Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůOzdobný květináč Vytisknout...
Jak na to  ->  Dům

Pokud byste chtěli udělat radost někomu blízkému, kdo rád pěstuje pokojové květiny, případně jste sami vášnivými pěstileli, vyrobte si ozdobné květináče, které budou tvořit vkusný doplněk bytu.Jejich výroba je poměrně snadná. Budete potřebovat několik kusů obkladů nebo dlažby a vhodné lepidlo. Téměř v každém obchodě, který se specializuje na prodej této keramiky, mají vyhrazený koutek, kde nabízejí zbylé obklady. Mají jich pouze několik posledních kusů, takže jsou ke svému účelu neprodejné a nabízejí se za symbolickou cenu několika korun. Pro naši potřebu je to přesně to, co potřebujeme. Velice vhodné jsou listely, což jsou vlastně ozdobné proužky k určitému dekoru. Záleží pouze na našem vkusu. Druhou možností jsou rezevní obklady, které nám doma zbyly například z rekonstrukce koupelny nebo kuchyně. Jejich výhodou bude, že pokud se umístí do místnosti, která je těmito obklady obložena, budou mít stejný dekor a sladění interiéru bude dokonalé.

Vlastní výrobu zahájíme výběrem vhodné základnové dlaždice. Položíme ji rubovou stranou nahoru a nanečisto bez lepidla vyzkoušíme sestavit květináč ze zvolených obvodových částí. Dbát musíme zejména na správné přesahy v rozích a na stejnou výšku všech částí.

Nyní můžeme přistoupit k vlastnímu slepení květináče. Nejvhodnější lepidlo pro jeho lepení je lepidlo určené speciálně k lepení obkladů, ale pokud máme k dispozici některé akrilátové, případně silikonové lepidlo, lze jej také použít. Na jednotlivé lepené hrany naneseme potřebné množství lepidla a každý díl umístíme na své místo. Po slepení všech částí celý květináč zafixujeme a ihned odstraníme přebytečné lepidlo, které se vytlačilo na povrch. Slepený květináč necháme dostatečně zaschnout, nejlépe do druhého dne. Tím je jeho výroba dokončena.

Vzhled vyrobených květináčů záleží jen na naší fantazii a na potřebných částech, které se nám podaří zakoupit. Šikovnější kutilové, kteří mají k dispozici nástroje na řezání obkladů si mohou vyrobit i květináče různých tvarů či velikostí. Jejich výroba je však mnohem náročnější. Nyní jen zbývá umístít do hotového květináče rostlinu a najít jim to správné místo. A nakonec ješte jeden nápad. Pokud při zahájení výroby květináče položíme základnovou dlaždici dekorem nahoru, vznikne nám přihrádka, která bude mít vzhledný i vnitřní část. Využití takovéto přihrádny záleží už jenom na Vás.

Autor: Jiří Schejbal Datum: 09.04.2003


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
"Dekupáž" po česku11.02.2003
Květináče trochu jinak27.12.2002
Harmonie interiéru XI. - ubrusy na stůl24.01.2004
Harmonie interiéru X. - i polštáře jsou věda20.01.2004

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038