Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůPerníková chaloupka na nejedny vánoce Vytisknout...
Jak na to

Vánoce se pomalu, ale jistě stávají záležitostí ne několika dní, nýbrž několika týdnů. Každým rokem se posouvá začátek vánoční horečky směrem dopředu. Letos některé obchodní řetězce začaly s vánočním vábením již na konci října. Stále většina z nás má vánoce během prosince. Nejenom, že načíná adventní měsíc, ale i naše domovy s blížícím se svátkem Zrození mění v klidná vánoční útočiště.K velkým pokušením předvánoční doby patří mnohými oblíbené perníkové chaloupky. Pokud nejste natolik šikovní, abyste si vlastní chaloupku sami upekli, anebo vás nebaví tuto náročnou práci opakovat každý rok, je nejjednodušší pomocí, vytvořit si chaloupku ze dřeva a jednotlivými perníčky ji pouze polepit. Z takto zhotovené chaloupky nebudete mít radost pouze v letošní adventní době, nýbrž vám zůstane i na roky příští.

Na výrobu chaloupky použijeme překližku. U jednotlivých nachystaných dílů budoucího domečku si předvrtáme rohy vyznačených oken a dveří. Následně přímou pilou vytvoříme otvory. Takto připravené stěny pospojujeme buďto lepící páskou či jiným spojovací materiálem, ale vzhledem k jemnosti materiálu je lepící páska ideální.

Stejným způsobem postupujeme i při sestavování střechy. Po její přípravě a spojení lepící páskou, položíme střešní konstrukci na obvodové zdi a malými hřebíčky přitlučeme ke zbytku. Přibitou střechu zajistíme lepidlem na dřevo. Co by to byla chaloupky bez komínu. Tuto poslední součást našeho celého díla slepíme lepidlem a vhodně zabudujeme. Hrubou konstrukci je dobré natřít netoxickým voskem na dřevo, a to pro případ, kdyby se následné potraviny dostaly do kontaktu s ústy hlavně malých dětí.

Takto připravená chaloupka je plně připravená k perníkovému využití. K jejím zdobení se může sejít celá rodina a meze fantazii se v tomto případě nekladou. "Lepidlo" pro jednotlivé perníkové obklady tvoří směsice cukrové polevy smíchané s trochou vody. Konečné dílo můžeme doplnit malou jedličkou či ohýnek zhotovený z žárovky a slaných tyčinek. Celá perníková chaloupka je příjemným doplňkem předvánoční doby a atmosféru vánoc zajisté umocní.

Autor: Miroslav Loup Datum: 10.12.2003 09:25:38


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Reakce na článek 1 příspěvek 
Od Téma Datum
pkRozměry11.12.2003 11:35
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038