Domácí dílna spotrebak.cz | pameti.cz | e-komerce.cz | svetnotes.cz  
Domácí dílna
-
pameti.cz - paměťové moduly a flash Kingston a Transcend

Domácí dílna
Aktuality Recenze Jak na to ? Bazar Diskuze

  Titulní strana

Služby serveru
mezi_menu
  Tipy a triky
mezi_menu
  Odborník radí
mezi_menu
  Katalog firem
mezi_menu
  Kalendář akcí
mezi_menu

O serveru

  Reklama

  Profil

  Kontakt

  Ochrana os. údajůKvětináče trochu jinak Vytisknout...
Jak na to  ->  Dům

Jak jst si jistě všimli, v našich obchodech se objevily různě zdobené květináče. Proč za ně ale platit, když si je můžete udělat doma sami. Stačí k tomu šikovné ruce a trocha fantazie.K výrobě originálního květináče potřebujete obkladačky, dlaždičky, mozaiku - kamínky, úlomky skla nebo mušličky, které jste si přivezli třeba na památku z dovolené. Bude se Vám hodit i lepidlo na obkladačky např. duvilex, štětec, kladivo, kleště - štípačky, rukavice, plastová mistka, malířská špachtle, houba, hadr, textilní sáčky, podložka nebo fólie a spárovací hmota, kterou je možno zakoupit v nejrůznějších barvách.

Při výrobě květináče nejdříve rozbijeme obkladačky nebo dlaždice na malé kousky. Pokud dlaždice před rozbitím vložíme do textilního sáčku, předejdeme tak možnému úrazu. Pokud nemají úlomky žádaný tvar, upravíme jej pomocí kleští. Dbáme na zvýšenou opatrnost při manipulaci s úlomky, jsou velmi ostré. Květináč můžeme polepit dvěma způsoby. Buď nanášíme lepidlo na úlomky a ty pak pokládáme na květináč, nebo potřeme menší plochu a úlomky seskládáme do požadovaného tvaru přímo na květináči. Záleží pouze na vás jestli budete postupovat po sloupečcích nebo kolem dokola.

Pokud chcete vytvořit složitější vzory, raději si je předem nakreslete na povrch květináče tužkou. Po ukončení lepení nechejte lepidlo zaschnout dle návodu na jeho obalu. Pokud je lepidlo již zaschlé, rozmícháme si do malé misky nebo kelímku od jogurtu trochu spárovací hmoty, tak aby byla spíše hustší konzistence. Množství odhadneme podle plochy, kterou budeme spárovat a květináč si podložíme igelitem.

Spárovací hmotu naneseme pomocí špachtle. Po jedné až dvou hodinách odstraníme přebytečnou hmotu pomocí houby, kterou potom důkladně vymyjeme vodou. Mozaiku necháme zaschnout do druhého dne. Po zaschnutí ji opatrně vyleštíme pomocí hadru. Stejným způsobem můžeme nalepovat i mušličky nebo drobné kamínky. V tomto případě však již nemusíme volné prostory spárovat. Tento druh zdobení se dá využít i na sklenice nebo podnosy záleží jen na vaší fantazii.

Autor: Jana Krejčová Datum: 27.12.2002


Sdílet článek
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  

 Související články
Ozdobný květináč09.04.2003
"Dekupáž" po česku11.02.2003

 Reakce na článek  
Od Téma Datum
Vypsat všechny Přidat komentář


Hledejte slovo nebo slovní spojení v článcích.
Sloupek
Ano, koupil jsem si štětku. Ale pro upřesnění nikoliv osobu, provozující nejstarší řemeslo na světě, ale nástroj, který se používá pro úklid záchodových mís.
Více ...
Reakce
Úsporná domácnost - IV - energie pro vytápění (3 komentáře)

Jak vytvořit a pečovat o interiér alergika (2 komentáře)

Stavba kamenného krbu II. (1 komentář)

Nejčtenější
Reklama

Redakce
 
© 2001- ABC Systems, s.r.o. Všechna práva vyhrazena. ISSN 1214-1038