Domácí dílna: Český magazín pro kutily

České hobbymarkety jsou nejlevnější

-dk-, 2. září 2004

Rakouský spotřebitelský magazín Konsument provedl zajímavý průzkum hobbymarketů ve čtyřech zemích střední Evropy. Pro nás je asi nejzajímavější zjištění, že při porovnávání cen 250 vybraných produktů vyšly cenově nejlépe prodejny v České republice.

Rakouský spotřebitelský magazín Konsument otiskl podle zprávy Průzkum: Zboží hobbymarketů je nejlevnější v ČR (MaM.cz, 1.9.2004) výsledky srovnání cen 250 produktů nabízených v hobbymarketech v Rakousku, Maďarsku, České republice a na Slovensku, resp. v okolí Vídně, Brně, Györu a Bratislavě. Výsledky jsou přitom nejvíce potěšující pro české zákazníky.

Levněji než v Rakousku je z porovnávaných zemích pouze u nás. Naopak maďarské a slovenské hobbymarkety nabízejí většinu zboží v průměru za vyšší ceny.

    "Některé zboží se sice dá koupit v okolních zemích levněji, avšak odlišnosti jsou jen v ojedinělých případech tak velké, aby se Rakušanům skutečně vyplatilo cestovat za nákupem do okolních států."

Nákup (v ceně zhruba 1 500 eur) v Česku v nejlepším případě vyšel podle Konsumentu až o 100 eur levněji než v Rakousku. Je však samozřejmě třeba započítat náklady na dopravu, popř. výměnu peněz (nezapomeňte, že průzkum byl realizován rakouským magazínem a je určen pro Rakušany). Protože obyvatel Česka se ale uvedené vícenáklady netýkají, mohou být zákazníci zdejších hobbymarketů navýsost spokojeni.
Copyright © 2001 Domácí dílna