Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna

spotrebak.cz - Nejlevnější spotřební materiál pro vaši tiskárnu ...

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

Odběr novinek


Jan Svoboda z Liptálu na Vsetínsku vybojoval mistrovský titul v dřevorubeckém sportu STIHLŸ TIMBERSPORTSŸ v Hlučíně. Vytisknout...
Aktuality  ->  Soutěž

Hlučín, 25. května – Více než dvěmi tisícovkami diváků nabitý sportovní areál Hlučín v Hlučíně na Opavsku zažil den plný vůně dřeva, zvuku motorových pil, svištění seker, zápolení drsných mužů a mnoha diváckých soutěží. Čtrnáct nejlepších borců se zde utkalo o titul mistra České republiky v dřevorubeckém sportu STIHLŸ TIMBERSPORTSŸ. Dvanáct jich postoupilo ze dvou kvalifikačních závodů v Sušici a Olomouci. Třináctým byl obhájce titulu David Síla a posledním Jiří Lang, který dostal divokou kartu. Jiří Lang se timbersportu věnuje dva roky a toto byl jeho vůbec první závod. Nejlépe se s nástrahami pěti závodních disciplín vyrovnal Jan Svoboda a byl korunován dřevorubeckým mistrem ČR ve STIHLŸ TIMBERSPORTSŸ.

Objevte vlnitou část Jižní Moravy, objevte Moravské Toskánsko...Jednotlivé disciplíny v exhibici představil Martin Komárek, který je čtyřnásobným ME a třetím z předloňského MS v tomto sportu. Ten se již tradičně mistrovství ČR účastní pouze exhibičně a jako jeden z organizátorů. Jedním z diváckých vrcholů byla exhibice v disciplíně Springboard, která je považována za královskou, jelikož závodník balancuje na prkně ve výšce cca třech metrů a odtud přesekává vrchol kmene. Martin jako jediný společně s americkým profesionálem Carsonem Bosworthem předvedl tuto disciplínu v pravé podobě se dvěmi dopomocnými prkny. Ostatní závodníci používali jen jedno. I přes tento výrazný handicap byl jeho čas 61sekund, což bylo stále o 19 sekund lepší než čas Pavla Pochopa, vítěze této disciplíny.

Soutěžilo se v disciplínách: Springboard (přesekávání kmene z prkna ve výšce s jedním dopomocným prknem), STIHL Stock Saw (řezání klasickou motorovou pilou), Standing Chop (přesekávání stojícího kmene Single Buck (řezání ruční pilou) a Underhand Chop (přesekávání ležícího kmene) .

Celý závod byl mimořádně vyrovnaný a pořadí na prvních třech místech bylo v rozmezí několika málo bodů. Jan Svoboda rozhodl o svém vítězství v poslední disciplíně Underhand Chop, kterou vyhrál. V celkové součtu získal 60 bodů. Na druhém místě byl o pouhý jeden bod Jan Wawrů z Vimperka. Třetí místo obsadil loňský vítěz David Síla z Prahy. Mistrovství také rozkrylo tajenku, kdo bude reprezentovat Českou republiku v září na ME v St. Johannu v Tyrolsku ve štafetovém závodě. Nominaci si vybojovali vítězstvím v jednotlivých disciplínách: Martin Komárek (tradičně Standing Chop), Jan Wawrů (Single Buck), Jan Svoboda (Underhand Chop) a Jan Kamír (Stock Saw). V individuálním závodě na ME nastoupí zcela určitě Martin Komárek. Druhým velmi pravděpodobným zástupcem bude dnešní vítěz Jan Svoboda.Tečku za mistrovstvím obstarala exhibice disciplíny Hot Saw - řezání speciální motorovou pilou o váze cca 27 kg, výkonu více 62 koní a cenně zhruba 120.000 Kč mezi Martinem Komárkem a Carsonem Bosworthem z USA (působil i jako trenér na přípravném kempu). Odkrojení tří kotoučů dřeva o průměru 46cm trvalo pouhých 7 sekund. Samotnému mistrovství předcházely tréninkové kempy, kterých se mohl zúčastnit každý, kdo si chtěl tento atraktivní, adrenalinový sport vyzkoušet.

Organizátorem a sponzorem tohoto klání je společnost Andreas STIHL, která je celosvětovou jedničkou na trhu s motorovými pilami, které vyrábí již od roku 1926. Partnery akce byli Jeep a PK Realizace. Mediální partnery Radio Čas Xman.cz.

Více informací o tomto sportu naleznete na webových stránkách www.timbersports.cz

Autor: -Red- Datum: 29.05.2008


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Parametry horní frézky (12 komentářů)

Řezání vnitřních závitů (9 komentářů)

Ako nájsť stred kruhu? (4 komentáře)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038