31
Mirekpravopis08.07.2005 10:24
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Politúry na nábytok z včelieho vosku (13 komentářů)

Jak na červotoče? (4 komentáře)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038